www.digimanie.cz
>
>
>

Google usnadní prodej snímků: info o licenci bude ve výsledcích vyhledávání

Google usnadní prodej snímků: info o licenci bude ve výsledcích vyhledávání
, , aktualita
Google měl dlouho problémy s tím, že jeho vyhledávání obrázků lidé zneužívají ke stahování a následnému používání snímků, na které nemají práva. Nově vše lépe vyjasní zobrazením licence na snímek, pod kterou je nabízen.
K oblíbeným
reklama
Spousta lidí si mylně myslí, že co je na Internetu, to je volně k použití a mohou si s tím dělat, co chtějí. Často je to případ fotografií, které pak používají pro různé potřeby, přestože k tomu mnohdy nemají oprávnění. Své si s tím užil Google, jehož vyhledávání obrázků je často používáno k vyhledání fotografií, které jsou ale pak neoprávněně používány jinde. Na stížnost fotobank pak byl nucen odstranit možnost jednoduchého stažení fotografie v plném rozlišení a tlačil uživatele alespoň k návštěvě webu, na kterém byl snímek umístěn. Nyní jde ale ještě dál a nabídne lidem zobrazování licence, pod kterou je fotografie nabízena. Ta se zobrazí už přímo ve vyhledávání.
 
Licence na Google Images
 
Vložení licenčních podmínek lze provést několika způsoby. Jedním z nich je vložení informace o licenci do HTML kódu stránky pod vlastnosti "contentUrl", "license" a "acquireLicensePage", kde budou všechny potřebné informace a odkazy. Toto však má nevýhodu ve složitějším nastavování a je doporučeno udělat pro všechny verze snímků na webu. O něco jednodušší bude vkládání těchto informací do IPTC tagů, ze kterých si to Google také bude umět vytáhnout (opět bude vhodné, aby se IPTC tagy neztrácely při uploadu nebo změně rozlišení při vytváření jiných verzí snímku). Projekt je prozatím v betaverzi a ještě není nasazen do ostrého provozu. Google ale dává vědět lidem, aby se změnou počítali a pomalu se na ni připravili. Jde o to, aby byly informace o licencích k dispozici, až bude funkce spuštěna.
 
Licence na Google Images
 
Např. na serveru PhotoShelter už oznámili uživatelům, že mohou využít této nové funkce a upozornili je i na příslušná políčka na webu, která mohou vyplnit, aby vše fungovalo tak, jak má.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář