www.digimanie.cz
>
>
>

Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35

Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
, , aktualita
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
K oblíbeným
reklama
Pokud byste chtěli fotit na klasický kinofilm, máte možnost to udělat i s novým fotoaparátem. Harman, který stojí např. za filmy Ilford, totiž uvedl kinofilmový kompakt EZ-35. Jde o znovupoužitelný fotoaparát, takže po vyfocení stačí jen vyměnit film (v balení je jeden Ilford HP5 s 36 políčky). Doporučen je film s ISO 400. Fotoaparát má 31mm objektiv se světelností F11, který je napevno zaostřen od 1 metru do nekonečna. Objektiv je chráněn posuvnou krytkou, která také zabraňuje nechtěnému zmáčknutí spouště.
 
Harman EZ-35
 
Expoziční čas je napevno nastaven na 1/100 sekundy. Průhledový hledáček má 70% pokrytí. Vestavěný blesk se nabíjí 15 sekund, používají se pak standardní AA baterie. Rozměry jsou 110×62×38 mm a váží 126 gramů bez baterek. Fotoaparát bude v prodeji za 54 USD (cca 1200 Kč po přepočtu).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala