Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Hasselblad Masters 2016, fotosoutěž o středoformát

, , aktualita
Hasselblad Masters 2016, fotosoutěž o středoformát
Společnost Hasselblad spustila nový ročník fotografické soutěže Masters 2016. Požadavky na kvalitu jsou však obrovské. Na druhou stranu, je zde 10 kategorií, kdy každý vítěz může vyhrát středoformátový fotoaparát Hasselblad.
Hasselblad Masters 2016, fotosoutěž o středoformát
Hasselblad otevřel nový ročník fotografické soutěže Hasselblad Masters 2016. Snímky lze posílat do 31. května 2015. Celkově se bude soutěžit v 10 kategoriích: Art (kreativní vize), Krajina/příroda, Svatba, Portrét, Móda, Produktová fotografie, Architektura, Wildlife, Project//21 a Street foto. Pro možnost zúčastnit se soutěže je nutné být minimálně poslední tři roky profesionálním fotografem a poslat do vybrané kategorie tři snímky s rozlišením alespoň 16 megapixelů. Můžete pochopitelně soutěžit v jedné i více, ba dokonce ve všech deseti kategoriích, pokud ale pošlete snímky do nějaké kategorie, musí být pro tuto kategorii tři. Pouze kategorie Project//21 nevyžaduje být profesionálním fotografem, nesmí vám ale být více než 21 let.


Hasselblad Masters 2016 logo


Hlasování proběhne tak, že interní porota vybere pro každou kategorii 100 nejlepších finalistů. Poté budou tyto snímky nabídnuty k veřejnému hlasování, kdy každý může v každé kategorii dát po jedné, dvou a třech hvězdičkách. Z tohoto bude vybráno deset nejlepších pro každou kategorii. Tyto snímky pak budou putovat k odborné porotě, která z deseti snímků v každé kategorii vybere po jednom vítězi. Vítězové budou ohlášeni v lednu 2016. Každý vítěz získá na čtyři měsíce fotoaparát Hasselblad s vybavením, aby nafotil snímky do pamětní knihy Masters Commemorative. Ta bude uvedena na Photokině na podzim oku 2016. Vedle toho ale každý z vítězů získá i středoformátový fotoaparát Hasselblad, který si bude moci ponechat. Více info se dozvíte na stránkách soutěže.

Zdroj: Hasselblad