reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Hasselblad uvádí středoformátové tělo H5X

23.9.2014, Milan Šurkala, aktualita
Hasselblad představil nové středoformátové tělo H5X, které dovolí použít nové technologie i se staršími digitálními stěnami, a to dokonce i těmi analogovými. Podporuje např. technologii True Focus pro správné zaostření i po změně kompozice.
Společnost Hasselblad uvedla na trh nové středoformátové tělo H5X. To má podporovat většinu digitální stěn, podporovány ale budou i ty analogové. Tedy i jejich majitelé budou moci využít mnoho z moderních technologií, přičemž budou fotit stále na své oblíbené médium. Podporovány jsou objektivy HC a nově i HCD, přes adaptér je možné využít i objektivy řady C ze systému Hasselblad V. Ve fotoaparátu lze nastavit 8 různých uživatelských profilů a je vybaven i interním bleskem se směrným číslem 12. Samozřejmostí je možnost použít externí blesky, synchronizační čas má dosahovat 1/800 sekundy. Rozšířen byl i počet programovatelných funkcí pro funkční tlačítka.


Hasselblad H5X


Tělo podporuje technologii True Focus a Absolute Position Lock. Zaznamená veškeré pohybu fotoaparátu a spočítá, o kolik má přeostřit objektivem, aby bylo zaostřeno pořád na stejný objekt i poté, co se změnila kompozice snímku. Hasselblad H5X podporuje hledáčky HVD 90x pro formát 36×48 mm a HV 90x-II pro formát 40,2×53,7 mm. Expoziční bracketing lze nastavit pro 2, 3, 5, 7 nebo 9 snímků s až 3EV rozdíly. Při focení na film je podporována i multiexpozice. Li-Ion baterie má kapacitu 2900 mAh, rozměry těla činí 144×110×88 milimetrů a hmotnost je 830 gramů. Bez hledáčku bude stát 4.595 EUR, s hledáčkem pak 5.795 EUR.

Zdroj: www.photographyblog.com, www.hasselbladusa.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama