www.digimanie.cz
>
>
>
>

Hasselblad uvede HCD 135mm f/2.8 a slibuje další skla

Hasselblad uvede HCD 135mm f/2.8 a slibuje další skla
, , aktualita
Společnost Hasselblad uvede nový objektiv XCD 135mm f/2.8 s 1,7× telekonvertorem. Mimo to ale slibuje nadprůměrně světelný 80mm objektiv, zveřejnila světelnosti dalších připravovaných objektivů a chystá i ultraširokoúhlý model.
reklama
Hasselblad pozměnil svou roadmapu připravovaných objektivů o několik nových kousků. Ještě letos by se mělo představit hned pět nových objektivů, dostupné pak budou až v průběhu první poloviny roku 2018. Jedním z nich bude teleobjektiv XCD 135mm f/2.8. Ten bude dodáván i s novým 1,7× telekonvertorem, díky čemuž se ve výsledku bude chovat jako 230mm f/4.8.
 
Nové objektivy Hasselblad
 
Výrobce také zveřejnil světelnosti již v březnu oznámených objektivů. XCD 35-75mm bude mít konstantní světelnost F4,0, XCD 65mm se pak pochlubí světelností F2,8. Původně ohlášený 22mm objektiv bude na základě odezvy zákazníků pozměněn a bude ještě o něco širokoúhlejší. Výsledkem bude XCD 21mm f/4.0. Kromě těchto objektivů doplnil roadmapu ještě model XCD 80mm. Zde nebyla zveřejněna světelnost, ale dle výrobce má být objektiv s nejlepší světelností, jakou kdy Hasselblad vyrobil. Na tento model si budeme muset počkat do druhé poloviny roku 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Leica ukončila výrobu kinofilmového dálkoměru M7 Leica ukončila výrobu kinofilmového dálkoměru M7
Svět je chudší o další kinofilmový fotoaparát. Společnost Leica totiž ukončila výrobu modelu M7. Ten přinesl např. režim priority clony, fotografové tak už nemuseli vždy manuálně nastavovat expoziční čas.
26.5.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
PNY představuje 512GB microSDXC kartu Elite PNY představuje 512GB microSDXC kartu Elite
PNY sice u nás není příliš známým výrobcem paměťových karet, přesto by nebylo dobré na něj zapomínat. Jako jeden z prvních totiž představuje 512GB microSDXC kartu. Ta jeho nese označení Elite.
25.5.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zeiss uvedl profesionální video objektivy Supreme Prime Zeiss uvedl profesionální video objektivy Supreme Prime
Společnost Zeiss představila novou řadu vysoce profesionálních objektivů Supreme Prime pro nejvyšší nároky při natáčení videa. Jde tedy nejen o natáčení reklam, ale třeba i klasických filmů. Pak se ani nelze divit velmi vysokým cenám.
24.5.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony chce pozici jedničky, v některých kategoriích už vede Sony chce pozici jedničky, v některých kategoriích už vede
Společnost Sony se už dlouho snaží předhonit dvojici Nikon a Canon, které roky vedou prodeje digitálních fotoaparátů. Finančně se Sony daří a v několika kategoriích už dosáhla na vytouženou pozici jedničky.
24.5.2018, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Fujifilm uvádí X-T100, levné CSC s hledáčkem Fujifilm uvádí X-T100, levné CSC s hledáčkem
Jak napovídaly uniklé informace, společnost Fujifilm si skutečně přichystala levnější CSC s názvem X-T100. To má kombinovat technologie levné X-A5 a větší tělo s elektronickým OLED hledáčkem.
24.5.2018, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů