www.digimanie.cz
>
>
>
>

Hasselblad uvede HCD 135mm f/2.8 a slibuje další skla

Hasselblad uvede HCD 135mm f/2.8 a slibuje další skla
, , aktualita
Společnost Hasselblad uvede nový objektiv XCD 135mm f/2.8 s 1,7× telekonvertorem. Mimo to ale slibuje nadprůměrně světelný 80mm objektiv, zveřejnila světelnosti dalších připravovaných objektivů a chystá i ultraširokoúhlý model.
reklama
Hasselblad pozměnil svou roadmapu připravovaných objektivů o několik nových kousků. Ještě letos by se mělo představit hned pět nových objektivů, dostupné pak budou až v průběhu první poloviny roku 2018. Jedním z nich bude teleobjektiv XCD 135mm f/2.8. Ten bude dodáván i s novým 1,7× telekonvertorem, díky čemuž se ve výsledku bude chovat jako 230mm f/4.8.
 
Nové objektivy Hasselblad
 
Výrobce také zveřejnil světelnosti již v březnu oznámených objektivů. XCD 35-75mm bude mít konstantní světelnost F4,0, XCD 65mm se pak pochlubí světelností F2,8. Původně ohlášený 22mm objektiv bude na základě odezvy zákazníků pozměněn a bude ještě o něco širokoúhlejší. Výsledkem bude XCD 21mm f/4.0. Kromě těchto objektivů doplnil roadmapu ještě model XCD 80mm. Zde nebyla zveřejněna světelnost, ale dle výrobce má být objektiv s nejlepší světelností, jakou kdy Hasselblad vyrobil. Na tento model si budeme muset počkat do druhé poloviny roku 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Panasonic ukázal full frame S1 a S1R se 4K60p i Dual IS Panasonic ukázal full frame S1 a S1R se 4K60p i Dual IS
Jak se očekávalo, tak se i stalo. Panasonic ukázal na Photokině nové full frame CSC fotoaparáty. Jde o modely Lumix S1 a S1R. Panasonic nenechal nic náhodě a přinesl např. duální stabilizaci, 4K 60p video i dva sloty pro paměťové karty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Irix uvedl makro objektiv 150mm f/2.8 1:1 Macro Irix uvedl makro objektiv 150mm f/2.8 1:1 Macro
Vedle širokoúhlých 11mm a15mm objektivů bude Irix nově vyrábět i jeden makro objektiv. Půjde o model 150mm f/2.8 1:1 Macro v nové řadě Dragonfly. Těšit se lze na podporu důležitých full frame systémů zrcadlovek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Venus Optics představil spoustu nových objektivů Laowa Venus Optics představil spoustu nových objektivů Laowa
Společnost Venus Optics představila obrovské množství nových objektivů Laowa. Najdete zde objektivy pro Micro Four Thirds, a to ať už klasické světelné objektivy nebo 210° rybí oko, nechybí ani full frame zoom pro Sony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video stativy Manfrotto CF Twin s vyšší tuhostí Video stativy Manfrotto CF Twin s vyšší tuhostí
Společnost Manfrotto představila nové stativy určené pro natáčení videa, které se vyznačují jedním nepříliš obvyklým řešením. Mají totiž dvojité nohy. Slibují větší tuhost a jsou vyrobeny z uhlíkových vláken.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tokina uvedla světelný objektiv Opera 50mm F1.4 FF Tokina uvedla světelný objektiv Opera 50mm F1.4 FF
Po půl roce od oznámení vývoje nového objektivu Tokina Opera 50mm F1.4 FF se objevuje jeho finální verze. Ta bude mít i ultrazvukový zaostřovací motorek, takže nebudete muset ostřit výhradně ručně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala