www.digimanie.cz
>
>

Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky

Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
K oblíbeným
reklama
Na platformě Kickstarter, která umožňuje crowdfundingové financování různých projektů, se objevil zajímavý nápad - hrací karty určené speciálně pro fotografy. Začínající nebo i pokročilejší fotograf se může originálně naučit důležité tipy pro lepší snímky a také s kartami hrát běžné karetní hry. 

Hrací karty mají originální fotografický design, vyšší karty jako král, dáma, kluk nebo žolík jsou ozvláštněny o fotoaparát v rukou dané postavy. Karty s čísly zase obsahují ilustrované tipy a návody pro lepší fotografii. Je na nich možné najít informace o expozičním trojúhelníku, kompozici, teorii barev, histogramu, vyvážení bílé a podobná témata. 
 

Každý znak přitom představuje jednu kategorii témat. Piky se zaměřují na fotografické základy, srdce představují kompozici, kříže shrnují technické informace a káry se zaměřují na objasnění různých fotografických stylů. 

Crowdfundingová kampaň byla na Kickstarteru zahájena Ericem Bohringem na konci června a projekt měl za cíl během jednoho měsíce trvání kampaně nashromáždit částku 1 124 amerických dolarů, což je přibližně 27 000 korun. Tuto částku se již povedlo mnohonásobně překročit, protože lidé již na projekt přispěli více než 47 000 dolarů, což je více než 1 100 000 korun a částka stále narůstá. Počet přispěvatelů již téměř dosáhl 1 400. 

Projekt nabízí standardní balíček fotografických hracích karet za 14 amerických dolarů (přibližně 330 Kč), nebo limitovanou edici za 17 amerických dolarů (přibližně 400 Kč). Obě varianty by se měly k přispěvatelům začít dostávat v srpnu tohoto roku. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře