Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky

3.7.2020, Kateřina Hoferková, aktualita
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
Na platformě Kickstarter, která umožňuje crowdfundingové financování různých projektů, se objevil zajímavý nápad - hrací karty určené speciálně pro fotografy. Začínající nebo i pokročilejší fotograf se může originálně naučit důležité tipy pro lepší snímky a také s kartami hrát běžné karetní hry. 

Hrací karty mají originální fotografický design, vyšší karty jako král, dáma, kluk nebo žolík jsou ozvláštněny o fotoaparát v rukou dané postavy. Karty s čísly zase obsahují ilustrované tipy a návody pro lepší fotografii. Je na nich možné najít informace o expozičním trojúhelníku, kompozici, teorii barev, histogramu, vyvážení bílé a podobná témata. 
 

Každý znak přitom představuje jednu kategorii témat. Piky se zaměřují na fotografické základy, srdce představují kompozici, kříže shrnují technické informace a káry se zaměřují na objasnění různých fotografických stylů. 

Crowdfundingová kampaň byla na Kickstarteru zahájena Ericem Bohringem na konci června a projekt měl za cíl během jednoho měsíce trvání kampaně nashromáždit částku 1 124 amerických dolarů, což je přibližně 27 000 korun. Tuto částku se již povedlo mnohonásobně překročit, protože lidé již na projekt přispěli více než 47 000 dolarů, což je více než 1 100 000 korun a částka stále narůstá. Počet přispěvatelů již téměř dosáhl 1 400. 

Projekt nabízí standardní balíček fotografických hracích karet za 14 amerických dolarů (přibližně 330 Kč), nebo limitovanou edici za 17 amerických dolarů (přibližně 400 Kč). Obě varianty by se měly k přispěvatelům začít dostávat v srpnu tohoto roku.