www.digimanie.cz
>
>

Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD

Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD
, , aktualita
Paul Teutul Sr. z televizní show Americký chopper má další finanční problém. Se svým synem neoprávněně použili fotografii pro své merchandise produkty a nyní musí zaplatit pokutu přes 258 tisíc USD.
K oblíbeným
reklama
Porušování autorských práv se vymstilo další hvězdě televizní obrazovky. Tentokrát je to Paul Teutul Sr. z televizní show Americký chopper. Ten má už i bez posledního prohřešku nemalé finanční problémy kvůli obvinění z podvodů, dluhům na daních a vyhlásil už i bankrot. Nyní se k tomu přidává pokuta ve výši 258.484,45 USD za porušení autorských práv. On a jeho syn Michael "Mikey" Teutul byli totiž zažalováni za neoprávněné použití fotky jeho syna pro svou propagaci.
 
Paul Teutul Sr
Paul Teutul Sr., autor: Sgt. Mary Flynn / Public domain, přes Wikimedia Commons
 
Fotografie Michaela se bez svolení autora snímku několikrát objevila v televizní show a na merchandise produktech, tedy komerčně. Použita byla i při propagaci Michaelovy výstavy umění, opět bez svolení. V tomto případě byla ale fotografie později stažena. Neví se sice, kolik si oba muži vydělali na prodeji produktů s tímto obrázkem, každopádně pokuta byla stanovena na více než čtvrt milionu dolarů (po přepočtu cca 6 milionů Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Polaroid uvedl nový instantní fotoaparát Polaroid Now Polaroid uvedl nový instantní fotoaparát Polaroid Now
The Impossible Project dosahuje svého cíle a vrací značku Polaroid zpět na trh. Před třemi lety vznikl Polaroid Originals a nyní už je vše jen pod značkou Polaroid. A máme tu spolu s tím i nový fotoaparát Polaroid Now.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei uvádí fotomobily řady P40 s novým 1/1,28" čipem a objektivy Leica Huawei uvádí fotomobily řady P40 s novým 1/1,28" čipem a objektivy Leica
Společnost Huawei dnes představila nové fotomobily řady P40. Ty přichází s novým 1/1,28" čipem a rozlišením 50 MPx. Nejlepší model P40 Pro+ dostává dokonce pětici fotoaparátů na zadní straně.
26.3.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Sony se dělí, divize fotoaparátů, telefonů i TV míří do Sony Electronics Corp. Sony se dělí, divize fotoaparátů, telefonů i TV míří do Sony Electronics Corp.
Jak už se naznačovalo v polovině roku 2019, nyní skutečně dochází k rozdělení společnosti Sony. Do firmy Sony Electronics Corporation se nyní oddělí celý segment Electronics Products & Solutions (EP&S).
26.3.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář