www.digimanie.cz
>
>

I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem

I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevila vskutku netradiční koncepce digitální stěny pro středoformáty s vysokou kompatibilitou s různými systémy. Ta bude stát jen pár set dolarů, cenou za to ale bude jen maličký 1/2,33" CMOS snímač.
K oblíbeným
reklama
Na serveru Kickstarter se často objevují zajímavé nápady, od nesmyslů až po působivé myšlenky. I'm Back MF (MF jako Medium Format) patří bohužel spíše do první kategorie, přestože na první pohled vypadá být velmi lákavou myšlenkou. Jde o digitální stěnu kompatibilní s tradičními analogovými středoformátovými fotoaparáty, 16MPx rozlišením, a to za velmi nízkou cenu pouhých 399 CHF (cca 9200 Kč).
 
I'm Back MF
 
Je zde ale jeden háček, a to pořádný. Pokud byste čekali obrovský 16MPx snímač s naprosto minimálním šumem, budete zklamáni. Je zde totiž jen maličký 1/2,33" CMOS snímač Panasonic MN34120 s 16MPx rozlišením a schopností natáčet maximálně Full HD video 1080p60. Nyní by se dal čekat doslova brutální crop faktor, nicméně tvůrci překvapí i v tomto ohledu. Stěna se skládá ze dvou částí, adaptéru pro jednotlivé systémy a samotné části se senzorem. Adaptér obsahuje promítací střenu místo filmu a snímač fotí tuto stěnu.
 
I'm Back MF
 
Výsledkem je, že navzdory miniaturnímu snímači si fotoaparáty zachovávají svůj crop faktor, nicméně kvalita obrazu je nízká. Fotoaparát poskytuje teplejší snímky, které mají zachovávat také zrnitý charakter filmu. Digitální stěna má také dotykovou obrazovku a Wi-Fi pro přenos snímků do smartphonu. Podporováno je natáčení time-lapse, nastavení ISO citlivosti, korekce expozice, sekvenční snímání a umožňuje vložení až 128GB microSDXC karty.
 
I'm Back MF
 
K dispozici budou adaptéry pro systém Hassleblad 500/SWC/1000F, Bronica Etrs, Bronica S, Kiev 88, Mamiya 645, Mamiya C330, Mamiya RB 67, Pentax 6X7*, Pentax 645* a Rolleiflex Automat, přičemž modely s hvězdičkou budou vyráběny jen tehdy, pokud si je objedná dostatek lidí. Prozatím bylo vybráno zhruba 30 tisíc dolarů z cíle 50 tisíc.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře