www.digimanie.cz
>
>

I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem

I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevila vskutku netradiční koncepce digitální stěny pro středoformáty s vysokou kompatibilitou s různými systémy. Ta bude stát jen pár set dolarů, cenou za to ale bude jen maličký 1/2,33" CMOS snímač.
K oblíbeným
reklama
Na serveru Kickstarter se často objevují zajímavé nápady, od nesmyslů až po působivé myšlenky. I'm Back MF (MF jako Medium Format) patří bohužel spíše do první kategorie, přestože na první pohled vypadá být velmi lákavou myšlenkou. Jde o digitální stěnu kompatibilní s tradičními analogovými středoformátovými fotoaparáty, 16MPx rozlišením, a to za velmi nízkou cenu pouhých 399 CHF (cca 9200 Kč).
 
I'm Back MF
 
Je zde ale jeden háček, a to pořádný. Pokud byste čekali obrovský 16MPx snímač s naprosto minimálním šumem, budete zklamáni. Je zde totiž jen maličký 1/2,33" CMOS snímač Panasonic MN34120 s 16MPx rozlišením a schopností natáčet maximálně Full HD video 1080p60. Nyní by se dal čekat doslova brutální crop faktor, nicméně tvůrci překvapí i v tomto ohledu. Stěna se skládá ze dvou částí, adaptéru pro jednotlivé systémy a samotné části se senzorem. Adaptér obsahuje promítací střenu místo filmu a snímač fotí tuto stěnu.
 
I'm Back MF
 
Výsledkem je, že navzdory miniaturnímu snímači si fotoaparáty zachovávají svůj crop faktor, nicméně kvalita obrazu je nízká. Fotoaparát poskytuje teplejší snímky, které mají zachovávat také zrnitý charakter filmu. Digitální stěna má také dotykovou obrazovku a Wi-Fi pro přenos snímků do smartphonu. Podporováno je natáčení time-lapse, nastavení ISO citlivosti, korekce expozice, sekvenční snímání a umožňuje vložení až 128GB microSDXC karty.
 
I'm Back MF
 
K dispozici budou adaptéry pro systém Hassleblad 500/SWC/1000F, Bronica Etrs, Bronica S, Kiev 88, Mamiya 645, Mamiya C330, Mamiya RB 67, Pentax 6X7*, Pentax 645* a Rolleiflex Automat, přičemž modely s hvězdičkou budou vyráběny jen tehdy, pokud si je objedná dostatek lidí. Prozatím bylo vybráno zhruba 30 tisíc dolarů z cíle 50 tisíc.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem
Máme zde další problém ohledně autorských práv. A opět je v roli hříšníka známá osobnost, která by rovněž nebyla ráda, kdyby se kradly její umělecká díla. Tentokrát jde o Lady Gaga, která vzala fotku ze Shutterstocku dokonce i s vodoznakem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera
Pokud to umíte s Photoshopem, dají se najít vskutku zajímavé způsoby, jak zpeněžit své schopnosti. Jedna žena našla díru na trhu a začala lidem mazat ex-přítele a ex-přítelkyně ze společných fotografií. A lidé se mohou zbláznit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením
Venus Optics přichází s dalším zajímavým makro objektivem, kterým je Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO, Jak už napovídá název, objektiv nabídne nadprůměrné 2× zvětšení a potěší také atraktivní cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
Zvěsti o novém Sony A7S III se objevují už hodně dlouho. Chvíli se tvrdí, že vůbec nebude, pak naopak, že půjde o přelom. Nyní to vypadá, že už existují prototypy a obvykle spolehlivé zdroje říkají, že letos konečně přijde.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7 Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7
Další novinkou společnosti Fujifilm je středoformátový zoomovací objektiv GF 45-100mm F4 R LM OIS WR. Vedle toho společnost rozšířila roadmapu o dva nové objektivy, širokoúhlý 30mm F3.5 a portrétní 80mm F1.7.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře