www.digimanie.cz
>
>
>

Instagram má problém: cenzuruje spoře oděné ženy, štíhlé mu ale nevadí

Instagram má problém: cenzuruje spoře oděné ženy, štíhlé mu ale nevadí
, , aktualita
Sociální síť Instagram čelí kritice za dvojí metr při posuzování lidské nahoty. Spoře oděné (resp. šikovně zakryté) ženské tělo nevadí, pokud je štíhlé. Ostatní ženy mohou mít ale smůlu a takové příspěvky nezřídka odstraňuje.
K oblíbeným
reklama
To, co cenzurovat a co nikoli, je velkým tématem posledních let. Dotýká se to především sociálních sítí, které na jednu stranu mají umožňovat svobodu slova, na druhou stranu jsou tlačeny různými skupinami k omezování příspěvků, které propagují násilí, nahotu a jiná kontroverzní témata. A právě nakládání s lidskou nahotou je jedním z problémů a skandálů sociální sítě Instagram. Australská komička Celeste Barber na Instagramu parodovala několik snímků modelek, které toho moc nezakrývaly. Zatímco však fotografie modelek na Instagramu vesele figurují bez sebemenších potíží, snímky od Australanky měly problém a nebylo možné je sdílet. Důvodem bylo, že dle Instagramu šly proti pravidlům ohledně nahoty a sexuálních aktivit. Přitom však neukazuje o nic více než původní snímky.
 
 
Podobný problém postihl i plus-size modelku Nyome Nicholas-Williams jejíž snímky byly také shledány závadnými a v tomto případě dokonce i staženy ze sítě. V případě Nyome se do toho zamíchalo nařčení nejen z cenzury snímků žen s ne zrovna štíhlou postavou, ale také vyvstala i rasová otázka. Sociální síť instagram se nakonec oběma ženám omluvila a fotografie jsou zpět na síti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář