www.digimanie.cz
>
>
>

Instagram se zaměří na duševní pohodu a vrátí chronologické řazení

Instagram se zaměří na duševní pohodu a vrátí chronologické řazení
, , aktualita
Sociální síť Instagram společnosti Meta chce v blízké době vylepšit bezpečí svých uživatelů zejména po jejich psychické stránce. Do hry se ale také vrátí chronologické řazení příspěvků, které před několika lety zmizelo.
K oblíbeným
reklama
Dnes je vše o psychické pohodě, korektnosti, a tak není divu, že i Meta (mateřská společnost Instagramu a Facebooku) přináší kroky, které by měly (alespoň papírově) zlepšit mentální zdraví svých uživatelů. Sociální síť Instagram zavede funkci Take a Break, kdy aplikace po určitém čase vyzve uživatele, zda nechce přestat trávit čas na Instagramu a nedělat něco jiného. Další novinkou mají být od března 2022 Parental Controls, kdy může rodič po dohodě s dětmi přistupovat k některým statistikám ohledně trávení jejich času na sociální síti. Mělo by to umožnit i nastavit maximální čas, který na ni můžou denně strávit.
 
Instagram logo
 
Poslední novinkou v tomto ohledu bude Your Activity, což umožní uživatelům lépe sledovat, jak tráví čas na Instagramu, přinese to lepší přehled o reakcích i možnost rychlého dávkového mazání obsahu. Z jiného soudku pak bude další změna, která po několika letech vrátí možnost zobrazování příspěvků chronologicky a nikoli jen tak, jak sám Instagram uzná za vhodné. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon nasnímal 4,2GPx fotku tradičního japonského díla Canon nasnímal 4,2GPx fotku tradičního japonského díla
Japonský Projekt Tsuzuri má za úkol převést tradiční díla japonské kultury do digitální podoby a následně vytvořit jejich fyzickou kopii pro lepší zachování originálu. Nyní tak vznikla 4,2GPx verze Bohů větru a hromu od Tawaraya Sotatsua.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dálkoměr Leica M11 přináší 60MPx snímač CMOS BSI a 64GB paměť Dálkoměr Leica M11 přináší 60MPx snímač CMOS BSI a 64GB paměť
Leica uvedla novou generaci dálkoměrného fotoaparátu M11. Ten přináší 60MPx full frame snímač typu CMOS BSI, zajímavý je také obrovskou 64GB vestavěnou pamětí. Vylepšena byla i ergonomie ovládání.
14.1.2022, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Irix představil širokoúhlý objektiv 21mm T1.5 Irix představil širokoúhlý objektiv 21mm T1.5
Další novinkou společnosti Irix je širokoúhlý světelný objektiv 21mm T1.5, který je tzv. cine objektivem, tedy optimalizovaným pro profesionální natáčení videa např. kompatibilitou s follow focus systémy díky vroubkování na prstencích.
13.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
CIPA 11/21: Trh se stabilizuje, prodeje táhnou zejména CSC CIPA 11/21: Trh se stabilizuje, prodeje táhnou zejména CSC
Výsledky ohledně trhu s fotoaparáty jsou poslední roky spíše pesimistické. Ani listopad nebyl zrovna takový, že bychom mohli skákat radostí, nicméně je tu vidět uklidnění situace a dokonce i mírný nárůst v oblasti CSC.
13.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
The Associated Press chce zahájit prodej fotek jako NFT The Associated Press chce zahájit prodej fotek jako NFT
Móda NFT dorazila i do tak staré organizace, jako je The Associated Press (AP). Ta chce spustit tržiště se snímky, které budou prodávány jako NFT, a zájemci tak mohou vlastnit digitální "tokenizované" verze mnoha ikonických fotografií.
13.1.2022, aktualita, Milan Šurkala