www.digimanie.cz
>
>
>

Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX

Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
, , aktualita
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
K oblíbeným
reklama
Irix má ve svém portfoliu jen několik objektivů, jejich počet se ale nyní rozšiřuje o další. Jde o Irix 45mm f/1.4 GFX a název už hodně napovídá. Půjde tedy o světelný objektiv pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Má 45mm ohniskovou vzdálenost, což po přepočtu dává 36 mm a úhel záběru 62,64°. Při crop faktoru 0,8 se tak bude chovat stejně jako full frame objektiv s 36 mm a světelností F1,12. Rozsah 9lamelové irisové clony je F1,4 až F22.
 
Irix 45mm f/1.4 GFX
 
Pokud jde o zaostřování, to je manuální se zaostřovacím kroužkem se 140° chodem. Objektiv patří do řady Dragonfly se zvýšenou odolností proti poškrábání, utěsněním proti vodě i prachu a speciální neklouzavým povrchem zaostřovacího kroužku. Při ostření se navíc neposouvají žádné členy, takže navíc ani nedochází k nasávání vzduchu, které by mohlo vést k přenosu prachu do prostoru u čipu. Kroužek má i zamykací tlačítko, aby nedošlo k nechtěnému přeostření. Minimální vzdálenost pro zaostření činí 40 cm.
 
Irix 45mm f/1.4 GFX
 
Objektiv se skládá z 11 členů v 9 skupinách, jeden z nich je pak asférického typu. Novinka má 87 mm v průměru a délku 144 mm, váží pak nemalých 1120 gramů. Pokud jde o optické výkony, výrobce hovoří o zkreslení -1,07 % a nejlepšího obrazu dosahuje mezi clonami F4 až F5,6 uprostřed (130 lp/mm) a okolo F6,3 v rozích (80 lp/mm). Cena by se měla pohybovat okolo 795 USD (17 tisíc Kč dle kurzu)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala