www.digimanie.cz
>
>
>

Irix uvedl světelný cine objektiv 30mm T1.5

Irix uvedl světelný cine objektiv 30mm T1.5
, , aktualita
V nabídce tzv. cine objektivů určených pro natáčení profesionálního videa se nově objevuje světelný model Irix 30mm T1.5. K dispozici bude pro nejrůznější bajonety od Micro Four Thirds až po full frame.
K oblíbeným
reklama
Irix přichází s dalším objektivem pro profesionální natáčení videa. Jeho novinkou je model Cine 30mm T1.5 a podporuje až full frame senzory. Celkem má 10 členů, mezi nimiž jsou dva HR elementy a výrobce slibuje nízké zkreslení s hodnotou 0,95 %. Světelnost dosahuje T1,5, maximální hodnota 11lamelové clony je pak T16.
 
Irix Cine 30mm T1.5
 
Objektiv má konstrukci odolnou vůči dešti, prachu a písku. Nápisy reagují na UV světlo, což může dopomoci natáčení v náročných světelných podmínkách. Samozřejmostí je také tradiční zoubkování 0.8M, zajímavostí je také Magnetic Mounting System (MMS) pro rychlé přichycení magnetického příslušenství. Pokud jde o rozměry, ty jsou 101 mm na délku, 95 mm v průměru, podporovány jsou 86mm filtry a objektiv váží 1,1 až 1,2 kg dle bajonetu (konstrukce využívá hliníku a hořčíkových slitin). K dispozici bude pro bajonety Canon EF i RF, Sony E, Nikon Z, L-Mount, Micro Four Thirds a Arri PL. Cena byla stanovena na 1195 USD, pouze verze pro PL bude za 1295 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala