www.digimanie.cz
>
>
>

Jak vypadá fotbal z pohledu míče? I to ukáže virtuální kamera Canonu

Jak vypadá fotbal z pohledu míče? I to ukáže virtuální kamera Canonu
, , aktualita
Japonská společnost Canon chce divákům umožnit sledovat například sportovní scénu z jakéhokoliv úhlu. Nemusí se při tom spoléhat jen na místa, odkud utkání sledují objektivy. Díky systému kamer se diváci budou moct pohybovat po hřišti ve virtuální realitě.
reklama
Společnost Canon vyvíjí nový systém kamer, který umožní pohybovat se po virtuální scéně nahrané události a dívat se například na fotbalový zápas z mnoha různých úhlů pohledu. Virtuální kamera se bude moc pohybovat po sportovním stadionu a umožní divákovi sledovat zápas z pozice nízko u země či klidně z nebeských výšin. Zkrátka dle divákovy libosti. Ten se tak klidně může stát jedním z hráčů a pozorovat dění jeho očima či se nechat "trefit" míčem.

Takový systém bude vyžadovat spoustu kamer s vysokým rozlišením, které budou umístěné na několika místech po celém sportovním stadionu a budou událost zaznamenávat. Data se následně zpracují do podoby virtuálního prostoru, diváci se budou moc na záznam dívat ve 3D. 
 

Technologie od Canonu nechá diváka zažít simulaci fyzické přítomnosti mezi hráči přímo při zápasu. Japonská firma ale kromě poskytnutí nevšedního zážitku plánuje zvážit využití potenciálu tohoto systému i při samotném trénování sportovních týmů a atletů.

Sledování takového sportovního zápasu by mohlo být zajímavé především s použitím headsetu pro virtuální realitu, který by nabídl ještě realistištější zážitek. I tuto možnost nejspíše společnost Canon zkoumá. Virtuální realita už nyní není nic nového, rozhodně ale ještě není možné říct, že by měl VR headset každý. V budoucnu by tedy sledování fotbalu či hokeje mohlo vypadat poněkud jinak a dívání se na sport ve virtuálním prostoru by mohlo trh s VR headsety rozpohybovat.

Zdroj: petapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře