www.digimanie.cz
>
>
>

Jak vypadá fotbal z pohledu míče? I to ukáže virtuální kamera Canonu

Jak vypadá fotbal z pohledu míče? I to ukáže virtuální kamera Canonu
, , aktualita
Japonská společnost Canon chce divákům umožnit sledovat například sportovní scénu z jakéhokoliv úhlu. Nemusí se při tom spoléhat jen na místa, odkud utkání sledují objektivy. Díky systému kamer se diváci budou moct pohybovat po hřišti ve virtuální realitě.reklama
Společnost Canon vyvíjí nový systém kamer, který umožní pohybovat se po virtuální scéně nahrané události a dívat se například na fotbalový zápas z mnoha různých úhlů pohledu. Virtuální kamera se bude moc pohybovat po sportovním stadionu a umožní divákovi sledovat zápas z pozice nízko u země či klidně z nebeských výšin. Zkrátka dle divákovy libosti. Ten se tak klidně může stát jedním z hráčů a pozorovat dění jeho očima či se nechat "trefit" míčem.

Takový systém bude vyžadovat spoustu kamer s vysokým rozlišením, které budou umístěné na několika místech po celém sportovním stadionu a budou událost zaznamenávat. Data se následně zpracují do podoby virtuálního prostoru, diváci se budou moc na záznam dívat ve 3D. 
 

Technologie od Canonu nechá diváka zažít simulaci fyzické přítomnosti mezi hráči přímo při zápasu. Japonská firma ale kromě poskytnutí nevšedního zážitku plánuje zvážit využití potenciálu tohoto systému i při samotném trénování sportovních týmů a atletů.

Sledování takového sportovního zápasu by mohlo být zajímavé především s použitím headsetu pro virtuální realitu, který by nabídl ještě realistištější zážitek. I tuto možnost nejspíše společnost Canon zkoumá. Virtuální realita už nyní není nic nového, rozhodně ale ještě není možné říct, že by měl VR headset každý. V budoucnu by tedy sledování fotbalu či hokeje mohlo vypadat poněkud jinak a dívání se na sport ve virtuálním prostoru by mohlo trh s VR headsety rozpohybovat.

Zdroj: petapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C
Známý DxOMark si vzal na paškál full frame fotoaparát Leica M10 a výsledky nejsou pro Leicu moc příznivé. Jeho výkon totiž jen vyrovnává nejlepší APS-C senzory a na špičku v třídě full frame ani zdaleka nedosahuje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262) Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262)
Máme zde další limitovanou edici fotoaparátu Leica. K loňskému červenému 50mm F2 objektivu nyní přibyla červená verze fotoaparátu Leica M typ 262. Ten neumí natáčet video a nemá dokonce ani live view.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru? Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Doporučené stativy: Vánoce 2017 Doporučené stativy: Vánoce 2017
Pro kvalitní fotografie se hodí pořídit si také pořádný stativ. Náš průvodce vybral několik zástupců různých tříd, které stojí za úvahu. Podíváme se na malé stolní stativy, cestovatelské i ty klasické.
13.12.2017, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source
Společnost Lytro před pár dny oznámila, že skončila s podporou programů pro zobrazení light-field fotografií, zejména online prohlížeče. To se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem a prohlížeč možná bude nakonec uvolněn jako open-source. 
12.12.2017, aktualita, Milan Šurkala1 komentář