Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jak vypadá fotbal z pohledu míče? I to ukáže virtuální kamera Canonu

28.9.2017, Kateřina Hoferková, aktualita
Japonská společnost Canon chce divákům umožnit sledovat například sportovní scénu z jakéhokoliv úhlu. Nemusí se při tom spoléhat jen na místa, odkud utkání sledují objektivy. Díky systému kamer se diváci budou moct pohybovat po hřišti ve virtuální realitě.
Společnost Canon vyvíjí nový systém kamer, který umožní pohybovat se po virtuální scéně nahrané události a dívat se například na fotbalový zápas z mnoha různých úhlů pohledu. Virtuální kamera se bude moc pohybovat po sportovním stadionu a umožní divákovi sledovat zápas z pozice nízko u země či klidně z nebeských výšin. Zkrátka dle divákovy libosti. Ten se tak klidně může stát jedním z hráčů a pozorovat dění jeho očima či se nechat "trefit" míčem.

Takový systém bude vyžadovat spoustu kamer s vysokým rozlišením, které budou umístěné na několika místech po celém sportovním stadionu a budou událost zaznamenávat. Data se následně zpracují do podoby virtuálního prostoru, diváci se budou moc na záznam dívat ve 3D. 
 

Technologie od Canonu nechá diváka zažít simulaci fyzické přítomnosti mezi hráči přímo při zápasu. Japonská firma ale kromě poskytnutí nevšedního zážitku plánuje zvážit využití potenciálu tohoto systému i při samotném trénování sportovních týmů a atletů.

Sledování takového sportovního zápasu by mohlo být zajímavé především s použitím headsetu pro virtuální realitu, který by nabídl ještě realistištější zážitek. I tuto možnost nejspíše společnost Canon zkoumá. Virtuální realita už nyní není nic nového, rozhodně ale ještě není možné říct, že by měl VR headset každý. V budoucnu by tedy sledování fotbalu či hokeje mohlo vypadat poněkud jinak a dívání se na sport ve virtuálním prostoru by mohlo trh s VR headsety rozpohybovat.

Zdroj: petapixel.com