www.digimanie.cz
>
>
>

Jak vypadá fotbal z pohledu míče? I to ukáže virtuální kamera Canonu

Jak vypadá fotbal z pohledu míče? I to ukáže virtuální kamera Canonu
, , aktualita
Japonská společnost Canon chce divákům umožnit sledovat například sportovní scénu z jakéhokoliv úhlu. Nemusí se při tom spoléhat jen na místa, odkud utkání sledují objektivy. Díky systému kamer se diváci budou moct pohybovat po hřišti ve virtuální realitě.reklama
Společnost Canon vyvíjí nový systém kamer, který umožní pohybovat se po virtuální scéně nahrané události a dívat se například na fotbalový zápas z mnoha různých úhlů pohledu. Virtuální kamera se bude moc pohybovat po sportovním stadionu a umožní divákovi sledovat zápas z pozice nízko u země či klidně z nebeských výšin. Zkrátka dle divákovy libosti. Ten se tak klidně může stát jedním z hráčů a pozorovat dění jeho očima či se nechat "trefit" míčem.

Takový systém bude vyžadovat spoustu kamer s vysokým rozlišením, které budou umístěné na několika místech po celém sportovním stadionu a budou událost zaznamenávat. Data se následně zpracují do podoby virtuálního prostoru, diváci se budou moc na záznam dívat ve 3D. 
 

Technologie od Canonu nechá diváka zažít simulaci fyzické přítomnosti mezi hráči přímo při zápasu. Japonská firma ale kromě poskytnutí nevšedního zážitku plánuje zvážit využití potenciálu tohoto systému i při samotném trénování sportovních týmů a atletů.

Sledování takového sportovního zápasu by mohlo být zajímavé především s použitím headsetu pro virtuální realitu, který by nabídl ještě realistištější zážitek. I tuto možnost nejspíše společnost Canon zkoumá. Virtuální realita už nyní není nic nového, rozhodně ale ještě není možné říct, že by měl VR headset každý. V budoucnu by tedy sledování fotbalu či hokeje mohlo vypadat poněkud jinak a dívání se na sport ve virtuálním prostoru by mohlo trh s VR headsety rozpohybovat.

Zdroj: petapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon slaví 90 milionů fotoaparátů EOS a 130 milionů objektivů EF Canon slaví 90 milionů fotoaparátů EOS a 130 milionů objektivů EF
Společnost Canon má nyní dvojitou oslavu milníků v počtu vyrobených produktů. Fotoaparáty EOS slaví už 90 milionů vyrobených kusů, výměnné objektivy EF se pak dostaly dokonce na 130 milionů kusů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Záměrně neostrý objektiv Leica Thambar-M 1:2.2/90mm Záměrně neostrý objektiv Leica Thambar-M 1:2.2/90mm
Leica uvádí nový objektiv Thambar-M 1:2.2/90mm. Nepříliš známé jméno Thambar znamená, že je objektiv záměrně neostrý a vytváří snový nádech snímků známý spíše od jiných retro výrobců. Speciální filtr totiž propouští světlo jen z neostrých rohů. 
18.10.2017, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kompakt Canon Powershot G1 X Mark III má APS-C čip a fázový AF Kompakt Canon Powershot G1 X Mark III má APS-C čip a fázový AF
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Společnost Canon představila nový profi kompakt PowerShot G1 X Mark III. Ten dostává 24MPx APS-C senzor, duální pixely pro fázové ostření a F2,8-5,6 objektiv. 
16.10.2017, aktualita, Milan Šurkala47 komentářů
DJI Zenmuse X7 pro drony má APS-C čip a 6K CinemaDNG DJI Zenmuse X7 pro drony má APS-C čip a 6K CinemaDNG
Společnost DJI představila novou profi kameru pro drony DJI Inspire 2. Nová Zenmuse X7 je vybavena velkým APS-C senzorem, podporuje výměnné objektivy a zvládá natáčet 6K/30p video v RAW formátu.
13.10.2017, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvádí čip ISOCELL 2X7 s rekordními 0,9um pixely Samsung uvádí čip ISOCELL 2X7 s rekordními 0,9um pixely
Samsung uvedl dva nové senzory pro mobilní telefony. Model ISOCELL Slim 2X7 má nejmenší pixely na světě s velikostí pouhých 0,9 mikrometru. Verze ISOCELL Fast 2L9 pak přináší technologii duálních pixelů a rozmazaného pozadí.
12.10.2017, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů