www.digimanie.cz
>
>
>

Jak vypadá fotbal z pohledu míče? I to ukáže virtuální kamera Canonu

Jak vypadá fotbal z pohledu míče? I to ukáže virtuální kamera Canonu
, , aktualita
Japonská společnost Canon chce divákům umožnit sledovat například sportovní scénu z jakéhokoliv úhlu. Nemusí se při tom spoléhat jen na místa, odkud utkání sledují objektivy. Díky systému kamer se diváci budou moct pohybovat po hřišti ve virtuální realitě.
reklama
Společnost Canon vyvíjí nový systém kamer, který umožní pohybovat se po virtuální scéně nahrané události a dívat se například na fotbalový zápas z mnoha různých úhlů pohledu. Virtuální kamera se bude moc pohybovat po sportovním stadionu a umožní divákovi sledovat zápas z pozice nízko u země či klidně z nebeských výšin. Zkrátka dle divákovy libosti. Ten se tak klidně může stát jedním z hráčů a pozorovat dění jeho očima či se nechat "trefit" míčem.

Takový systém bude vyžadovat spoustu kamer s vysokým rozlišením, které budou umístěné na několika místech po celém sportovním stadionu a budou událost zaznamenávat. Data se následně zpracují do podoby virtuálního prostoru, diváci se budou moc na záznam dívat ve 3D. 
 

Technologie od Canonu nechá diváka zažít simulaci fyzické přítomnosti mezi hráči přímo při zápasu. Japonská firma ale kromě poskytnutí nevšedního zážitku plánuje zvážit využití potenciálu tohoto systému i při samotném trénování sportovních týmů a atletů.

Sledování takového sportovního zápasu by mohlo být zajímavé především s použitím headsetu pro virtuální realitu, který by nabídl ještě realistištější zážitek. I tuto možnost nejspíše společnost Canon zkoumá. Virtuální realita už nyní není nic nového, rozhodně ale ještě není možné říct, že by měl VR headset každý. V budoucnu by tedy sledování fotbalu či hokeje mohlo vypadat poněkud jinak a dívání se na sport ve virtuálním prostoru by mohlo trh s VR headsety rozpohybovat.

Zdroj: petapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Pentax aktualizoval roadmapu objektivů pro příští roky Pentax aktualizoval roadmapu objektivů pro příští roky
Společnost Ricoh přišla s aktualizovanou verzí své roadmapy připravovaných objektivů Pentax pro K-Mount. Ta odhaluje 8 nových objektivů, které se objeví v následujících dvou letech pro APS-C i full frame zrcadlovky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Steve McCurry spouští masterclass na Masters of Photography Steve McCurry spouští masterclass na Masters of Photography
Dnes hodně populární online kurzy největších profíků, tzv. masterclass, spouští další ze známých fotografů, Steve McCurry. Ten je znám především svou slavnou fotografií afgánské dívky. Jeho kurz bude na Masters of Photography.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg
Novoflex představil nový modulární stativ TrioPod Pro75, který má unést až neuvěřitelných 65 kilogramů. Nabízí na něj všechny součástky, takže si je možné jej vyskládat dle libosti a v případě nutnost je možné jej i snadno opravit.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React
Společnost Kingston uvedla na trh novou řadu paměťových karet SD a microSD Canvas. Ta se podle způsobu použití dělí na další řady Select, Go! a React. Ty nejrychlejší slibují zápis s rychlostí až 80 MB/s.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
14.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů