www.digimanie.cz
>
>

Jak vypadá fotografie západu slunce z vesmíru?

Jak vypadá fotografie západu slunce z vesmíru?
, , aktualita
Astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici mají na běžné dění na dole Zemi odlišný pohled. Kosmonaut z ESA na Twitteru zveřejnil snímky, které odhalují nevšední pohled na západ slunce pořízený z vesmíru. 
K oblíbeným
reklama
Spousta krajinářských fotografů vyhledává západy slunce, které dodají jejich snímkům zajímavou atmosféru a zajistí jim také dobré světlo. Jak by ale taková fotografie západu slunce vypadala z vesmíru? Na tuto otázku odpověděl astronaut z Evropské kosmické agentury (ESA) Alexander Gerst. Z archivu vytáhl fotografie západu slunce z oběžné dráhy a zveřejnil je na svém twitterovém účtu

Alexander Gerst snímky pořídil z paluby Mezinárodní vesmírné stanice, přičemž zachytil moment, kdy na určitém pásu na zeměkouli je možné jasně vidět červené zabarvení způsobené zapadajícím sluncem. Rudé mraky oddělují část Země, na které je ještě den, od druhé, která už je zalitá noční tmou. 
 

Astronaut Alexander Gerst se vrátil z Mezinárodní vesmírné stanice loni 20. prosince poté, co strávil už celkem 362 dní v vesmíru, což je jedno z nejvyšších čísel u astronautů v ESA. Na svém twitterovém účtu kromě západu slunce z vesmíru zveřejňuje i jiné zajímavé fotografie z nevšední perspektivy či z oblastí kosmického průmyslu.  Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře