www.digimanie.cz
>
>

Jak vypadá fotografie západu slunce z vesmíru?

Jak vypadá fotografie západu slunce z vesmíru?
, , aktualita
Astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici mají na běžné dění na dole Zemi odlišný pohled. Kosmonaut z ESA na Twitteru zveřejnil snímky, které odhalují nevšední pohled na západ slunce pořízený z vesmíru. 
K oblíbeným
reklama
Spousta krajinářských fotografů vyhledává západy slunce, které dodají jejich snímkům zajímavou atmosféru a zajistí jim také dobré světlo. Jak by ale taková fotografie západu slunce vypadala z vesmíru? Na tuto otázku odpověděl astronaut z Evropské kosmické agentury (ESA) Alexander Gerst. Z archivu vytáhl fotografie západu slunce z oběžné dráhy a zveřejnil je na svém twitterovém účtu

Alexander Gerst snímky pořídil z paluby Mezinárodní vesmírné stanice, přičemž zachytil moment, kdy na určitém pásu na zeměkouli je možné jasně vidět červené zabarvení způsobené zapadajícím sluncem. Rudé mraky oddělují část Země, na které je ještě den, od druhé, která už je zalitá noční tmou. 
 

Astronaut Alexander Gerst se vrátil z Mezinárodní vesmírné stanice loni 20. prosince poté, co strávil už celkem 362 dní v vesmíru, což je jedno z nejvyšších čísel u astronautů v ESA. Na svém twitterovém účtu kromě západu slunce z vesmíru zveřejňuje i jiné zajímavé fotografie z nevšední perspektivy či z oblastí kosmického průmyslu.  Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala28 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala