Spousta krajinářských fotografů vyhledává západy slunce, které dodají jejich snímkům zajímavou atmosféru a zajistí jim také dobré světlo. Jak by ale taková fotografie západu slunce vypadala z vesmíru? Na tuto otázku odpověděl astronaut z Evropské kosmické agentury (ESA) Alexander Gerst. Z archivu vytáhl fotografie západu slunce z oběžné dráhy a zveřejnil je na svém twitterovém účtu.
Alexander Gerst snímky pořídil z paluby Mezinárodní vesmírné stanice, přičemž zachytil moment, kdy na určitém pásu na zeměkouli je možné jasně vidět červené zabarvení způsobené zapadajícím sluncem. Rudé mraky oddělují část Země, na které je ještě den, od druhé, která už je zalitá noční tmou.
This is what a sunset on Earth looks like from above. / So sieht ein irdischer Sonnenuntergang aus, von oben gesehen. #Horizons #Archive pic.twitter.com/sgijQq8hYt
— Alexander Gerst (@Astro_Alex) 16. května 2019
Astronaut Alexander Gerst se vrátil z Mezinárodní vesmírné stanice loni 20. prosince poté, co strávil už celkem 362 dní v vesmíru, což je jedno z nejvyšších čísel u astronautů v ESA. Na svém twitterovém účtu kromě západu slunce z vesmíru zveřejňuje i jiné zajímavé fotografie z nevšední perspektivy či z oblastí kosmického průmyslu.
Zdroj: petapixel.com, twitter.com