www.digimanie.cz
>
>

Jak vypadá fotografie západu slunce z vesmíru?

Jak vypadá fotografie západu slunce z vesmíru?
, , aktualita
Astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici mají na běžné dění na dole Zemi odlišný pohled. Kosmonaut z ESA na Twitteru zveřejnil snímky, které odhalují nevšední pohled na západ slunce pořízený z vesmíru. 
K oblíbeným
reklama
Spousta krajinářských fotografů vyhledává západy slunce, které dodají jejich snímkům zajímavou atmosféru a zajistí jim také dobré světlo. Jak by ale taková fotografie západu slunce vypadala z vesmíru? Na tuto otázku odpověděl astronaut z Evropské kosmické agentury (ESA) Alexander Gerst. Z archivu vytáhl fotografie západu slunce z oběžné dráhy a zveřejnil je na svém twitterovém účtu

Alexander Gerst snímky pořídil z paluby Mezinárodní vesmírné stanice, přičemž zachytil moment, kdy na určitém pásu na zeměkouli je možné jasně vidět červené zabarvení způsobené zapadajícím sluncem. Rudé mraky oddělují část Země, na které je ještě den, od druhé, která už je zalitá noční tmou. 
 

Astronaut Alexander Gerst se vrátil z Mezinárodní vesmírné stanice loni 20. prosince poté, co strávil už celkem 362 dní v vesmíru, což je jedno z nejvyšších čísel u astronautů v ESA. Na svém twitterovém účtu kromě západu slunce z vesmíru zveřejňuje i jiné zajímavé fotografie z nevšední perspektivy či z oblastí kosmického průmyslu.  Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Patenty Nikonu: 24-80mm F2.8-5.6 a 24-55mm F1.8-2.8 Patenty Nikonu: 24-80mm F2.8-5.6 a 24-55mm F1.8-2.8
Také společnost Nikon pracuje na nových objektivech, které si pak nechává patentovat. Mezi nimi se objevily i dvě zoomovací novinky. Standardní zoom 24-80mm F2.8-5.6 a vysoce světelný objektiv 24-55mm F1.8-2.8.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
23.8.2019, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala