Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X vylepšuje video i hromadné úpravy

9.3.2021, Milan Šurkala, aktualita
Zoner dnes uvolnil novou jarní aktualizaci pro svůj grafický program Zoner Photo Studio X. Zapracovalo se především na tvorbě videa a obecně hromadných úpravách, které lze nyní snáze kopírovat mezi klipy i fotografiemi.
Brněnský Zoner dnes přišel s aktualizací Photo Studia X. Nová verze se pro tentokrát soustředí především na modul Vytvořit - Video. Dosud byla tato volba vhodná pro základní střih videa, ale nikoli moc pro další úpravy. Nově je ale možné na klipy aplikovat i úpravy známé z modulu Vyvolat, tedy upravovat vyvážení bílé, expozici (včetně stahování jasů, vytažení stínů) a podobně. Dobré je i to, že nyní si lze tyto změny zapamatovat a kopírovat mezi jednotlivými klipy. Podobně tak bylo zavedeno toto kopírování úprav také mezi fotografiemi.
 
Zoner Photo Studio 2021 jarní aktualizace
 
Velmi vítanou změnou je možnost jednoduššího odstraňování mezer mezi klipy. Manuální přetahování všech klipů pro uzavření mezer totiž bylo u starších verzí docela úmorné. Fungují zde nové klávesové zkratky, které zrychlují práci s programem.
 
Zoner Photo Studio 2021 jarní aktualizace
 
Vylepšena byla i práce s časovou osou, jsou zde i posuvníky pro přepínání po jednotlivých snímcích videa. Hezky vidět je zpracování videoklipu při jeho importu na časovou osu. Bohužel se stále nedostalo na klasické snímkovací frekvence jako 23,98 fps nebo 29,97 fps (pouze zaokrouhlených 24 a 30 fps).
 
Zoner Photo Studio 2021 jarní aktualizace
 
Další funkcí je rozmazání pozadí. V tomto případě to znamená to, že se fotka obdélníkového formátu převede na čtvercový (např. pro Instagram) a v tomto pozadí bude tatáž fotka, akorát přiblížená a rozostřená. Došlo také ke zrychlení práce s katalogem, který rychleji reaguje na provedené změny.
 
Zoner Photo Studio 2021 jarní aktualizace
 
Nově je také možno ukládat fotky na Apple iCloud (vyžaduje iCloud pro Windows 12.0 a novější). Vylepšeno bylo rovněž porovnávání jednotlivých fotek mezi sebou. Máme tady také možnost zobrazení fotografií ze Zoneramy přímo na webu fotografa (stačí na něj vložit vygenerovaný kód). Nové Zoner Photo Studio X si můžete vyzkoušet bezplatně po dobu 30 dní. Pokud jste už v minulosti ZPS X zkoušeli, i tak to můžete učinit, lhůta je v takovém případě 15 dní.
 
Zoner Photo Studio 2021 jarní aktualizace
 
Zdroj: zoner.cz


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.