www.digimanie.cz
>
>
>

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X vylepšuje video i hromadné úpravy

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X vylepšuje video i hromadné úpravy
, , aktualita
Zoner dnes uvolnil novou jarní aktualizaci pro svůj grafický program Zoner Photo Studio X. Zapracovalo se především na tvorbě videa a obecně hromadných úpravách, které lze nyní snáze kopírovat mezi klipy i fotografiemi.
K oblíbeným
reklama
Brněnský Zoner dnes přišel s aktualizací Photo Studia X. Nová verze se pro tentokrát soustředí především na modul Vytvořit - Video. Dosud byla tato volba vhodná pro základní střih videa, ale nikoli moc pro další úpravy. Nově je ale možné na klipy aplikovat i úpravy známé z modulu Vyvolat, tedy upravovat vyvážení bílé, expozici (včetně stahování jasů, vytažení stínů) a podobně. Dobré je i to, že nyní si lze tyto změny zapamatovat a kopírovat mezi jednotlivými klipy. Podobně tak bylo zavedeno toto kopírování úprav také mezi fotografiemi.
 
Zoner Photo Studio 2021 jarní aktualizace
 
Velmi vítanou změnou je možnost jednoduššího odstraňování mezer mezi klipy. Manuální přetahování všech klipů pro uzavření mezer totiž bylo u starších verzí docela úmorné. Fungují zde nové klávesové zkratky, které zrychlují práci s programem.
 
Zoner Photo Studio 2021 jarní aktualizace
 
Vylepšena byla i práce s časovou osou, jsou zde i posuvníky pro přepínání po jednotlivých snímcích videa. Hezky vidět je zpracování videoklipu při jeho importu na časovou osu. Bohužel se stále nedostalo na klasické snímkovací frekvence jako 23,98 fps nebo 29,97 fps (pouze zaokrouhlených 24 a 30 fps).
 
Zoner Photo Studio 2021 jarní aktualizace
 
Další funkcí je rozmazání pozadí. V tomto případě to znamená to, že se fotka obdélníkového formátu převede na čtvercový (např. pro Instagram) a v tomto pozadí bude tatáž fotka, akorát přiblížená a rozostřená. Došlo také ke zrychlení práce s katalogem, který rychleji reaguje na provedené změny.
 
Zoner Photo Studio 2021 jarní aktualizace
 
Nově je také možno ukládat fotky na Apple iCloud (vyžaduje iCloud pro Windows 12.0 a novější). Vylepšeno bylo rovněž porovnávání jednotlivých fotek mezi sebou. Máme tady také možnost zobrazení fotografií ze Zoneramy přímo na webu fotografa (stačí na něj vložit vygenerovaný kód). Nové Zoner Photo Studio X si můžete vyzkoušet bezplatně po dobu 30 dní. Pokud jste už v minulosti ZPS X zkoušeli, i tak to můžete učinit, lhůta je v takovém případě 15 dní.
 
Zoner Photo Studio 2021 jarní aktualizace
 
Zdroj: zoner.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik