www.digimanie.cz
>
>
>

Jennifer Lopez zažalována o 150 tisíc USD kvůli fotce na Instagramu

Jennifer Lopez zažalována o 150 tisíc USD kvůli fotce na Instagramu
, , aktualita
Používat fotografie bez dovolení se může vymstít slavné zpěvačce Jennifer Lopez, resp. tomu, kdo jí spravuje Instagram. Ta totiž na svém Instagramu použila fotografii sebe sama, na kterou však neměla licenci a může ji to stát až 150 tisíc dolarů.
reklama
Není to zdaleka poprvé, co slavné osobnosti použily na sociálních sítích fotografie, na kterých byly sice vyobrazeny, ale na které neměly licenci. V minulosti se to týkalo např. zpěváka Bruno Marse nebo Jessicy Simpson, nyní je dalším na řadě slavná zpěvačka a herečka Jennifer Lopez. Ta na svém instagramovém profilu použila snímek s popiskem “Dnes byl dobrý den”, nicméně tuto fotografii nevyfotila ona sama a ani nikdo, kdo by jí dovolil tento snímek použít.
 
Jennifer Lopez
 
ilustrační foto, autor: dvsross [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
Fotografem byl Michael Stewart, který zpěvačku vyfotil v New Yorku a snímek potom licencoval novinám Daily Mail, kde se objevil 29. června letošního roku. Jenže nikdo další se kvůli použití fotografie dále už neozval a ta se objevila na Instagramu zpěvačky. Fotograf tak zažaloval zpěvaččinu společnost Nuyorican Productions a chce veškeré zisky vzniklé z použití daného snímku (to se na Instagramu vyčísluje velmi těžko) nebo 150 tisíc USD.
 
Namítat lze, že sám fotograf neměl povolení zpěvačku vůbec fotit, nicméně snímek byl podle všeho poskytnut v editorial licenci (pro novinářské použití jako ilustrační záběr) a zde povolení netřeba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
14.3.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony A5100: postřehy z praxe Sony A5100: postřehy z praxe
Už nějakou dobu je na trhu CSC fotoaparát Sony A5100. Nyní se prodává za poměrně nízké částky, a proto jsme se mu podívali na zoubek. Nabídne 24MPx snímač a otočný dotykový displej. Jak si povede v našem testu?
14.3.2019, recenze, Milan Šurkala9 komentářů