www.digimanie.cz
>
>
>

Jennifer Lopez zažalována o 150 tisíc USD kvůli fotce na Instagramu

Jennifer Lopez zažalována o 150 tisíc USD kvůli fotce na Instagramu
, , aktualita
Používat fotografie bez dovolení se může vymstít slavné zpěvačce Jennifer Lopez, resp. tomu, kdo jí spravuje Instagram. Ta totiž na svém Instagramu použila fotografii sebe sama, na kterou však neměla licenci a může ji to stát až 150 tisíc dolarů.
K oblíbeným
reklama
Není to zdaleka poprvé, co slavné osobnosti použily na sociálních sítích fotografie, na kterých byly sice vyobrazeny, ale na které neměly licenci. V minulosti se to týkalo např. zpěváka Bruno Marse nebo Jessicy Simpson, nyní je dalším na řadě slavná zpěvačka a herečka Jennifer Lopez. Ta na svém instagramovém profilu použila snímek s popiskem “Dnes byl dobrý den”, nicméně tuto fotografii nevyfotila ona sama a ani nikdo, kdo by jí dovolil tento snímek použít.
 
Jennifer Lopez
 
ilustrační foto, autor: dvsross [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
Fotografem byl Michael Stewart, který zpěvačku vyfotil v New Yorku a snímek potom licencoval novinám Daily Mail, kde se objevil 29. června letošního roku. Jenže nikdo další se kvůli použití fotografie dále už neozval a ta se objevila na Instagramu zpěvačky. Fotograf tak zažaloval zpěvaččinu společnost Nuyorican Productions a chce veškeré zisky vzniklé z použití daného snímku (to se na Instagramu vyčísluje velmi těžko) nebo 150 tisíc USD.
 
Namítat lze, že sám fotograf neměl povolení zpěvačku vůbec fotit, nicméně snímek byl podle všeho poskytnut v editorial licenci (pro novinářské použití jako ilustrační záběr) a zde povolení netřeba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala51 komentářů