www.digimanie.cz
>
>
>

Jennifer Lopez zažalována o 150 tisíc USD kvůli fotce na Instagramu

Jennifer Lopez zažalována o 150 tisíc USD kvůli fotce na Instagramu
, , aktualita
Používat fotografie bez dovolení se může vymstít slavné zpěvačce Jennifer Lopez, resp. tomu, kdo jí spravuje Instagram. Ta totiž na svém Instagramu použila fotografii sebe sama, na kterou však neměla licenci a může ji to stát až 150 tisíc dolarů.
K oblíbeným
reklama
Není to zdaleka poprvé, co slavné osobnosti použily na sociálních sítích fotografie, na kterých byly sice vyobrazeny, ale na které neměly licenci. V minulosti se to týkalo např. zpěváka Bruno Marse nebo Jessicy Simpson, nyní je dalším na řadě slavná zpěvačka a herečka Jennifer Lopez. Ta na svém instagramovém profilu použila snímek s popiskem “Dnes byl dobrý den”, nicméně tuto fotografii nevyfotila ona sama a ani nikdo, kdo by jí dovolil tento snímek použít.
 
Jennifer Lopez
 
ilustrační foto, autor: dvsross [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
Fotografem byl Michael Stewart, který zpěvačku vyfotil v New Yorku a snímek potom licencoval novinám Daily Mail, kde se objevil 29. června letošního roku. Jenže nikdo další se kvůli použití fotografie dále už neozval a ta se objevila na Instagramu zpěvačky. Fotograf tak zažaloval zpěvaččinu společnost Nuyorican Productions a chce veškeré zisky vzniklé z použití daného snímku (to se na Instagramu vyčísluje velmi těžko) nebo 150 tisíc USD.
 
Namítat lze, že sám fotograf neměl povolení zpěvačku vůbec fotit, nicméně snímek byl podle všeho poskytnut v editorial licenci (pro novinářské použití jako ilustrační záběr) a zde povolení netřeba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala