www.digimanie.cz
>
>
>

Jennifer Lopez zažalována o 150 tisíc USD kvůli fotce na Instagramu

Jennifer Lopez zažalována o 150 tisíc USD kvůli fotce na Instagramu
, , aktualita
Používat fotografie bez dovolení se může vymstít slavné zpěvačce Jennifer Lopez, resp. tomu, kdo jí spravuje Instagram. Ta totiž na svém Instagramu použila fotografii sebe sama, na kterou však neměla licenci a může ji to stát až 150 tisíc dolarů.
reklama
Není to zdaleka poprvé, co slavné osobnosti použily na sociálních sítích fotografie, na kterých byly sice vyobrazeny, ale na které neměly licenci. V minulosti se to týkalo např. zpěváka Bruno Marse nebo Jessicy Simpson, nyní je dalším na řadě slavná zpěvačka a herečka Jennifer Lopez. Ta na svém instagramovém profilu použila snímek s popiskem “Dnes byl dobrý den”, nicméně tuto fotografii nevyfotila ona sama a ani nikdo, kdo by jí dovolil tento snímek použít.
 
Jennifer Lopez
 
ilustrační foto, autor: dvsross [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
Fotografem byl Michael Stewart, který zpěvačku vyfotil v New Yorku a snímek potom licencoval novinám Daily Mail, kde se objevil 29. června letošního roku. Jenže nikdo další se kvůli použití fotografie dále už neozval a ta se objevila na Instagramu zpěvačky. Fotograf tak zažaloval zpěvaččinu společnost Nuyorican Productions a chce veškeré zisky vzniklé z použití daného snímku (to se na Instagramu vyčísluje velmi těžko) nebo 150 tisíc USD.
 
Namítat lze, že sám fotograf neměl povolení zpěvačku vůbec fotit, nicméně snímek byl podle všeho poskytnut v editorial licenci (pro novinářské použití jako ilustrační záběr) a zde povolení netřeba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Světelný full frame objektiv Meike MK 50mm F1.7 bude nově k dispozici i pro další CSC systémy. Stávající Sony FE doplňuje nově Canon RF a Nikon Z. Objektiv potěší poměrně malými kompaktními rozměry i hmotností.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9 Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9
Sony oznámilo, že si připravuje nové verze firmwarů pro své high-endové CSC fotoaparáty. Přinesou zejména vylepšení autofokusu, konkrétně ostření na oči, a to i ta zvířecí. Jen u A9 bude seznam změn čítat přes 30 položek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem
Jak jsme vás před pár dny informovali, OPPO mělo chystat smartphone s 10× optickým zoomem. Společnost vývoj takového smartphone opravdu potvrdila, lepší by zda bylo ale hovořit o hybridním zoomu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony uvádí software Imaging Edge Mobile Sony uvádí software Imaging Edge Mobile
Sony přichází s nástupcem mobilní aplikace PlayMemories Mobile a uvádí nový software Imaging Edge Mobile. Sjednocuje tak název s desktopovou aplikací Imaging Edge, která se také dočká několika vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
19.1.2019, aktualita, Milan Šurkala