Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Komentáře od Jirka-77 (2)
akorat to dost protivne blika. Chtelo by to fotky oriznout, aby nebylo stridave bile okoli a asi trochu zpomalit, nebyl by to tak desny stroboskop. jinak super a uz se tesim az na to nekdo pouzije umelou inteligenci a bude to lepsi.
Odpovědět0  0
takze řady galaxy J a A budou lepsi nez řada S :­)
oni jsou teda lepsi uz dnes, protoze u řady S neumi udelat rovny displej :D
Jeste by mohli vymyslet módu, kde tvar displeje věrně napodobi tvar obrazovky :D
Odpovědět0  0
Dalo by se z videa vzit obrazek pred upravou, zkusit ho upravit samostane bez porovnavani s upravenym a porovnat az po uprave.
Odpovědět1  0
To je krásná jednoduchá myšlenka počítat restarty :­-­) Snad se povede vyřešit problémy a vyrobit celkově kvalitní čip. Nemohli by ty počítadla být pod pixelem?
Odpovědět0  0
k čemu je dobrý machrování? :)
Odpovědět0  0
to znam, na diskotece v brne jsem nechal bundu pres zidli s fotakem v kapse za 0,015 milionu Kc :D a sel na zachod. oboji zmizelo, bundu jsem pak nasel. policie na kralove poli nepomohla, ani kamery. kdyby v bunde aspon nechal sd kartu smejd. ani nevim jestli policajti objeli zastavarny. uz se neozvali, takze asi ne.
Odpovědět1  0
No jo pravda, to jsem četl, už jsem na to zapomněl. Je super že na letecké mapy jsou takový hračky, proto je máme čím dál lepší.
Odpovědět0  0
Lepsi jsem myslel ne jen technicky, ale celkově, vcetne ceny, hmotnosti, velikosti.
Fotak v clanku by mohl byt dobry tak na letecke mapy, kde by cena tolik nevadila. O tom by mohl byt clanek, jak se v cesku foti letecke mapy. vim ze driv na nejaky velkoplosny film a ten se pak skenoval, ale nevim jak dnes.
Odpovědět0  1
podle starych diskuzi pod jmenem Choakinek nebude pravda to o tupem zvaneni ani to o cvakani mobilem.
Odpovědět4  2
Dnes jsem slozil fotku 200 Mpx z 24 fotek fotakem za 10 000 Kc a objektivem za 9000 Kc. To bude asi lepsi reseni nez ten v clanku :D
Odpovědět3  3
No jo no, tak já si teď vystačím s jedním 8 mm a jedním 16 mm :­-D a na focení lidí a tak různě by byl hezký ten v článku, bude to takový lákadlo co je rozumnější nekoupit.

http:­/­/jp.8u.cz­/fg­/2018­-07­-hartvikovice­-vp­/2018­-07­-hartvikovice­-vp­-mapa.html
Odpovědět0  1
To je konečně ten správný univerzální objektiv co chyběl. Moc hezký. Líbí se mě. Škoda, že to je jen pro profíky. Na štěstí ho na virtuální prohlídky nepotřebuju.
Odpovědět0  0
Funkci asi bude potřeba vypnout při focení více fotek pro složení panoramy, nebo virtuální prohlídky, protože pootočením záběru ve virtuální prohlídce by to asi dělalo další nežádoucí deformace.
Odpovědět0  1
Ok, to jsem nevěděl že dělají i tu perspektivní korekci i když mě to napadlo.
Odpovědět0  0
Diky za info vsem. Ano ostrejsi jednotlive fotky a pokud jde o to slozeni. Jde o to ze vyfoceni tech tri fotek automaticky pri funkci hdr trva nejakou dobu za kterou udelam rukama pohyb, hlavne v rotaci fotaku a mirim malinko jinam, takze fotak pri zpracovani udela posun fotek a ten orez, ale krome toho predpokladam ze softwarovym posunutim jedne fotky na spravne misto pasuji jen pixely blizko stredu ale objekt v rohu fotky pokazde trochu jinak daleko od stredu je jinak deformovany a pixely nepasuji, takze se v jednom miste slozi pixely z ruznych mist. pri lepsi stabilizaci by ta odchylka mela byt mensi. Pisu to spravne? :)
Odpovědět0  0
Pomůže to jen proti rozmazání pohybem při focení z ruky, nebo i pro focení HDR fotky z ruky, takže ty tři fotky budou lépe pasovat na sebe?
Odpovědět0  0
Samyang, to už je zajímavější, než nějaký Casonikon :­-D
Už mám samyang 8 mm jako takový nejužitečnější pro základní virtuální prohlídky z pěti fotek na APS­-C. jako základ pro vp můžu doporučit. Pro lepší detaily to bude chtít 16 mm a 24 fotek.
Odpovědět0  0
a Seznam Panorama :­-­) To je v Česku lepší než Google street view.
Odpovědět0  0
clona, nebo sluneční clona? clona asi ok, tam kde je, je už objektiv asi celkem normální a sluneční clona, to by bylo vtipný :­-­) taková malá vlnovka na obvodu. vyjímečně by se asi využila, třeba u nás v létě v poledne při focení vodorovně na sever bych měl slunce za zády, že by mohlo ještě svítit do objektivu, ale mimo plochu čipu, takže by mělo smysl ho zastínit, aby to nedělalo nějaký zbytečný odrazy v objektivu, jen by těch případů nebylo moc.
Odpovědět0  0
To je dobrý na focení virtuálních prohlídek ze dvou fotek. 270° je hádám v úhlopříčce, tak asi by to vyšlo. Tahat bych to sebou nechtěl, ale třeba na autě by to mohlo jít jako virtuální prohlídka z jedné fotky bez focení auta a nejbližšího okolí. Nebo jako stropní kamera v obchoďáku.
Odpovědět0  0
Tím je vidět, že na per­-pixel šumu a velikosti pixelů záleží.
Odpovědět0  0
Tak jistě, popisoval jsem jen tu jednu vlastnost. Kdyby rozlišení nemělo negativní vedlejší účinky, jistě bych chtěl 100 MPx, teda jen kdybych měl tak ostrý objektiv, jinak ne. Jistě jde vždy o kompromis. Jinak věřím tomu, že ten kompromis je od obecného univerzálního ideálu posunutý trochu víc k vyššímu rozlišení u většiny foťáků. To se zlepší v 22. století, kdy budou výměnné čipy, jako dnes objektivy a blesky :­-D
Odpovědět0  1
Jo takže záleží na velikosti pixelu jak sám šumí a zároveň na technologii čipu. S ohledem na ten per­-pixel šum by byl nejlepší čip nové technologie se starým rozlišením :­-)
Odpovědět1  0
takže větší pixely na FF nemají pro šum význam? to mám opačný názor.
Odpovědět0  0
všem těmto výhodám věřím včetně DR, ale kromě šumu, ten je asi hlavně závislý na velikosti pixelu než materiálové kvalitě narozdíl od DR. šum jde jistě snížit redukcí šumu, ale s tím se ztrácí ostrost a detaily, takže porovnání by muselo být z rawu bez redukce šumu.
Odpovědět0  1
Potom jsem to blbě pochopil, myslel jsem že objektiv nemá stabilizaci, když má, tak je foťák ok a ten můj a5000 pak už je lepší jen tím že má větší pixely, tak by mohli mít menší šum, nic víc. DR je daný asi hlavně lepší technologií čipu, tak DR bude mít větší nový čip.
Odpovědět0  0
já nepsal že senzor.
Odpovědět0  0
35 nebo 25 je opravdu velký rozdíl, ale asi se orientačnímu přepočtu nejde vyhnout i když přesnost bude hrozná. Čtu o foťáku o kterém můžu do budoucna uvažovat a už dnes nějak počítat s jeho nákupem, vydržet a nekupovat brzo jiný, když mě ho zas někdo neukradne. Pak bude skutečná cena jiná, ale to nejspíš nebude důvod koupit jiný typ. Jeho vlastnosti je potřeba znát přesně, ale cenu jen orientačně, že je to kategorie pro mě. Nevím, že se používá o tolik jiný kurz než najdu na seznamu a žiju s hodně chybnou představou o jeho ceně. Takže kdyby byl pod článkem odhad podle zkušeností redaktora, měl bych představu správnější. Např napsat že cenu pro Česko odhaduju zhruba na 27 až 34 tisíc Kč :­-­)
Až na tu stabilizaci, kterou by mě bez příspěvku pod článkem nenapadlo zjistit, je to fakt zajímavý stroj.
Odpovědět0  0
By mě nenapadlo že to nemá stabilizaci, takže když mám A5000, tak mám lepší foťák :­-D
Chtělo by to opravdu psát i co to nemá, odhadnout co je u foťáků běžný a tady to není. Třeba jen takový seznam pod článkem a taky se mě líbí když je cena i v Kč abych nemusel hledat kurz a počítat pro přehled jak je to drahá mašina.
Odpovědět0  0
Bude mít mechanickou závěrku?
Odpovědět0  0
Mezi středoformátem a APS­-C je moc velký rozdíl, to později pochopí. Možná nejsem z místních čtenářů sám, kdo si musel najít jak velký je středoformát, abych mohl velikosti porovnat.
Odpovědět0  0
Je hezké, že jedno slovo je slovensky :­-­)
Roztopil ­- česky roztavil
Odpovědět0  0
"u vlakové lodi­" krasná chybička, doporučuju nechat :)
Odpovědět2  0
Lanka jsou myslím dobrý nápad, ale chtělo by to ještě vyšší stativ.
Nepochopil jsem jestli jde stativ použít v křivém terénu, ale snad jo :­-)
Odpovědět0  0
Čtyřnásobný dynamický rozsah, to mě připomíná slevy v krámech 50 %, ale přitom jinde je to levnější i když sleva není. Bylo by zajímavý porovnání v tom smyslu, že by se napsalo DR v absolutní hodnotě u nějakých běžných mobilů, větších foťáků a tohoto nového čipu, to by byl přehled. Taky by bylo dobrý vysvětlit pro neznalé jak velký čip si mají představit, když je označený 0,5­" když na úhlopříčku to nevypadá.
Odpovědět2  0
kolik prepisu podle toho vydrzi obycejna karta?
Odpovědět0  0
libila by se mne tak mala mobilni tiskarna, kdyby tiskla obycejnym inkoustem na obycejny papir. tak abych s inkoustem i papirem nebyl zavisly na vyrobci tiskarny a mohl si pouzit co chci. napr narezat samolepici obycejny papir A4 na rozmer co se tam vejde. tuhle profesionalni kvalitu nechci.
Odpovědět0  0
podle mě blbost, ale když to někdo chce vyrábět, tak asi jsou lidi, pro který to není blbost. jako např každá hudba je dobrá, protože jsou lidi, kterým se líbí.
Odpovědět0  0
je efektní, že se váza s kytkou nacpala do sklenice :­-­) expozičně to není hezký a kytka je vidět na víčku, ale na první pokus dobrý, určitě to stojí za pokusy :­-­) třeba tam zavřít i člověka :­-D
Odpovědět0  0
akorát on tam má chybičku, že bílé víčko sklenice má blbě nafocené, není dost bílé a tak je přes víčko větev, jak si toho člověk všimne, tak už to kazí dojem, že krajina je zavřená ve sklenici.
Odpovědět0  0
Jo to je pravda, že expozice jdou přes sebe bez možností jejich posunu, asi s tím předem počítá jakou plochu zabírá sklenice někde uprostřed záběru a tam fotí vybraný kus krajiny. Když má pozadí sklenice čistě bílý přepálený, tak by s tím snad neměl být žádný problém pro toho kdo tuto funkci na foťáku má.
Odpovědět0  0
Taky mě to láká, ale zatím jsem to nezkoušel a nevím v čem by mohl být problém.
Neplave, je to normální odlesk na skle, ten by tam byl i ve skutečnosti. Kde se sklenice leskne, tam je blbě vidět do ní, to funguje i u kompotů :­-D
Odpovědět0  0
Přesnost je daná tím, že sklenice se fotí na bílém pozadí ­(přepáleném­), jen sklenice je tmavší, možná ideálně naplněná špinavou vodou :­-­) Ty dvě expozice ­(krajina a sklenice se sečtou takže kde je bílé pozadí sklenice, tam už není jak zvýšit expozici krajinou. Dvojitou expozici na foťáku neznám, já bych to musel složit v PC. Chápu to tak že na hotovou fotku jde znova fotit, asi jako kdybych nepřetočil film. Kdo nemá foťák s touto funkcí, může složit dvě fotky v PC a je to.
Odpovědět0  0
To měl štěstí, že to stihl. Já ne, tady se písčité polní cesty k lesu proměnili v asfaltky a malá pískovcová skála po kopání písku zarostla, krása je pryč a vše je jiné.
Pro vyfocení se potřebuju vrátit v čase, nebo aspoň foťák :­-­)
Je to hezký nápad s těma sklenicema.
Odpovědět0  0
Jo s tím časem na místě souhlasím a DR teda asi taky, to jsem vždy i v jpg bez focení do rawu dorovnával v PC u některých fotek a trošku roztrhal histogram :­-)
Odpovědět0  0
No jo, asi není o čem :­-­) Nepotřebuju sw každý rok nový. Tisíce za vybavení, to jo, ale to pak funguje kupu roků, Foťák, PC, mobil a jestli se tady bavím s profíkem, tak to jsme každý fakt jinde :­-­) Ani nemám focení jako jedinou úchylku :­-D
Mám teda koupený zoner 18 až letos v červnu, do ty doby zps 15, ale ve verzi 15 jsem ještě nepoužíval raw formát. Naopak jsem ZPS vždy používal na mnoho jiných věcí, než jen fotky. všelijaký letáky, vizitky, cedulky, úpravy oskenovaných dokumentů, spojování a tak, prostě na vše :­-­) všechna ta kancelářská práce, ale jen tak příležitostně vždy zdarma, pro sebe a známý, takový domácí práce, nic placenýho.
Odpovědět0  0
Jo když si koupíte každý rok novou verzi, tak vám pronájem nemusí skoro vůbec vadit. Vadil by asi např, až byste přestal sw kupovat třeba že by na to nezbývali peníze a nebyl by nutný, pak by starší program s trvalou licencí měl ještě dlouho hodnotu. ale to je jen vymyšlený příklad. prostě vám pronájem nemusí vadit. mě vadit musí. protože jsem zoner kupoval asi jednou za tři roky v akci za 500 ­(je to jen zájmová činnost­), to je 167 Kč­/rok a to je 14 Kč­/měsíc. Dobrý, fungovalo to. Používám doma věci zdarma i placený. Pronájem bych měl asi 7x dražší, kdybych našel nějakou akci třeba 500 na rok, tak je to 3x dražší s tím že když právě za rok nenajdu akci, tak to bude 7 x dražší nebo zoner přestane po měsíci fungovat. Tak asi z toho je jasný, že do toho nejdu. Jedině že bych se stal profík a focení mě živilo, to nepředpokládám. Takže pronájem nee. Podobně to můžou mít další lidi. nemusím mít program za 500, může být za 1200, třeba i za 2000, ale s trvalou licencí a já si novější koupím třeba jednou za 5 let.
Odpovědět2  0
já jsem slevu taky chytil, bylo to na poslední chvíli pro trvalou licenci 500 + 200 pro domácnost. slevy jsou běžný, ale myslím že už bude u zoneru sleva vždy jen na pronájem, takže daný rok bude mít uživatel levnější a za rok zase hezky zaplatí plně nebo chytně jinou roční slevu. v každým případě si vždy po roce zaplatí znova. aspoň takhle to vidím já. jinak je vidět že česko se díky zoneru seznamuje s tím jaké jsou jiné levné fotoeditory s trvalou licencí, komu nestačí program zdarma, jako např gimp.
Odpovědět1  0
Hodnocení lidí o zoneru je potřeba vzít tak, že záporný hodnocení platí a kladný hodnocení je potřeba vynásobit číslem 3,4 a pak porovnat, protože lidi píšou hlavně to co jim vadí, to s čím jsou spokojený, funguje jim to, tak nemají potřebu komentovat.
Já zoner rád používám, jsem rád že do trvalé licence se stihlo pár vad opravit a bude mě tam chybět zpracování virtuálních prohlídek. jinak docela dobrý.
"nemám rád čierne či oranžové ksichty, alebo bielu oblohu. Je to príliš? ­"
to zaleží na každém jednotlivci jak je náročný a co chce, proto si někdo vystačí s malováním ve windows a někdo potřebuje photoshop, stejně tak někomu stačí horší mobil, nebo ff zrcadlovka.
Jiná věc je, že černý nebo oranžový ksichty nemusí být ani u jpg.
:­-)
Odpovědět1  0
Program je oblíbenej, to jo, ale nevím jestli ještě i teď co je předplatné, nebo jak moc proti trvalým licencím.
V článku je otázka: Otázka je, zda takové zdražení je pro zákazníky akceptovatelné.
Tak já za sebe odpovídám, že ne. Já si ho kupoval asi jednou za tři roky v akci za 500, proti tomu bych to měl mnohokrát dražší, takže ne. Zůstanu zatím u verze 17 ­(downgreat z 18­) a později se uvidí ­(asi něco cizího s trvalou licencí­).
Do článku bych přidal jeden plus a jeden mínus. Plus, že je program Český výrobek a mínus, že má pouze předplatné ­(nejde jen o cenu, ale i o druh licence­).
Odpovědět2  0
Kdyby se povedlo první černo modro bílou fotku vyfotit bez stromů, tak by se dalo věřit, že autor fotku dostal emailem od mimozemšťanů a nebo že ji nasa vyfotila na nějakém asteroidu. Spousta lidí tyto kameny na vápenci nezná, takže by to prošlo :­-)
Odpovědět1  0
nemyslim ze by se lekl. ale nelibilo se mu. ze ho nekdo sleduje.
kolem kabiny strojvudce by jiste mel udrzovat vetsi odstup. je zajimavy ze jede tak pomalu kdyz to neni do kopce ­(podle řeky­).
Odpovědět0  0
přoč turbulence při 80 km­/h, teda proč 80 km­/h. vždyť ten vlak jede pomalu. Podle aut a řeky mám pocit, že rychlost videa je normální. Rychlost vlaku jde zjistit, kdyby někdo věděl jak dlouhé jsou ty nákladní vagony. stopnul jsem, že vagon ujede svou délku za 2,4 s, kdyby měl 20 m, tak je to 30 km­/h. Musel by někdo poznat typ vagonu :­-)
Odpovědět1  0
Stínění plechového vagónu nějaké je, ale když může zvonit mobil v zavřené plechové šatní skříňce, proč by nemohl být signál v plechovém vagónu bez dveří s dronem v blízkosti dveří?
Odpovědět2  0
podle me vlak neohrozil i kdyz zakony porusil. pokutu bych mu nedal.
Odpovědět1  0
Teď na to koukám po druhý v lepší velikosti, je to hezký, hlavně hvězdy a nejrůznější druhy mraků, ale napadá mě kolik takových lodí po oceánech jezdí. Znova mě napadá, že bysme asi měli omezit spotřebu banánů :­-­) Ty máme asi převážně z jižní ameriky a to je k nám moc daleko, na to že to je jen jídlo. Jídla je hodně kilo za rok, taková elektronika je na tom líp. Třeba foťák 0,5 kg za 5 roků. I když to nemám dobře porovnaný, musel bych započítat těžbu kovů a tak. No v každým případě banány budou asi patřit mezi ty nejhorší dovozy.
Odpovědět0  0
Mě se to líbilo.
Odpovědět0  0
asi budu patrit mezi posledni co budou novy formát pouzivat, protoze pouzivam zoner a odmitam verzi X. ale jsem zvedavej na novy moznosti.
Odpovědět0  0
jednou malá vesnička, pak městečko :­-­)
velká vesnice je skoro to samý jako městečko, ale malá vesnička už ne :­-­)
ale to je jedno.
zákaz je vtipný, je to samozřejmě reklama obce ­(obec je město i vesnice­) :­-D
hory tam jsou opravdu krásný podle fotek, to by mě donutilo se naučit panoramu 360° x 180°
zatím se mně to nepovedlo :­-(
Odpovědět0  0
byl by zajimavy clanek o tom jak se v cesku foti a zpracovava letecka mapa. technicky je to docela zajimavy. ja jen cetl asi o prvni na seznamu ze se foti na film a pak uz vic nevim.
Odpovědět0  0
to je opuštěné město, nejsou tam skoro žádný lidi, našel jsem jich asi 10 :­-D
Odpovědět0  0
asi pak bude snížená kvalita v místě ­"průhledných­" vlasů.
Odpovědět0  0
technické informace nepovažuju za špehování, takže o nich nemluvím, tady šlo o špehování a o výrazný zatěžování internetu velkým množstvím dat. vypnout to nemůžu, protože vypnout jde jen něco a něco z toho se novýma aktualizacema samo zapne.
Odpovědět1  1
ke všemu co člověk udělá nebo jaký má nozor, vždy má k tomu důvod, bez důvodu to nejde. já mám důvod, že jsem si přečetl konkrétní informace nějakého odborníka který po tom pátral, zjistil jaká data odcházejí na jaké servery MS. u W10 je to teď asi nejznámější, to že to dělají i další firmy, to není důvod k tomu, aby mně to u W10 nevadilo. dozvídám se díky W10 že podobné věci dělají i jiné firmy a samozřejmě mě to vadí taky.
Odpovědět0  1
artefakty jsou lepší, ale ta chybějící zelená uprostřed obrázku se mně zdá jako větší závada. tady podle toho porovnání bych bral radši výraznější artefakty než tu ztrátu zelené. jinak souhlasím že je dobrý se snažit najít účinnější kompresi.
(proti googlu nejsem výrazně zaujatej, jen trochu, od Win10 jsem víc zaujatej proti MS :­-D )
Odpovědět0  0
aha, díky.
Odpovědět0  0
no jo, to jsem blbě četl, ale proč je teda nižší Dr při vyšším fps? je tam vyšší ISO, takže proto?
Odpovědět0  0
proč je při vyšší fps vyšší DR?
Odpovědět0  0
to musí být hodně dobrý.
bylo by zajímavý kdyby šlo ve foťákách vyměnit čip a mít možnost na foťáku s běžným APS­-C, 20 MPx čip občas vyměnit třeba za 4 MPx. Ideálně kdyby byla řada např 2; 5; 10; 20 MPx, že by si člověk vybral jaký si dokoupí. taková patice pro čip, kam by se zespoda zasunul, to by mohlo být reálný. a nebo aspoň u stejného typu foťáku že by dělali i verzi s polovičním počtem pixelů.
Odpovědět0  0
a nebo ještě lepší, do každého šedého pruhu dát text v barvě sousedního pruhu, např náhodný čísla a v kterých všech odstínech to půjde přečíst, vždy jiný delší číslo. případně si to vymyslet pro nějaké barevné barvy :­-D
a aby tím nevznikly nové jednotky při testování mezi kamarády, tak vždy označit o jakou přesně jde barvu :­-)
Odpovědět0  0
jestli člověk po vysvětlení problému s TN monitorem nepochopí o co jde, pak jedině dát důkaz. ona tam má zvýšený kontrast u nějakých barev a u jiných naopak snížený, že u jiných podobných barev nepozná rozdíl, třeba u tmavších, pak by stačilo jí poslat text s pozadím, kde na lepším monitoru bude dobře čitelný a na jejím text nepřečte, nebo obtížně. třeba delší odstavec aby námahu pocítila a až se přijde podívat na lepší monitor že tam je to v pohodě. nebo třeba jen šedé pruhy od černé po bílou s konstantní změnou mezi sousedními pruhy, tolik barev aby na lepším monitoru byl vidět každý přechod a na jejím by viděla že třeba u tmavších barev nerozezná hranici, pak pochopí o co jde.
Odpovědět0  0
to vypada na hodne zdravou stravu. asi hodne křemíku a fosforu. to myslim vyzivuje vlasy a nehty :D
Odpovědět0  0
to bych taky rad.
vim ze tiskarny maji proti monitorum hodne omezeny rozsah barev. ale nebylo by spatny se v tom orientovat trosku lip. monitory jsou ruzny. bylo by dobry umet monitor nastavit a srovnat barvy tak jak to konkretni monitor umoznuje. kdyz na nem nastavuju vyvazeni bile. zda se mne to jinde nez monitor rika. mozna by stacilo to zmerit fotakem.
rad bych fotakem umel zjistit intenzitu osvetleni mistnosti.
Odpovědět0  0
kdyz budou dve plastovy trubky v sobe. tak by snad nemel byt problem s teplotni roztaznosti. roztahuji se obe. takze vule mezi nima se moc menit nebude. cely objektiv se zvetsi.
Odpovědět0  0
z videa si pamatuju ze tam je hruby zavit vyrobeny 3D tiskem.
Odpovědět0  0
Jako seriál focení s koalou vysvětluje základní techniky focení, byl by dobrý seriál vysvětlující princip objektivu pro pochopení jak to funguje, trošku zopakování fyziky ze školy, vysvětlení jak vzniká obraz na stínítku, co je možné dělat s jednou čočkou, co se dvěma, jak funguje zaostřování, jak přibližování, jak pomocí jedné nebo dvou čoček vyrobím dalekohled, jak mikroskop a jak normální objektiv, jak zvolit vlastnosti čočky, nebo aby to nebylo moc složité tak třeba jen použití jedné čočky, když to na objektiv stačí a pak do toho ještě vložit clonu, vysvětlit kde má clona být a jak funguje. jako dítě jsem měl optickou stavebnici, kde šlo ze stejných součástek postavit různé věci, např pamatuju název optická lavice, tam se promítal obraz na stěnu, byla to jednoduchá stavebnice pro děti s návodem, od seriálu bych čekal že sám dokážu navrhnout kam umístit jakou čočku, když bude jedna nebo dvě, kam clonu, kam stínítko a tak, zvládnout vypočítat vzdálenosti pro daný případ pevného objektivu, nechci aby mně to nahradilo školu, ale chci umět aspoň něco sám navrhnout, spočítat, seriál co by pochopil středoškolák technického oboru, věřím že by to mohlo zajímat víc lidí dlouhé roky, jako že za 10 let by to bylo pořád aktuální.
Odpovědět5  0
jako simulace ufo bych vyhodil barevný ledky a zvuk vrtulí bych zamaskoval výkonnějším reproduktorem ze kterého by šel jiný zvuk, třeba bzučení a asi bych ledky nechal svítit do širokého paprsku asi víc než vodorovně, pak bych v noci krajinou prolétával rovně nebo s velkým poloměrem zatáček, tak nějak rovnoměrně inteligentně bez blbnutí :­-D a nesmělo by jít rozpoznat jednotlivé ledky od sebe, takže musí být blízko u sebe a s tím jak oslňují tak to asi bude ok.
Odpovědět0  0
kromě zábavy by to mohli využít záchranáři při hledání, mít několik sad náhradních baterií a ty zrovna nepoužívané v autě dobíjet tak můžou hledat celou noc. v přírodě je můžou dobíjet třeba z čtyřkolky nebo sněžného skůtru. jistě by jakýkoli dopravní prostředek se spalovacím motorem šel přizpůsobit pro dobíjení takového výkonu. dron jako náhrada vrtulníku, takže levnější provoz.
Odpovědět0  0
z techto vlastnosti muzu potvrdit jen mensi barevnou odchylku. tisknul jsem napr vizitky. okraje papiru jsou ciste a papír rovny pravouhly. protoze tisknu s minimalnim okrajem a nekdy bezokrajove bez presahu a nerovnosti bych musel videt a delali by mne problemy. barva drzi dobre. tak zlepsili vyrobu nebo nevim.
Odpovědět0  1
u canonu mám oboustranný i bezokrajový tisk, podle mě to jsou suprový funkce, ale nejdou použít současně a to mně někdy vadí, no musím vytisknout bezokrajově lichý stránky atd. a protože mám tiskárnu půl metru od sebe, tak mám wifi vypnutou aby mě zbytečně neozařovala.
Odpovědět0  0
e­-shop si nepamatuju, papíry se jmenují Peach, jsou čínský, nějaká švýcarská divize, www.peach.info e­-shop bych musel najít asi v emailu a nevím jak, mám je doma spoň rok.
Odpovědět0  1
to se mně líbí, opravdu levný inkoust přímo od výrobce tiskárny s tím že to použiju když nevyžaduju trvanlivost.
Odpovědět0  0
jo, mám canon. to je zajímavý, takže epson má takhle levný inkousty? a epson takhle podporuje doplňovaní kazet z lahviček? je to opravdu lahvička od epsonu, nebo jen jaksi kompatibilní s epsonem?
Odpovědět0  0
používám neznačkový lesklý fotopapír 240 g ­/ M2 s cenou 1 Kč ­/ A4, je znát že barvy nejsou úplně správný a malinko tmavší, takže nastavuju na tiskárně o 10% méně inkoustu a o 20% více žlutého inkoustu, hlavní chyby tím opravím a zbývající barevná nepřesnost je malá. Mám teda možnost koupit si kvalitní papíry s větší věrností barev 14­-krát dražší, ale dál dám přednost těm levným. Věřím že takových lidí je hodně. Bylo by zajímavý mít články i o takových levných papírech a přidat tam zkušenosti o nastavení korekcí tiskárny a případně další vlastnosti papíru. Zapomněl jsem říct důležitou věc, že používám i neznačkový inkoust v ceně asi 3 Kč ­/ ml a barevná odchylka je jistě kombinací obojího :­-D možná i více díky inkoustu. Přesto by byli zajímavé články o těchto levných používaných materiálech. Tím nechci říct že není potřeba tento článek, naopak je to asi dobrý tip kvalitnějších materiálů a to zajímá taky hodně lidí. Jsou potřeba informace o levných i kvalitních věcech.
Odpovědět0  1
mám SD kartu 16 GB :­-D
Odpovědět0  0
Přirovnání s nákladním autem sedí, že je to taky auto i když je to pro běžný použití skoro až dost nepřesný.
Naštěstí každej ví přesně co je Pluto :­-­)
Na focení je Plutu docela zajímavá krajina :­-)
Odpovědět0  0
zrcadlovku nemám tak se zeptám, konkrétně na 760d. Je možné v režimu P vypnout blesk?
Mám CSC a tam ho můžu vypnout v každém režimu, tady vím že je speciální režim ­"bez blesku­", hádám že to je klasickej automat ale bez blesku a zajímá mě jak to je s vypnutím blesku v ostatních režimech jako hlavně P a M.
díky.
Odpovědět0  0
nevim jak se to jmenuje. proste programovatelny casovac napr na ten casosber a k zrcadlovkam se da připojit kabelem. ja mam nex­-5 a k nemu jen dalkovou spoust pres IR.
Odpovědět0  0
zrcadlovky ještě umožňují ovládání kabelem z nějakého časovače, to nevím jestli umí i dnešní CSC, můj ne a dost by se mě to líbilo.
Odpovědět0  0
chyběla mě fotka zavřeného objektivu. nějak jsem si neuměl představit jestli se na okraj objektivu vejde kolem čočky poskládaný kryt, no ale na webu výrobce vidím že jo.
Odpovědět0  0
to je dobrá poznámka že na Měsíci Země nevychází a je pořád na stejném místě, ani jsem si to neuvědomil, přitom je to jasný :­-D ale když už někdo z Měsíce kouká na Zem, aspoň vidí pokaždé jinou část Země, o to jsme na Zemi při sledování Měsíce ochuzeni.
Odpovědět0  0
upadli. oni nevědí že vydělají o hodně víc když cenu stáhnou a budou mít o mnoho víc zákazníků.
Odpovědět0  0
sleduju teď LED žárovkyn a neviděl jsem větší hodnotu CRI než 80% a tady je 93, jak je to možný? LED 6000 K mají barvu světla slunce, ale mají blbý graf spektra s tím zvýšeným modrým světlem co jaksi leze výrazně mimo spektrum slunce a tak CRI nemůžou mít vysoké, pak jsou LED kolem 3000 K které mají graf lepší bližší normálnímu spektru tepelného zdroje ale zase teplota neodpovídá slunci a CRI nebo Ra je podle barvy slunečního světla a tak taky nemůžou mít vyšší CRI a tady teď je 93%, tak by mě zajímalo jak je to možný.
Odpovědět0  0
zajímalo by mě kolikrát se může přepsat jedno místo na běžné paměťové kartě.
Odpovědět0  0
to by se blbě hledala bez GPS a blbě zjistovali souradnice kde ji nechas :)
Odpovědět0  0
fotka se jim povedla. rád vidím takhle Měsíc se Zemí pohromadě, je tím líp vidět jakou má Měsíc barvu, někde je na fotkách moc šedý, někde barevný a při pohledu ze Země v noci ho vnímáme asi nepřirozeně žlutý.
Odpovědět0  0
to jsme si asi nerozuměli. jaká charita? jaká investice jinam než do svý firmy?
otázka byla o tom jaká část ceny výrobku jde na výzkum a vývoj a jaká na výrobu.
to znamená abysme nezůstali u současné technologie výroby a současné úrovně výrobků jako například zahnuté displeje se už vyrábějí a tablety srolovatelné do kapsy se ještě nevyrábějí :­-D a aby se to změnilo tak jsou náklady na vývoj a výzkum tak jakoby navíc k tomu že jsou náklady na současnou výrobu. no a v každým oboru ten poměr je jiný, jako u elektroniky je asi jeden z největších a např v těžbě uhlí je menší.
Odpovědět0  0
to jsou šílený čísla. v článku se píše o nákladech na nové výrobní linky, ještě by bylo zajímavý vědět kolik % peněz jde na vývoj a výzkum, jako dřív se říkalo že u elektroniky asi polovina z ceny výrobku.
Odpovědět0  0
Lidi se tam dají počítat, jsou i dobře vidět, starší člověk na sněžnicích a další lidi u boudy vlevo pod kopcem s jeřábem. Takový fotky bych chtěl taky umět a stačili by mě stovky MPx.
Je tam dost chybných spojů.
Odpovědět0  0