Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Joby uvádí 7 produktů pro youtubery: slider i mikrofony

3.2.2022, Milan Šurkala, aktualita
Joby je společnost známá především svými stativy GorillaPod. Své výrobní portfolio ale neustále rozšiřuje a nyní se přidává i zajímavý slider, motorizovaná panoramatická hlava a několik mikrofonů.
Natáčení videa pro sociální sítě je dnes velmi populární a společnost Joby nechce zůstat pozadu. Proto představila několik různých produktů především pro youtubery natáčející videa mobilními telefony. To ale neznamená, že musí zaujmout jenom je a nikoho jiného.
 
Joby Spin
 
Např. Joby Spin je zajímavá motorizovaná hlava, která se namontuje na stativ a pomocí aplikace pro iOS nebo Android ji pak můžete ovládat. Sama o sobě váží 130 gramů, ale poradí si s až 750 gramy pro panorámování (a 500 gramy při naklápění), což by mělo stačit i na kompakty a některé lehčí CSC fotoaparáty. Hlava vyjde na 81,95 liber, ale k dispozici je i Spin Phone Mount Kit za 90,95 liber, který obsahuje držák na telefon GripTight PRO. Párovat lze dvě jednotky a s ramenem Pan Tilt Bracket (26,95 liber) lze polohovat telefon rovnou ve dvou osách najednou.
 
Joby Swing
 
Osobně mě hodně zaujal slider Joby Swing. Ten váží 290 gramů a unese až 600 gramů. což je také poměrně dost. Lze ho párovat s telefony s iOS i Androidem pomocí aplikace Joby Motion. Skládá se ze dvou částí a ty nabízí takový rozsah pohybu, že telefon může projet dráhu 38 cm. Základní verze vyjde na 118,95 liber, varianta s BallHead 1K a držákem GripTight One bude stát 136,95 liber. Když koupíte Swing Complete Kit, dostanete ještě stativ GorillaPod 3K k tomu (dohromady 164,95 liber).
 
Joby Wavo Pro
 
Dalšími novinkami jsou mikrofony Wavo Pro a Wavo Pro DS. Mají aktivní potlačení šumu (od Rycote) a vlastní 3,5mm jack pro připojení dalšího mikrofonu. I zde je samozřejmostí aplikace pro iOS a Android, která umožní např. monitorovat úroveň zvuku. Za tuto verzi chce Joby 257,95 liber. Verze DS je s cenou 228,95 liber levnější, nabídne ale jednodušší ovládání, méně tlačítek a je bez přídavného jacku.
 
Joby Wavo Air
 
Pokračujeme bezdrátovým vysílačem Wavo Air, což je další produkt, který mě zaujal zejména poměrem ceny a výkonu. Jde o set přijímače s dvěma vysílači a dvěma klopovými mikrofony, výhodou jsou kabely i pro fotoaparáty a telefony (TRS a TRRS kabel). 2,4GHz systém by měl zajistit přenos až na vzdálenost 50 metrů. Za celý set zaplatíte 214,95 liber.
 
Joby Wavo Pod
 
Pro domácí natáčení je tu mikrofon Wavo Pod. Tento kondenzátorový mikrofon se připojuje do USB portu, k dispozici je 3,5mm jack pro připojení sluchátek a nabídne možnost vícesměrové i srdcové charakteristiky. Zvládne 24bitový 48kHz zvuk a vyjde vás na 85,95 liber. Po stranách jsou ještě dva 1/4"-20 závity a základna nabídne jak 3/8" nebo 5/8" díky adaptéru.
 
Joby Wavo Lav Pro
 
Posledním produktem je klipový mikrofon Wavo Lav Pro. Nabídne standardní 3,5mm jack typu TRS, tedy pro fotoaparáty (nikoli pro telefony, kde jsou porty TRRS). Zajímavostí je velmi dlouhý 2,5metrový kabel. Cena byla stanovena na 68,95 liber.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.