Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

JonSnih

| Svět hardware
Registrace: 16.4.2003
Komentářů: 375, score 1.3 | Svět hardware: 49/0.0
Účast v Expertiádách: 1 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 16.2.2020 s hodnocením +8:
Tady máš seznam všech změn:
https:­/­/www.dpreview.com­/forums­/post­/63642889

Za cca 3­-4 roky přijdou nové snímače s dalším vylepšením šumu a dynamiky, ještě je rezerva v AF. A dál už budou přibývat jen specialní funkce pro fotožánry ­(např. Starry Sky AF pro focení hvězd nebo již dříve užitečný focus stacking­/bracketing pro makro atp.­). Málokdo si uvědomuje, jak schopné jsou pár let staré mašinky, co má doma. Prostě foť tím, co máš a upgraduj jen v případě, že tě něco silně omezuje. Navíc se vždy vyplatilo přeskočit jednu generaci.
Komentář z 16.12.2019 s hodnocením +5:
Když pominu špičkový, ale předražený Capture 1, tak poslední dobou se snaží u DXO ­(Photolab 3­) nebo Exposure ­(verze X5­). Oba SW se dají sehnat v akci pod 100 dolarů, příp. upgrade do 50 dolarů, což mi přijde rozumné.

@Milan Šurkala: Nemáte v plánu se vrátit k testování RAW editorů za rozumnou cenu ­(DXO Photolab, Exposure­)? Věřím, že by se našlo dost čtenářů, které by to zajímalo. Ke všem je 30denní trial, tzn. žádné obstrukce se získáváním produktů jako je tomu u foťáků.
Komentář z 21.7.2019 s hodnocením +5:
Řekl bych, že do tý skupiny bude patřit i ta ženská, co na mě vystrčila ukazovák a požadovala, ať jí uhnu z cesty. Bohužel si jaksi nevšimla, že jede v protisměru. Silniční předpisy by přitom měla mít v malíku ­- a ne v ukazováčku.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 17.3.2021 s hodnocením -3:
Potrvá nějaký pátek, než vyjdou dlouhodobé a nezávislé recenze. Do té doby jsou tvoje reakce jen hype. Navíc konkurence nikdy neřekla, že pro F­(E­) bajonet nelze vyrobit vysoce světelný objektiv. Viz např. Sigma 50mm F1.2, který existuje i pro Sony.
Komentář z 28.2.2018 s hodnocením -2:
a­) den D nastal maximálně pro lidi, co zajímá FF + jsou gearheadi
b­) v Evropě si připrav částku 2300 EUR za tělo + další tučné částky na objektivy
c­) nevěř všem PR žvástům, které výrobci fotoaparátů vysází na papír, o A9 se taky psalo, jaký má super AF, který nemá obdoby a najednou je tu ­"základní­" FF tělo, které je lepší?
d­) s ohledem na cenu a technologie jde o zajímavý balíček, nicméně jaká je spolehlivost takového přístroje je otázkou, když i ­"utěsněná­" A7R.3 má problémy s vlhkostí
Komentář z 8.11.2023 s hodnocením -1:
Konečně to tělo zvětšili. Utěsnění má být vylepšené. A co barvy? Osobně bych to s touto generací prodával ­"jen­" s 60 FPS :­) Nicméně je to pěkný počin. Canon na to nebude mít odpověď hodně dlouho, ti budou rádi, když dorovnají původní A1 co do rozlišení a rychlosti e­-závěrky.