reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

JonSnih

| Svět hardware
Registrace: 16.4.2003
Komentářů: 342, score 1.3 | Svět hardware: 49/0.0
Účast v Expertiádách: 1 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 16.2.2020 s hodnocením +8:
Tady máš seznam všech změn:
https:­/­/www.dpreview.com­/forums­/post­/63642889

Za cca 3­-4 roky přijdou nové snímače s dalším vylepšením šumu a dynamiky, ještě je rezerva v AF. A dál už budou přibývat jen specialní funkce pro fotožánry ­(např. Starry Sky AF pro focení hvězd nebo již dříve užitečný focus stacking­/bracketing pro makro atp.­). Málokdo si uvědomuje, jak schopné jsou pár let staré mašinky, co má doma. Prostě foť tím, co máš a upgraduj jen v případě, že tě něco silně omezuje. Navíc se vždy vyplatilo přeskočit jednu generaci.
Komentář z 16.12.2019 s hodnocením +5:
Když pominu špičkový, ale předražený Capture 1, tak poslední dobou se snaží u DXO ­(Photolab 3­) nebo Exposure ­(verze X5­). Oba SW se dají sehnat v akci pod 100 dolarů, příp. upgrade do 50 dolarů, což mi přijde rozumné.

@Milan Šurkala: Nemáte v plánu se vrátit k testování RAW editorů za rozumnou cenu ­(DXO Photolab, Exposure­)? Věřím, že by se našlo dost čtenářů, které by to zajímalo. Ke všem je 30denní trial, tzn. žádné obstrukce se získáváním produktů jako je tomu u foťáků.
Komentář z 21.7.2019 s hodnocením +5:
Řekl bych, že do tý skupiny bude patřit i ta ženská, co na mě vystrčila ukazovák a požadovala, ať jí uhnu z cesty. Bohužel si jaksi nevšimla, že jede v protisměru. Silniční předpisy by přitom měla mít v malíku ­- a ne v ukazováčku.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 17.3.2021 s hodnocením -3:
Potrvá nějaký pátek, než vyjdou dlouhodobé a nezávislé recenze. Do té doby jsou tvoje reakce jen hype. Navíc konkurence nikdy neřekla, že pro F­(E­) bajonet nelze vyrobit vysoce světelný objektiv. Viz např. Sigma 50mm F1.2, který existuje i pro Sony.
Komentář z 28.2.2018 s hodnocením -2:
a­) den D nastal maximálně pro lidi, co zajímá FF + jsou gearheadi
b­) v Evropě si připrav částku 2300 EUR za tělo + další tučné částky na objektivy
c­) nevěř všem PR žvástům, které výrobci fotoaparátů vysází na papír, o A9 se taky psalo, jaký má super AF, který nemá obdoby a najednou je tu ­"základní­" FF tělo, které je lepší?
d­) s ohledem na cenu a technologie jde o zajímavý balíček, nicméně jaká je spolehlivost takového přístroje je otázkou, když i ­"utěsněná­" A7R.3 má problémy s vlhkostí
Komentář z 6.1.2021 s hodnocením -1:
Profi fotograf si koupí techniku, která mu:
a­) vyhovuje
b­) a vydělá mu

Olympus se mohl připojit k L­-mount alianci v letech 2015­-2016, kdy vznikla. Představa laiků, že FF systém je spása pro výrobce fotoaparátů, je zcestná. Jak dokazují aktuální čísla, Panasonik těžce paběrkuje. Musel by prodávat násobně víc, aby se udržel v zisku.