JonSnih

Registrace: 16.4.2003
Komentářů: 235 (zobrazit)
Účast v Expertiádách: 1 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Znění komentáře ze dne 24.1.2019 s hodnocením +4:
Nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby vydali pořádný update ­(firmware 3.0­) pro E­-M1.2, udělali by mnohem líp. Takhle si Olympus totálně pohnojil reputaci ­(vylepšená, ale předražená verze původního E­-M1.2 s gripem­) a s každým rokem jen potvrzuje, že stávající vedení je banda diletantů. Kde je E­-M5.3, model, který by oslovil širší publikum?

Na jinou notu. Nová roadmapa objektivů pro roky 2019­-2020 vypadá zajímavě. Že by návrat původní 50­-200, tentokrát s konstantní clonou?
Znění komentáře ze dne 29.7.2018 s hodnocením +4:
Canonu a Nikonu stačí, když konečně oficiálně odhalí a během pár měsíců i reálně na trh uvedou své FF bezzrcadla. Spousta uživatelů jejich FF DSLR si tak řekne: ­"Supr, až budu potřebovat­/chtít upgradovat tělo, tak mám kam a nemusím chodit ke konkurenci, protože na něj přes adaptér nasadím i staré objektivy.­" A o to primárně jde. Dát signál svým uživatelům, aby neměli důvod přecházet, resp. zůstat u své stavající oblíbené značky. Ti, co chtěli FF bezzrcadlo, už stejně chňapli po Sony e­-systému.

Nejméně přínosné komentáře

Znění komentáře ze dne 14.2.2019 s hodnocením -2:
Lidi, co fotí s m4­/3, jsou spokojení a u formátu zůstanou. Lidi, co honí parametry a kupují nová těla co 2 roky, už jsou dávno u jiných systémů. Podívej se, co s ­"trapným­" m4­/3 dokáže Petr Bambousek: https:­/­/www.dpreview.com­/forums­/thread­/4365504
Osobně si myslím, že pro běžného Frantu uživatele­/cvakálka byl dostačující už i Nikon 1­/CX.
Znění komentáře ze dne 28.2.2018 s hodnocením -2:
a­) den D nastal maximálně pro lidi, co zajímá FF + jsou gearheadi
b­) v Evropě si připrav částku 2300 EUR za tělo + další tučné částky na objektivy
c­) nevěř všem PR žvástům, které výrobci fotoaparátů vysází na papír, o A9 se taky psalo, jaký má super AF, který nemá obdoby a najednou je tu ­"základní­" FF tělo, které je lepší?
d­) s ohledem na cenu a technologie jde o zajímavý balíček, nicméně jaká je spolehlivost takového přístroje je otázkou, když i ­"utěsněná­" A7R.3 má problémy s vlhkostí