reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně

Kapesní ultrazoom Samsung WB850F s podporou Wi-Fi připojení

, , aktualita
Samsung zaznamenává se svými kapesními ultrazoomy WB docela velký úspěch. Nový model WB850F přináší v malém těle rovnou 21× optický zoom, dobrou světelnost, podporu Wi-Fi připojení a Full HD video. Možná se blíží nejlepší kompakt této třídy.
Kapesní ultrazoomy Samsung WB byly vždy docela úspěšné, byť poslední modely WB7x0 se až tak moc nepovedly. Napravit by to měly nové modely, mezi nimi např. WB850F. Tento fotoaparát je vybaven 1/2,3" CMOS snímačem s BSI technologií, rozlišení činí vysokých 16 megapixelů, což je bohužel předpoklad pro vyšší šum. Skutečnost ale ukážou ale až testy. Fotoaparát je schopen natáčet Full HD video v rozlišení 1920×1080 pixelů při 30 progresivních (1080p30) nebo 60 prokládaných (1080i60) snímcích za sekundu.

Velkým lákadlem bude bezesporu objektiv Schneider-KREUZNACH. Nabízí totiž velmi slušný 21× zoom, což je jedna z největších hodnot ve své třídě. Radost rozhodně udělá i ohniskový rozsah, kdy se začíná na velmi širokoúhlých 23 milimetrech, což je nejlepší hodnota ve své třídě (odmyslíme-li si WB210 se svým speciálním 21mm režimem), maximální ohnisko je pak velkorysých 483 mm. Samsung udělá radost i světelností, která s ohledem na zoom a široké ohnisko příjemně překvapí. F2,8 na nejširším ohnisku je v této třídě jako zjevení, 1/3 EV k dobru proti standardu této třídy se určitě hodí. Na druhou stranu F5,9 na nejdelším ohnisku už nijak nevybočuje a je typicky špatnou hodnotou. Otázkou bude také průběh světelnosti.

Smart Zoom slibuje 28× zoom bez větší ztráty kvality. Nesmí chybět optická stabilizace, k dispozici je i duální (optická + digitální). Objektiv je schopen ostřit od 80 cm na širokém a 350 cm na nejdelším ohnisku. V makro režimu je možno ostřit v rozsahu 5 - 80 cm, resp. 100 - 350 cm. Expozice je nastavitelná nejen automatikou, ale můžete používat také prioritní režimy clony, času a plný manuál. Časy mohou nabývat délky 1/2000 s až 1 sekundy, v manuálním režimu si užijete až 16sekundovou expozici. Citlivosti mají rozsah ISO 100 až ISO 3200.

WB850F je vybaven Wi-Fi připojením. Samsung předpokládá, že polovina z 2,5 miliardy uživatelů digitálních fotoaparátů prezentuje své snímky přes sociální sítě, k dispozici je přes 100 tisíc Wi-Fi hot spotů v 75 zemích světa, tak proč toho nevyužít? Nabízí tak snadný bezdrátový upload na sítě jako Facebook, Picasa nebo Photobucket, případně přenos snímků do počítače bez nutnosti čteček karet nebo USB kabelů (funkce Auto Backup). Samsung Mobile Link dovoluje snadný přenos fotografií mezi fotoaparátem a tabletem, smartphonem nebo třeba televizí. Remote Viewfinder pak umožňuje dálkové ovládání přístroje přes smartphone. Nesmí chybět ani cloud služby jako Samsung Allshare Play a Microsoft SkyDrive.

Vrátil se i GPS modul a Live Landmark, takže je možno stáhnout mapy pomocí aplikace MapView a nechat WB850F fungovat jako navigaci po památkách. K dispozici je i Live Panorama pro snazší focení panoramat, Split Shot pro tvorbu skládaných snímků, Picture in Picture, Funny Face a HDR. Jen doufejme, že bude fungovat lépe než u modelu WB750. Sekvenční snímání nabízí rychlosti 10 fps, 5 fps a 3 fps včetně funkce pre-capture (záznam snímků před zmáčknutím spouště). K dispozici je i bracketing expozice a vyvážení bílé.

U modelu WB850F se Samsung vrátil k oblíbeným AMOLED displejům, které mívají zpravidla lepší pozorovací úhly a dobrou viditelnost na přímém slunci. Displej má 3,0" úhlopříčku a vysoké rozlišení 921.600 bodů (640×480 pixelů). Fotoaparát nemá interní paměť, používá SD, SDHC a SDXC karty. Prodej začne v dubnu za cenu $379 (cca 8500 Kč s DPH).

Zdroj: www.dpreview.com, TZ Samsung
reklama
reklama
reklama