Karty Delkin CFast 2.0 dostávají certifikaci VPG-130 pro video

Karty Delkin CFast 2.0 dostávají certifikaci VPG-130 pro video
, , aktualita
Společnost Delkin aktualizovala své paměťové karty CFast 2.0. Nově podporují standard VPG-130, což znamená, že zvládají ukládání videa při rychlosti zápisu alespoň 130 MB/s. Maximum je ale mnohem vyšší.
K oblíbeným
reklama
Paměťové karty CFast 2.0 nejsou příliš rozšířené, vyskytují se spíše v profesionálních kamerách nebo fotoaparátech určených pro profesionální natáčení videa. Příkladem takového fotoaparátu může být Canon EOS-1D X Mark II. Společnost Delkin už nějakou dobu vyrábí CFast 2.0 karty, které se mohou chlubit zapisovací rychlostí až 495 MB/s, nicméně teprve nyní má 128GB verze karty oficiálně i certifikaci VPG-130 (Video Performance Guarantee). Ta znamená, že karta zvládne trvalý zápis rychlostí 130 MB/s (např. právě při natáčení videa).
 
Delkin CFast 3-0 VPG-130
 
Právě výše zmíněný Canon zvládá natáčení DCI 4K videa při 60 fps s datovým tokem až 800 Mbps (100 MB/s), takže karta má ještě rezervu. Výrobce hovoří také o tom, že této zrcadlovce zvládne velmi dobře sekundovat i při sekvenčním snímání v plné rychlosti 16 fps, a to i v RAWu. Kompatibilní má být i s produkty od společností Blackmagic a Atomos. Naopak prozatím není zajištěna kompatibilita s kamerami ARRI. Pokud jde o rychlost čtení, tak ta může maximálně dosahovat 560 MB/s. Delkin také nyní certifikuje karty PRIME 1050X VPG-65 CompactFlash. Ty splněním standardu VPG-65 slibují alespoň 65 MB/s, v praxi ale dle výrobce dosahují minimálně 120 MB/s u trvalého zápisu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů