www.digimanie.cz
>
>

Kate Winslet ve smlouvě s L'Oreál zakázala retuše svých fotografií

Kate Winslet ve smlouvě s L'Oreál zakázala retuše svých fotografií
, , aktualita
Ideál ženské krásy je zejména v poslední době hodně pokroucen nejrůznějšími softwarovými úpravami. Kate Winslet s tímto problémem bojuje už nějakou dobu a v poslední smlouvě se společností L'Oreál si vynutila zákaz retuší jejích fotografií.
K oblíbeným
reklama
Photoshop dělá divy, to už dnes ví každý. Negativním prvkem toho je, že to mnozí lidé s úpravami přehánějí, skutečnost příliš přikrášlují a ta je pak naprosto nerealistická. Nejvíce to jde asi vidět na ideálu ženské krásy a fotografiích žen v magazínech a reklamách. Proti tomuto už nějakou dobu bojuje známá herečka Kate Winslet, které před pár týdny oslavila 40 let.
Ta se stane novou tváří kosmetiky Lancôme od společnosti L'Oreál. Vynutila si však, že její fotografie budou realistické a tedy bez retuší grafickými editory. Nechce zkreslovat představy mladých žen a cítí se být také zodpovědná za jejich další vývoj, kdy se jako herečka může stát vzorem. Chce být reálným, nikoli imaginárním vzorem upraveným v počítači. Už v minulosti nebyla spokojena s úpravami svých fotek, kdy ji např. v časopise GQ z roku 2003 zúžili nohy snad o třetinu nebo když v roce 2013 vyretušovali její tvář na titulní stránce časopisu Vogue. Problémem Photoshopu se zabývají i některá známá videa.
Zdroj: petapixel.com, today.com

Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala17 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala