Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Kipon uvedl objektiv Ibegon 12mm f/2.8 pro Fujifilm X

, , aktualita
Kipon uvedl objektiv Ibegon 12mm f/2.8 pro Fujifilm X
Od společnosti Kipon jsme se dočkali nového objektivu Ibegon 12mm f/2.8. Ten je určen pro APS-C CSC fotoaparáty a konkrétně systém Fujifilm X. Na takovém fotoaparátu nabídne přepočtených 18 mm, a tedy velmi širokoúhlý záběr.
Kipon uvedl objektiv Ibegon 12mm f/2.8 pro Fujifilm X
Alternativních výrobců objektivů je mnoho a mezi ně patří i společnost Kipon. Ta je sice více známá svými redukcemi, nicméně v nabídce se objevují i objektivy a nyní tu máme nový Ibegon 12mm f/2.8. Ten byl vyvinut pro APS-C CSC fotoaparáty systému Fujifilm X. Optiku měla na starosti společnost German IB/E Optics a výsledkem je objektiv, který dává 12mm ohniskovou vzdálenost, resp. 18 mm po přepočtu. To odpovídá úhlu záběru 99,5° diagonálně, 89,3° horizontálně a 66° vertikálně. Optická konstrukce se skládá z 12 členů v 9 skupinách.
 
Kipon Ibegon 12mm f/2.8
 
Objektiv má světelnost F2,8 a jeho irisová clona má 7 lamel s maximální hodnotou F22. Není moc jasné, jaká je minimální zaostřovací vzdálenost, neboť výrobce v rámci jedné své oficiální webové stránky uvádí jak 10 cm, tak i 15 cm. Navíc uvádí možnost focení makra díky krátké zaostřovací vzdálenosti, ale maximální zvětšení činí 1:10, což makro není ani vzdáleně.
 
Otázkou budou optické kvality objektivu. Zveřejněné MTF křivky nejsou zrovna povzbudivé, vypadá to na hodně výraznou vinětaci i po přiclonění a také téměř 3% zkreslení není zrovna z těch nejnižších. Tak uvidíme.