www.digimanie.cz
>
>
>

Kipon uvedl objektiv Ibegon 12mm f/2.8 pro Fujifilm X

Kipon uvedl objektiv Ibegon 12mm f/2.8 pro Fujifilm X
, , aktualita
Od společnosti Kipon jsme se dočkali nového objektivu Ibegon 12mm f/2.8. Ten je určen pro APS-C CSC fotoaparáty a konkrétně systém Fujifilm X. Na takovém fotoaparátu nabídne přepočtených 18 mm, a tedy velmi širokoúhlý záběr.
K oblíbeným
reklama
Alternativních výrobců objektivů je mnoho a mezi ně patří i společnost Kipon. Ta je sice více známá svými redukcemi, nicméně v nabídce se objevují i objektivy a nyní tu máme nový Ibegon 12mm f/2.8. Ten byl vyvinut pro APS-C CSC fotoaparáty systému Fujifilm X. Optiku měla na starosti společnost German IB/E Optics a výsledkem je objektiv, který dává 12mm ohniskovou vzdálenost, resp. 18 mm po přepočtu. To odpovídá úhlu záběru 99,5° diagonálně, 89,3° horizontálně a 66° vertikálně. Optická konstrukce se skládá z 12 členů v 9 skupinách.
 
Kipon Ibegon 12mm f/2.8
 
Objektiv má světelnost F2,8 a jeho irisová clona má 7 lamel s maximální hodnotou F22. Není moc jasné, jaká je minimální zaostřovací vzdálenost, neboť výrobce v rámci jedné své oficiální webové stránky uvádí jak 10 cm, tak i 15 cm. Navíc uvádí možnost focení makra díky krátké zaostřovací vzdálenosti, ale maximální zvětšení činí 1:10, což makro není ani vzdáleně.
 
Otázkou budou optické kvality objektivu. Zveřejněné MTF křivky nejsou zrovna povzbudivé, vypadá to na hodně výraznou vinětaci i po přiclonění a také téměř 3% zkreslení není zrovna z těch nejnižších. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře