www.digimanie.cz
>
>

Knihovna Kongresu na Flickru žádá snímky z koronavirové pandemie

Knihovna Kongresu na Flickru žádá snímky z koronavirové pandemie
, , aktualita
Knihovna Kongresu chce v USA vytvořit kolekci fotografií týkajících se koronavirové pandemie a života při šíření nemoci COVID-19. Dobrovolní fotografové mohou přidat až 5 svých snímků pomocí fotografického serveru Flickr.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie je obrovské téma, které se už dnes stává významným milníkem v historii lidstva. Knihovna Kongresu (Library of Congress - LOC) chce proto vytvořit kolekci snímků týkající se života při pandemii nemoci COVID-19. Fotografové, a to ať už jde o profesionály nebo amatéry, se mohou přihlásit do nově vytvořené skupiny COVID-19 American Experiences a nahrát maximálně 5 snímků týkajících se koronavirového života v USA.
 
Library of Congress
 
Ty budou vyhodnoceny kurátory této kolekce, zveřejní se ve skupině na Flickru a vybrané snímky se mohou stát i součástí trvalé kolekce této knihovny. Je jasné, že je potřeba snímky uveřejnit v licenci Creative Commons, LOC je totiž chce použít i na svých stránkách (diskuze na Internetu se nyní vzrušují nad tím, že LOC takto získá snímky bez toho, aniž by je nakoupila od fotografů za peníze). Další podmínkou je, aby snímky splňovaly stanovy Flickru o nezávadném obsahu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů