www.digimanie.cz
>
>
>

Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky

Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
, , aktualita
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
K oblíbeným
reklama
Společnost Eastman Kodak má velmi bohatou historii, její počátky se datují až do roku 1888. Bohužel v době digitálních fotoaparátů se jí vůbec nedařilo a před 8 lety zbankrotovala. Od té doby se pořád jen dělí na různé části, které jsou restrukturalizovány, prodávány, licencovány a podobně. Jedna z částí, původní Eastman Kodak, nyní ohlásila, že své štěstí zkusí v úplně odlišném odvětví. Hodlá totiž vyrábět součásti léků, kterých je v USA velký nedostatek.
 
Kodak logo
 
Prezident Donald Trump podepsal výkonný příkaz, který má zvýšit podporu amerických společností v boji proti COVID-19, iniciativa je známá jako Defense Production Act (DPA). A právě v jejím rámci byla společnosti Kodak odklepnuta vládní půjčka ve výši 765 milionů dolarů, která povede k založení dceřinné společnosti Kodak Pharmaceuticals. Důvodem je to, že Američané spotřebují 40 % celosvětové produkce materiálů pro výrobu léků, ale těchto materiálů se zde vyrobí jen 10 %, takže Spojené státy jsou vysoce závislé na okolních zemích, což se Trumpovi vůbec nelíbí. Společnost Kodak Pharmaceuticals by ve výsledku měla produkovat 25 % z těchto materiálů, přinést 360 přímých a 1200 nepřímých pracovních míst.
 
Připomeňme, že nejde o jedinou fotografickou společnost, která se věnuje lékům. Většina fotografických společností se zabývá např. vývojem lékařských mikroskopů a jiných zařízení a pokud jde vyloženě o farmaka, zde je činná např. společnost Fujifilm. Ta ostatně nedávno dostala od vlády grant ve výši 265 mil. dolarů pro vývoj vakcíny proti COVID-19. Pokud jde o Kodak, hodnota jeho akcií se dlouhodobě potácela kolem $2,1 za akcii, aby v reakci na toto ohlášení vyletěla až téměř na $11. Nyní je na nižší hodnotě $7,94, nicméně v předburzovním obchodování opět vyletěla na více než $14,4 za akcii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujinon XF 14mm F2.8 R Fujinon XF 14mm F2.8 R
Dalším objektivem, kterému se v redakci podíváme na zoubek, je širokoúhlý model Fujinon XF 14mm F2.8 R. Je určený pro APS-C CSC fotoaparáty Fujifilmu, nabídne clonový kroužek a 90,8° úhel záběru.
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář