www.digimanie.cz
>
>
>

Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky

Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
, , aktualita
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
K oblíbeným
reklama
Společnost Eastman Kodak má velmi bohatou historii, její počátky se datují až do roku 1888. Bohužel v době digitálních fotoaparátů se jí vůbec nedařilo a před 8 lety zbankrotovala. Od té doby se pořád jen dělí na různé části, které jsou restrukturalizovány, prodávány, licencovány a podobně. Jedna z částí, původní Eastman Kodak, nyní ohlásila, že své štěstí zkusí v úplně odlišném odvětví. Hodlá totiž vyrábět součásti léků, kterých je v USA velký nedostatek.
 
Kodak logo
 
Prezident Donald Trump podepsal výkonný příkaz, který má zvýšit podporu amerických společností v boji proti COVID-19, iniciativa je známá jako Defense Production Act (DPA). A právě v jejím rámci byla společnosti Kodak odklepnuta vládní půjčka ve výši 765 milionů dolarů, která povede k založení dceřinné společnosti Kodak Pharmaceuticals. Důvodem je to, že Američané spotřebují 40 % celosvětové produkce materiálů pro výrobu léků, ale těchto materiálů se zde vyrobí jen 10 %, takže Spojené státy jsou vysoce závislé na okolních zemích, což se Trumpovi vůbec nelíbí. Společnost Kodak Pharmaceuticals by ve výsledku měla produkovat 25 % z těchto materiálů, přinést 360 přímých a 1200 nepřímých pracovních míst.
 
Připomeňme, že nejde o jedinou fotografickou společnost, která se věnuje lékům. Většina fotografických společností se zabývá např. vývojem lékařských mikroskopů a jiných zařízení a pokud jde vyloženě o farmaka, zde je činná např. společnost Fujifilm. Ta ostatně nedávno dostala od vlády grant ve výši 265 mil. dolarů pro vývoj vakcíny proti COVID-19. Pokud jde o Kodak, hodnota jeho akcií se dlouhodobě potácela kolem $2,1 za akcii, aby v reakci na toto ohlášení vyletěla až téměř na $11. Nyní je na nižší hodnotě $7,94, nicméně v předburzovním obchodování opět vyletěla na více než $14,4 za akcii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala