www.digimanie.cz
>
>
>

Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky

Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
, , aktualita
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
K oblíbeným
reklama
Společnost Eastman Kodak má velmi bohatou historii, její počátky se datují až do roku 1888. Bohužel v době digitálních fotoaparátů se jí vůbec nedařilo a před 8 lety zbankrotovala. Od té doby se pořád jen dělí na různé části, které jsou restrukturalizovány, prodávány, licencovány a podobně. Jedna z částí, původní Eastman Kodak, nyní ohlásila, že své štěstí zkusí v úplně odlišném odvětví. Hodlá totiž vyrábět součásti léků, kterých je v USA velký nedostatek.
 
Kodak logo
 
Prezident Donald Trump podepsal výkonný příkaz, který má zvýšit podporu amerických společností v boji proti COVID-19, iniciativa je známá jako Defense Production Act (DPA). A právě v jejím rámci byla společnosti Kodak odklepnuta vládní půjčka ve výši 765 milionů dolarů, která povede k založení dceřinné společnosti Kodak Pharmaceuticals. Důvodem je to, že Američané spotřebují 40 % celosvětové produkce materiálů pro výrobu léků, ale těchto materiálů se zde vyrobí jen 10 %, takže Spojené státy jsou vysoce závislé na okolních zemích, což se Trumpovi vůbec nelíbí. Společnost Kodak Pharmaceuticals by ve výsledku měla produkovat 25 % z těchto materiálů, přinést 360 přímých a 1200 nepřímých pracovních míst.
 
Připomeňme, že nejde o jedinou fotografickou společnost, která se věnuje lékům. Většina fotografických společností se zabývá např. vývojem lékařských mikroskopů a jiných zařízení a pokud jde vyloženě o farmaka, zde je činná např. společnost Fujifilm. Ta ostatně nedávno dostala od vlády grant ve výši 265 mil. dolarů pro vývoj vakcíny proti COVID-19. Pokud jde o Kodak, hodnota jeho akcií se dlouhodobě potácela kolem $2,1 za akcii, aby v reakci na toto ohlášení vyletěla až téměř na $11. Nyní je na nižší hodnotě $7,94, nicméně v předburzovním obchodování opět vyletěla na více než $14,4 za akcii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře