www.digimanie.cz
>
>
>
>

Kompakt Nikon Coolpix AW130 s možností ponoru až do 30 metrů

Kompakt Nikon Coolpix AW130 s možností ponoru až do 30 metrů
, , aktualita
Nový outdoorový kompakt Nikon Coolpix AW130 (a AW130s) se může pochlubit možností ponoru do hloubky až 30 metrů. Přitom ve své třídě překvapí i objektivem, jehož světelnost začíná na hodnotě F2,8.
K oblíbeným
reklama
Kompakt Nikon Coolpix AW130 nahradil loňský model Coolpix AW120 a významně vylepšuje výdrž přístroje. Zatímco s předchozími modely se šlo potopit do nadprůměrné hloubky 18 metrů, AW130 vydrží dokonce 30 metrů. Rovněž se zlepšila odolnost vůči pádu z 2,0 metru na 2,1 metru. V neposlední řadě by mu neměli vadit mrazy do -10 °C. Na některých trzích by měl být k dispozici model AW130s, který bude bez podpory GPS, GLONASS, QZSS a elektronický kompas. Standardní AW130 tyto technologie podporuje, má v paměti i seznam bodů zájmu (POI). Oba modely pak mají i výškoměr a hloubkoměr včetně možnosti logování.


Nikon Coolpix AW130


Fotoaparát má 1/2,3" CMOS BSI snímač s efektivním rozlišením 16,0 megapixelů. Objektiv Nikkor nabídne pěkný 5× optický zoom v příjemném rozsahu od hodně širokoúhlých 24 mm po maximálních 120 mm. Slušná je i světelnost F2,8 na nejširší a F4,9 na nejdelší ohniskové vzdálenosti. Pochopitelně si nemůžeme dělat iluze, že ve velké hloubce bude fotit nějak hezky kvůli nedostatku světla, ale v rámci své kategorie patří rozhodně k těm lepším. Pro snímání ve velké hloubce je určen externí blesk Speedlight SB-N10, který je s tímto fotoaparátem kompatibilní (nutno dokoupit zvlášť).

Objektiv se skládá ze 12 optických členů v 10 skupinách, 2 členy jsou z ED skla. K dispozici je i optická stabilizace obrazu VR. V celém ohniskovém rozsahu je možné fotit od 50 centimetrů, nicméně v makro režimu se můžete přiblížit na jediný centimetr. Nikon se chlubí rychlým ostřením za 0,14 sekundy (na nejširším úhlu záběru).


Nikon Coolpix AW130 žlutý


Fotoaparát podporuje Full HD videosekvence s rozlišením 1920×1080 pixelů při 60 prokládaných snímcích za sekundu (1080i60). Video je ukládáno do souborů MOV (H.264/MPEG-4 AVC) se stereo zvukem a využít můžete 5osou hybridní stabilizaci. Podporována jsou i time-lapse videa. Short Movie Show pak kombinuje krátké videosekvence do 30sekundového videa.

Expozici obstarává automatika, fotograf může využít korekci expozice od -2 EV do +2 EV. Expoziční časy mají rozsah od 1/1500 sekundy do 1 sekundy, v režimu sekvenčního snímání se rozsah rozšiřuje až na čas 1/4000 sekundy, naopak ve scénickém režimu Ohňostroje se lze dostat na 4 sekundy. Coolpix AW130 má také Wi-Fi rozhraní (IEEE 802.11b/g/n) s viditelností na 10 metrů, najdete zde i NFC technologii. Díky Wi-Fi můžete fotoaparát vzdáleně ovládat, zoomovat, aktivovat samospoušť nebo přenášet snímky a sdílet je. Zpracování obrazu zde obstarává procesor EXPEED C2.


Nikon Coolpix AW130 LCD


3,0" displej má rozlišení 921.000 bodů (640×480 RGB pixelů). Interní paměť disponuje kapacitou 473 MB, rozšiřovat ji můžete SD, SDHC a SDXC kartami. K napájení slouží Li-Ion akumulátor EN-EL12 se slušnou výdrží na 370 snímků. Rozměry přístroje jsou 110,4×66,0×26,8 mm, hmotnost je pak 221 gramů včetně baterie a karty. V prodeji bude černá, modrá, khaki, červenooranžová a žlutá varianta. Prodej začne koncem února za cenu 8990 Kč s DPH (329 EUR).

Zdroj: TZ Nikon
reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů