reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně

Kompaktní Sony Cyber-shot WX30

, , aktualita
Sony opět inovuje a představuje nový stylový a technicky vyspělý kompakt Cyber-shot WX30. Ten staví na základě modelu WX7, přináší však nový dotykový LCD displej i technologii rozšíření optického zoomu.
Na základě známého modelu Sony Cyber-shot WX7 postavila společnost Sony nový kompakt Cyber-shot WX30. Jedná se v podstatě o dotykovou verzi prvně zmíněného. Najdete zde tedy 1/2,3" Exmor R CMOS snímač s BSI technologií a rozlišením 16 megapixelů, máme zde i objektiv Carl Zeiss s 5× optickým zoomem v rozsahu 25 až 125 milimetrů a světelností F2,6-6,3.

Novinkou je technologie Clear Image Zoom, která pomocí By Pixel Super Resolution dovoluje zvýšit optický zoom až na 10násobek. Sony zatím neřeklo, jak přesně tato technologie funguje, nicméně se lze domnívat, že by mohlo jít o dvou či víceexpozici s posunem druhého snímku o půl pixelu nebo celý pixel, čímž se získá téměř plná nebo plná barevná informace v každém pixelu. Nicméně to jsou jen mé dohady, takto to třeba funguje na fotoaparátech Hasselblad a pravděpodobně i u některých kompaktů Casio. Uvidíme, co nám k této technologii řekne Sony v budoucnosti, může to být úplně jinak.

Fotoaparát umí natáčet Full HD video (1080i), při natáčení lze pořizovat 12MPx fotografie, aniž by to šlo na videosekvencí vůbec vidět. Nechybí Inteligentní panorama s možností pořizovat až 42,9MPx snímky. Zlepšena byla i stabilizace, která má nový aktivní mód pro ještě kvalitnější záznam videa. Stejně jako u modelu TX55, i tady najdete nové Picture Effect (HDR Painting, Rich-tone Monochrome, Miniature, Toy Camera, Partial Colour, Pop Colour a Soft High-key)

Velký 3,0" LCD displej má nyní širokoúhlý poměr stran 16:9 a je dotykový. Fotoaparát je kompatibilní s kolébkou Party-shot. Prodej začne s září, k dispozici bude pětice barev. Jak už je u Sony zvykem, přístroj bude podporovat nejen karty Memory Stick PRO Duo, ale i celou rodinu SD karet.

Zdroj: www.photographyblog.com
reklama
reklama
reklama