www.digimanie.cz
>
>
>
>

Kompakty Canon PowerShot možná dostanou duální stabilizaci

Kompakty Canon PowerShot možná dostanou duální stabilizaci
, , aktualita
Patenty společnosti Canon ukazují další technologie, které by se mohly objevit v příštích fotoaparátech této značky. Kompakty PowerShot by mohly dostat duální stabilizaci obrazu i vibrační modul pro potlačení otřesů.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další patenty společnosti Canon, které ukazují vyvíjené technologie této firmy. Nyní tu máme patent, který napovídá, že se možná v příštích kompaktech společnosti objeví nové technologie stabilizace obrazu. Zatímco nynější kompakty PowerShot mívají jen optickou stabilizaci obrazu, v budoucnu by mohly mít i mechanickou formu posunem snímače. Výsledkem by tak byla duální stabilizace obrazu, která začíná být čím dál obvyklejší u CSC fotoaparátů, ale byla by něčím nezvyklým u kompaktů s vestavěným objektivem.
 
Canon PowerShot s duální stabilizací
 
Další nezvyklou novinku je vibrační modul v gripu fotoaparátu, který zaznamenává vibrace fotoaparátu způsobené i samotným stabilizačním systémem a na základě těchto detekovaných pohybů se snaží generovat protipohyb, aby potlačil roztřesení fotoaparátu. Něco podobného se dnes používá např. u aut na potlačování hluku umělým generováním opačných zvukových vln. Duální stabilizace by se navíc mohla objevit i v CSC fotoaparátech Canon EOS M.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF
Společnost Metabones představila zajímavý Speed Booster, který převádí jeden full frame systém na druhý, přitom však rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek. Je totiž určen pro 4K video na fotoaparátech EOS R a RF.
29.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
28.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala