www.digimanie.cz
>
>
>
>

Kompakty Canon PowerShot možná dostanou duální stabilizaci

Kompakty Canon PowerShot možná dostanou duální stabilizaci
, , aktualita
Patenty společnosti Canon ukazují další technologie, které by se mohly objevit v příštích fotoaparátech této značky. Kompakty PowerShot by mohly dostat duální stabilizaci obrazu i vibrační modul pro potlačení otřesů.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další patenty společnosti Canon, které ukazují vyvíjené technologie této firmy. Nyní tu máme patent, který napovídá, že se možná v příštích kompaktech společnosti objeví nové technologie stabilizace obrazu. Zatímco nynější kompakty PowerShot mívají jen optickou stabilizaci obrazu, v budoucnu by mohly mít i mechanickou formu posunem snímače. Výsledkem by tak byla duální stabilizace obrazu, která začíná být čím dál obvyklejší u CSC fotoaparátů, ale byla by něčím nezvyklým u kompaktů s vestavěným objektivem.
 
Canon PowerShot s duální stabilizací
 
Další nezvyklou novinku je vibrační modul v gripu fotoaparátu, který zaznamenává vibrace fotoaparátu způsobené i samotným stabilizačním systémem a na základě těchto detekovaných pohybů se snaží generovat protipohyb, aby potlačil roztřesení fotoaparátu. Něco podobného se dnes používá např. u aut na potlačování hluku umělým generováním opačných zvukových vln. Duální stabilizace by se navíc mohla objevit i v CSC fotoaparátech Canon EOS M.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7 Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7
Další novinkou společnosti Fujifilm je středoformátový zoomovací objektiv GF 45-100mm F4 R LM OIS WR. Vedle toho společnost rozšířila roadmapu o dva nové objektivy, širokoúhlý 30mm F3.5 a portrétní 80mm F1.7.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p
Společnost Fujifilm nahrazuje model X-T100 novinkou v podobě fotoaparátu X-T200. Ta přináší menší hmotnost, plně polohovatelný displej a rychlejší senzor. Přístroj tak zrychlil sekvenční snímání a umí i 4K 30p video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: leden 2020 Doporučené fotoaparáty: leden 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2 Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů