www.digimanie.cz
>
>

Konvertor RawTherapee nyní ve verzi 5

Konvertor RawTherapee nyní ve verzi 5
, , aktualita
Raw konvertor RawTherapee byl nyní uvolněn v páté verzi. Ta přináší několik nových funkcí, má být rychlejší i stabilnější. Vývojáři také zapracovali na snazším ovládání softwaru, díky čemuž má být práce s aplikací méně komplikovaná.
K oblíbeným
reklama
Kdo hledá alternativy k placeným RAW konvertorům, možná už nějakou dobu požívá RawTherapee. Zatímco v minulých verzích to byl docela neohrabaný software, který sice otevřel skoro všechny RAWy, ale mnoho z nich dost divně, od čtyřky to byl už překvapivě dobře použitelný program. Nyní se dostal do páté verze, která vylepšuje rychlost, stabilitu, snadnost ovládání a přináší i nové funkce.


RawTherapee 5


Pokud jde o ovládání, mezi jinými je nyní možné posuvníky ovládat i pomocí kolečka myši při držení klávesy Shift, obecně byly rozšířeny klávesové zkratky, při práci s křivkami klávesa Ctrl dovoluje přesné pozicování, zatímco se Shiftem má tendenci se přichytávat k důležitým osám. Přibyly nové funkce Wavelety a Retinex, jsou tu bohatší nastavení odšumování. Barevné rozsahy mohou být zobrazeny v rozsazích 0-255, 0-1 nebo v procentech, je tu i podpora 32bitových TIFFů a seznam vylepšení obsahuje desítky dalších. Aplikaci si můžete stáhnout na stránkách vývojářů.

Zdroj: RawTherapee
Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů