www.digimanie.cz
>
>

Konvertor RawTherapee nyní ve verzi 5

Konvertor RawTherapee nyní ve verzi 5
, , aktualita
Raw konvertor RawTherapee byl nyní uvolněn v páté verzi. Ta přináší několik nových funkcí, má být rychlejší i stabilnější. Vývojáři také zapracovali na snazším ovládání softwaru, díky čemuž má být práce s aplikací méně komplikovaná.
K oblíbeným
reklama
Kdo hledá alternativy k placeným RAW konvertorům, možná už nějakou dobu požívá RawTherapee. Zatímco v minulých verzích to byl docela neohrabaný software, který sice otevřel skoro všechny RAWy, ale mnoho z nich dost divně, od čtyřky to byl už překvapivě dobře použitelný program. Nyní se dostal do páté verze, která vylepšuje rychlost, stabilitu, snadnost ovládání a přináší i nové funkce.


RawTherapee 5


Pokud jde o ovládání, mezi jinými je nyní možné posuvníky ovládat i pomocí kolečka myši při držení klávesy Shift, obecně byly rozšířeny klávesové zkratky, při práci s křivkami klávesa Ctrl dovoluje přesné pozicování, zatímco se Shiftem má tendenci se přichytávat k důležitým osám. Přibyly nové funkce Wavelety a Retinex, jsou tu bohatší nastavení odšumování. Barevné rozsahy mohou být zobrazeny v rozsazích 0-255, 0-1 nebo v procentech, je tu i podpora 32bitových TIFFů a seznam vylepšení obsahuje desítky dalších. Aplikaci si můžete stáhnout na stránkách vývojářů.

Zdroj: RawTherapee
Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře