www.digimanie.cz
>
>

Koronavir v akci: květnové prodeje DSLR proti loňsku spadly o 79 %

Koronavir v akci: květnové prodeje DSLR proti loňsku spadly o 79 %
, , aktualita
CIPA vydala čísla dodávek fotoaparátů za květen a tak obrovské meziroční propady jsme tu ještě neměli. Pouze CSC se udržela nad třetinou loňských čísel. Zrcadlovky spadly dokonce téměř na pětinu.
K oblíbeným
reklama
Máme zde nové statistiky CIPA, které nám prozrazují počty dodávek nových fotoaparátů za květen a situace je doslova tragická. Vedle všeobecného propadu popularity fotoaparátů se zde výraznou mírou podepsal i koronavir a situace kolem něj. Takže se na to pojďme podívat. Výrobci spadající pod CIPA za květen 2020 dodali pouhých 370 tisíc fotoaparátů, což je proti dubnu 2020 o 33 % méně. Meziročně (proti květnu 2019) je to ale doslova šílený propad o opravdu výrazných 73 %! V řeči peněz je to o trochu lepší, průměrná cena fotoaparátů se zvýšila, takže trh byl ve výši 18 miliard japonských jenů, což je o 12 %, resp. 64 % méně.
 
CIPA logo
 
Kupodivu to nebyly kompakty, které zaznamenaly největší propad. Tam bylo dodáno 155 tisíc kusů, což je o 38 % méně než v dubnu a o 74 % méně než v loňském květnu (v případě peněz jde o propady o 15 %, resp. 64 %). Nejzásadnější propad totiž zaznamenaly zrcadlovky, jejichž dodávky se smrskly už jen na na 90 tisíc kusů. Proti dubnu je toto číslo o 48 % menší, meziročně jde pak dokonce o 79% propad. To je tedy téměř na pětinu. I zde se větší oblibě těšily spíše dražší modely a v řeči peněz jsou propady o něco nižší, konkrétně jde o 36 %, resp. 73 %.
 
"Vítězem" je zde kategorie CSC, která zaznamenala 124 tisíc dodaných kusů. To jsou čísla srovnatelná s letošním dubnem, jde jen o 2% propad a dokonce se trh svým objemem zvýšil o 6 %. Každopádně pokud to srovnáme s loňským květnem, ani zde vůbec nejde o pěkná čísla a počtem kusů jde o 62% pokles, v penězích pak o 58 %.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře