www.digimanie.cz
>
>

Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem

Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem
, , aktualita
Máme zde další problém ohledně autorských práv. A opět je v roli hříšníka známá osobnost, která by rovněž nebyla ráda, kdyby se kradly její umělecká díla. Tentokrát jde o Lady Gaga, která vzala fotku ze Shutterstocku dokonce i s vodoznakem.
K oblíbeným
reklama
Lady Gaga nebo ten, kdo jí spravuje účet na Twitteru, má nyní problém. Objevil se zde totiž příspěvek s textem "can y’all stop", ve kterém je fotka dívky s kuklou na hlavě, diktafonem a sluchátky. Na tom by nebylo nic až tak divného, kdyby nebyl přes fotku vodoznak fotobanky Shutterstock, což značí, že byla fotka ukradena z fotobanky a nikdo za ni nezaplatil. Kradená nebyla jednou, protože na snímku je navíc i vodoznak serveru MemeCenter. Je to o to více zvláštní, že samy hudební hvězdy obvykle také nemají rády, když se jejich díla neoprávněně kopírují.
 
Lady Gaga
autor: proacguy1 from Montreal, Canada [CC BY-SA], přes Wikimedia Commons
 
Shutterstock na fotografii reagoval komentářem k tweetu. Řekl, že mají také rádi, když jsou umělci placeni za svou práci. Přidal tak odkaz na fotografie ve fotobance, kde si lze licencovat snímek v plné kvalitě (pochopitelně bez vodoznaku a s provizí fotografovi). Někteří však na Twitteru Shutterstocku vyčítají pokrytectví, kdy propaguje a hájí především svoje služby, ale ne samotného fotografa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala