www.digimanie.cz
>
>

Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem

Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem
, , aktualita
Máme zde další problém ohledně autorských práv. A opět je v roli hříšníka známá osobnost, která by rovněž nebyla ráda, kdyby se kradly její umělecká díla. Tentokrát jde o Lady Gaga, která vzala fotku ze Shutterstocku dokonce i s vodoznakem.
K oblíbeným
reklama
Lady Gaga nebo ten, kdo jí spravuje účet na Twitteru, má nyní problém. Objevil se zde totiž příspěvek s textem "can y’all stop", ve kterém je fotka dívky s kuklou na hlavě, diktafonem a sluchátky. Na tom by nebylo nic až tak divného, kdyby nebyl přes fotku vodoznak fotobanky Shutterstock, což značí, že byla fotka ukradena z fotobanky a nikdo za ni nezaplatil. Kradená nebyla jednou, protože na snímku je navíc i vodoznak serveru MemeCenter. Je to o to více zvláštní, že samy hudební hvězdy obvykle také nemají rády, když se jejich díla neoprávněně kopírují.
 
Lady Gaga
autor: proacguy1 from Montreal, Canada [CC BY-SA], přes Wikimedia Commons
 
Shutterstock na fotografii reagoval komentářem k tweetu. Řekl, že mají také rádi, když jsou umělci placeni za svou práci. Přidal tak odkaz na fotografie ve fotobance, kde si lze licencovat snímek v plné kvalitě (pochopitelně bez vodoznaku a s provizí fotografovi). Někteří však na Twitteru Shutterstocku vyčítají pokrytectví, kdy propaguje a hájí především svoje služby, ale ne samotného fotografa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19 Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19
Koronavirus Covid-19 (2019-nCoV) má na svědomí další zrušení. Koncem února se totiž nebude konat fotografický veletrh CP+ 2020. Ten měl proběhnout v Japonsku, kde před pár dny zaznamenali první úmrtí spojené s tímto virem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle
High-endový model Olympus OM-D E-M1 Mark III přichází s mnoha užitečnými novinkami, které přebírá z vlajkové lodě E-M1X. Máme tu Live ND, 7,5EV stabilizaci i Cinema 4K video a OM-Log400 záznam.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR
Dalším přírůstkem do rodiny objektivů značky Nikon pro jeho full frame CSC systém je opticky stabilizovaný Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR s univerzálním 8,3× optickým zoomem. Má překvapivě kompaktní stavbu.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku
Uživatelé Instagramu a dalších sociálních sítí mohou při pořizování svých fotografií vzbudit rozruch. Nový instagramový účet ukazuje, kam až jsou tito lidé ochotní posouvat své hranice. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video
Společnost Canon inovuje i na poli digitálních zrcadlovek a přichází s novým modelem EOS 850D. Ten nabídne překvapivě populární vertikální video, 4K videosekvence i bezdrátové technologie a dotykový displej.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala