www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa 9mm f/5.6 FF RL: nejširokoúhlejší rektilineární objektiv pro FF

Laowa 9mm f/5.6 FF RL: nejširokoúhlejší rektilineární objektiv pro FF
, , aktualita
Venus Optics vyrábí objektivy pod značkou Laowa a poslední novinkou je nejširokoúhlejší rektilineární objektiv pro full frame fotoaparáty. Ten má ohniskovou vzdálenost pouhých 9 mm a úhel záběru 135°.
K oblíbeným
reklama
Společnost Venus Optics představila nový objektiv Laowa 9mm f/5.6 FF RL a jeho název prozrazuje mnohé zajímavosti. Má 9mm ohniskovou vzdálenost a dle přídomku FF je určen i pro full frame fotoaparáty, přičemž RL prozrazuje tradiční rektilineární zobrazení. Nejde tedy o objektiv typu rybí oko, ale o objektiv, který vykresluje rovné linie rovně i v rozích obrazu (pochopitelně rohy jsou pak u takto širokoúhlých objektivů hodně natáhnuté, rovné linie ale drží stále rovný tvar). To znamená, že na full frame fotoaparátech nabídne nebývalý 135° úhel záběru. Optická konstrukce má 14 členů v 10 skupinách, mezi nimi jsou dva XLD členy, dva asférické a jeden z UHR skla. Světelnost má hodnotu F5,6 a clonit lze 5lamelovou clonou.
 
Laowa 9mm f/5.6 FF RL
 
Novinka je schopna zaostřit od pouhých 12 cm, díky čemuž dosahuje 0,21× zvětšení. Zaostřování je nicméně pouze manuální. Objektiv má 62,4 mm v průměru a 66 mm na délku, nepodporuje montáž filtrů. Hmotnost se pak ustálila na hodnotě 350 gramů (může se lišit dle bajonetu). Pokud jde o ony podporované bajonety, objektiv si lze zakoupit pro Leica M, L-Mount (Panasonic, Sigma, Leica), Sony FE nebo Nikon Z. Cena byla stanovena na $799 až $899 (Leica M).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře