www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa 9mm f/5.6 FF RL: nejširokoúhlejší rektilineární objektiv pro FF

Laowa 9mm f/5.6 FF RL: nejširokoúhlejší rektilineární objektiv pro FF
, , aktualita
Venus Optics vyrábí objektivy pod značkou Laowa a poslední novinkou je nejširokoúhlejší rektilineární objektiv pro full frame fotoaparáty. Ten má ohniskovou vzdálenost pouhých 9 mm a úhel záběru 135°.
K oblíbeným
reklama
Společnost Venus Optics představila nový objektiv Laowa 9mm f/5.6 FF RL a jeho název prozrazuje mnohé zajímavosti. Má 9mm ohniskovou vzdálenost a dle přídomku FF je určen i pro full frame fotoaparáty, přičemž RL prozrazuje tradiční rektilineární zobrazení. Nejde tedy o objektiv typu rybí oko, ale o objektiv, který vykresluje rovné linie rovně i v rozích obrazu (pochopitelně rohy jsou pak u takto širokoúhlých objektivů hodně natáhnuté, rovné linie ale drží stále rovný tvar). To znamená, že na full frame fotoaparátech nabídne nebývalý 135° úhel záběru. Optická konstrukce má 14 členů v 10 skupinách, mezi nimi jsou dva XLD členy, dva asférické a jeden z UHR skla. Světelnost má hodnotu F5,6 a clonit lze 5lamelovou clonou.
 
Laowa 9mm f/5.6 FF RL
 
Novinka je schopna zaostřit od pouhých 12 cm, díky čemuž dosahuje 0,21× zvětšení. Zaostřování je nicméně pouze manuální. Objektiv má 62,4 mm v průměru a 66 mm na délku, nepodporuje montáž filtrů. Hmotnost se pak ustálila na hodnotě 350 gramů (může se lišit dle bajonetu). Pokud jde o ony podporované bajonety, objektiv si lze zakoupit pro Leica M, L-Mount (Panasonic, Sigma, Leica), Sony FE nebo Nikon Z. Cena byla stanovena na $799 až $899 (Leica M).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik