www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa má nový kompaktní širokoúhlý objektiv 10mm f/2 Zero-D MFT

Laowa má nový kompaktní širokoúhlý objektiv 10mm f/2 Zero-D MFT
, , aktualita
Venus Lens přichází s dalším zajímavým objektivem. Je jím Laowa 10mm f/2 Zero-D MFT, která nabídne velmi širokoúhlý záběr, dobrou světelnost, a to vše ve velmi kompaktním balení. Váží jen 125 gramů.
K oblíbeným
reklama
Od Venus Lens jsme se dočkali dalšího zajímavého objektivu. Jde o Laowa 10mm f/2 Zero-D MFT, a jak už napovídá název, je určen pro Micro Four Thirds fotoaparáty. Potěší především velmi kompaktní konstrukcí, kdy má jen 53 mm v průměru a 41 mm na délku. Jeho hmotnost se tak dostala jen na 125 gramů. To je dobré i vzhledem k tomu, že jde o světelný širokoúhlý objektiv.
 
Laowa 10mm f/2 Zero-D MFT
 
Při 10mm reálné a 20mm přepočtené ohniskové vzdálenosti dává úhel záběru 96°. 5lamelová irisová clona má rozsah od F2 do F16. Clona je ovladatelná elektronicky z těla fotoaparátu, do něhož lze přenášet EXIF informace. Optická konstrukce má 11 členů uspořádaných do 7 skupin, dva členy jsou asférické, tři pak z ELD skla. Zaostřovat lze od vzdálenosti 12 cm, což stačí na dosažení 0,15× zvětšení. S objektivem lze využívat 46mm filtry. Cena byla stanovena na $399 (téměř 13.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře