Laowa uvádí 1,33× anamorfický adaptér a 1,4× expander Super 35 na FF

Laowa uvádí 1,33× anamorfický adaptér a 1,4× expander Super 35 na FF
, , aktualita
Společnost Venus Lens představila dva zajímavé adaptéry vhodné zejména pro natáčení videa. Máme tu 1.33x Rear Anamorphic Adapter a 1.4x Full Frame Expander. Dovolí dosáhnout anamorfického záznamu nebo použít Super 35 objektiv na FF těle.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době roste důležitost videa (tzv. cine) a spolu s tím se objevuje i stále větší množství příslušenství pro jeho natáčení. Společnost Venus Lens proto představila dva hodně zajímavé adaptéry. Prvním je 1.33x Rear Anamorphic Adapter, který je schopen upravit optiku tak, aby podávala anamorfický záznam. Nemění úhel záběru v horizontální rovině, ale ve vertikální. Výsledkem je, že snímače s poměrem stran 16:9 tak mohou natáčet záznam pro výsledný formát 2,35:1 bez toho, aniž by pak při post-produkci docházelo k ořezu.
 
Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter
 
Druhou novinkou je 1.4x Full Frame Expander. Ten dovoluje použít objektivy určené pro Super 35 (zhruba APS-C) na těle s full frame čipem bez ořezu. Obraz tedy rozprostírá na větší plochu. Prodlužuje tedy ohniskovou vzdálenost optické soustavy, což ve výsledku zhoršuje světelnost (velikost clonového otvoru zůstává). Počítejte s poklesem o zhruba 1 EV a např. 25-100mm objektiv se takto změní na 35-140mm. Oba adaptéry vyjdou na 999 USD zvlášť, v setu pak na 1800 USD. Prozatím jsou k dispozici jen pro PL-PL (PL objektiv na PL tělo), nicméně se počítá i s verzí pro Canon EF.
 
Laowa 1.4x Full Frame Expander
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů