Laowa uvádí 1,33× anamorfický adaptér a 1,4× expander Super 35 na FF

Laowa uvádí 1,33× anamorfický adaptér a 1,4× expander Super 35 na FF
, , aktualita
Společnost Venus Lens představila dva zajímavé adaptéry vhodné zejména pro natáčení videa. Máme tu 1.33x Rear Anamorphic Adapter a 1.4x Full Frame Expander. Dovolí dosáhnout anamorfického záznamu nebo použít Super 35 objektiv na FF těle.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době roste důležitost videa (tzv. cine) a spolu s tím se objevuje i stále větší množství příslušenství pro jeho natáčení. Společnost Venus Lens proto představila dva hodně zajímavé adaptéry. Prvním je 1.33x Rear Anamorphic Adapter, který je schopen upravit optiku tak, aby podávala anamorfický záznam. Nemění úhel záběru v horizontální rovině, ale ve vertikální. Výsledkem je, že snímače s poměrem stran 16:9 tak mohou natáčet záznam pro výsledný formát 2,35:1 bez toho, aniž by pak při post-produkci docházelo k ořezu.
 
Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter
 
Druhou novinkou je 1.4x Full Frame Expander. Ten dovoluje použít objektivy určené pro Super 35 (zhruba APS-C) na těle s full frame čipem bez ořezu. Obraz tedy rozprostírá na větší plochu. Prodlužuje tedy ohniskovou vzdálenost optické soustavy, což ve výsledku zhoršuje světelnost (velikost clonového otvoru zůstává). Počítejte s poklesem o zhruba 1 EV a např. 25-100mm objektiv se takto změní na 35-140mm. Oba adaptéry vyjdou na 999 USD zvlášť, v setu pak na 1800 USD. Prozatím jsou k dispozici jen pro PL-PL (PL objektiv na PL tělo), nicméně se počítá i s verzí pro Canon EF.
 
Laowa 1.4x Full Frame Expander
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala