www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením

Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením
, , aktualita
Venus Optics přichází s dalším zajímavým makro objektivem, kterým je Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO, Jak už napovídá název, objektiv nabídne nadprůměrné 2× zvětšení a potěší také atraktivní cenou.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Venus Optics máme na trhu už několik zajímavých objektivů, mnohdy jde o modely určené pro focení makra. I poslední přírůstek v podobě Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO je na tom podobně a nabídne nadprůměrné 2× zvětšení, zatímco obvykle nabídnou makro objektivy jen 1× zvětšení obrazu. Určen je pro APS-C CSC fotoaparáty s bajonety Fujifilm X, Sony E nebo Canon EF-M. Nabídne po přepočtu téměř 100mm ohniskovou vzdálenost (98 mm u Fujifilmu a Sony, 104 mm u Canonu) a úhel záběru 24,4°.
 
Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO
 
Skládá se ze 14 optických členů uspořádaných do 10 skupin, jsou zde i 3 členy z XLD skla. Výrobce zapracoval na tom, aby potlačil laterální i podélnou chromatickou aberaci. Zatímco na tu první makro objektivy obvykle moc netrpí, ta druhá bývá častější (obvykle se projevuje jako barevné změny v bokehu). Světelnost novinky má hodnotu F2,8.
 
Laowa 65mm f2.8 Maro APO ukázka
klikněte pro více ukázek
 
S objektivem je možno ostřit ze vzdálenosti od 17 cm a výhodou je, že zdaleka není omezen jak na makro. Umožňuje i ostření na nekonečno a použít se tak dá i jako portrétní objektiv. Venus Optics dále zmiňuje, že díky tomu, že je objektiv určen pro CSC fotoaparáty, které mají kratší "flange distance" (vzdálenost bajonet-čip), může být i objektiv menší než pro DSLR a má jen 100 mm na délku a 57 mm v průměru. Využívá pak 52mm filtry a váží 335 gramů. Zajímavostí je i atraktivní cena $399.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala55 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
19.9.2021, aktualita, Kateřina Hoferková