www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením

Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením
, , aktualita
Venus Optics přichází s dalším zajímavým makro objektivem, kterým je Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO, Jak už napovídá název, objektiv nabídne nadprůměrné 2× zvětšení a potěší také atraktivní cenou.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Venus Optics máme na trhu už několik zajímavých objektivů, mnohdy jde o modely určené pro focení makra. I poslední přírůstek v podobě Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO je na tom podobně a nabídne nadprůměrné 2× zvětšení, zatímco obvykle nabídnou makro objektivy jen 1× zvětšení obrazu. Určen je pro APS-C CSC fotoaparáty s bajonety Fujifilm X, Sony E nebo Canon EF-M. Nabídne po přepočtu téměř 100mm ohniskovou vzdálenost (98 mm u Fujifilmu a Sony, 104 mm u Canonu) a úhel záběru 24,4°.
 
Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO
 
Skládá se ze 14 optických členů uspořádaných do 10 skupin, jsou zde i 3 členy z XLD skla. Výrobce zapracoval na tom, aby potlačil laterální i podélnou chromatickou aberaci. Zatímco na tu první makro objektivy obvykle moc netrpí, ta druhá bývá častější (obvykle se projevuje jako barevné změny v bokehu). Světelnost novinky má hodnotu F2,8.
 
Laowa 65mm f2.8 Maro APO ukázka
klikněte pro více ukázek
 
S objektivem je možno ostřit ze vzdálenosti od 17 cm a výhodou je, že zdaleka není omezen jak na makro. Umožňuje i ostření na nekonečno a použít se tak dá i jako portrétní objektiv. Venus Optics dále zmiňuje, že díky tomu, že je objektiv určen pro CSC fotoaparáty, které mají kratší "flange distance" (vzdálenost bajonet-čip), může být i objektiv menší než pro DSLR a má jen 100 mm na délku a 57 mm v průměru. Využívá pak 52mm filtry a váží 335 gramů. Zajímavostí je i atraktivní cena $399.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala