www.digimanie.cz
>
>
>

"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu

"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
, , aktualita
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
K oblíbeným
reklama
Společnost Leica má v Číně nemalý problém. Její brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi totiž vytvořila pětiminutový reklamní klip, ve kterém zobrazuje čínské protesty z června roku 1989. V samotném závěru klipu se v odrazu objektivu ukáže slavná fotografie "Muž před tankem" a klip tak odkazuje na fotografa Jeff Widenera a jeho odvahu, čímž děkuje všem podobným, kteří mnohdy nasazují vlastní život a dokumentují významné události v historii dějin.
 
 
Proti reklamě se ale v Číně zvedla velká vlna nevole a slovo "Leica" je tak nyní na sociální síti Weibo zakázáno kvůli porušení podmínek této sítě. Zatím tak nejde o celostátní ban slova. Připomeňme, že jakékoli zmínky o tomto protestu jsou v Číně přísně potlačovány a patří na seznam věcí, které zdejší cenzurované vyhledávače ani nesmí vyhledávat. Klip The Hunt byl stažen z YouTube (jeho oficiální verze), ale na internetu se hned objevilo několik jeho dalších kopií, u kterých zatím není jasné, jak dlouho ještě vydrží.
 
Sama Leica tvrdí, že nejde o oficiální klip a chce se od něj distancovat. Problémem pro Leicu je i to, že nyní spolupracuje s čínskou společností Huawei, u níž jsou použity fotoaparáty s názvem Leica a kauza tak ubližuje i samotnému čínskému výrobci. Zatímco Čína klip odmítá, bojovníci za lidská práva jej naopak vítají.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala