www.digimanie.cz
>
>
>

"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu

"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
, , aktualita
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
K oblíbeným
reklama
Společnost Leica má v Číně nemalý problém. Její brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi totiž vytvořila pětiminutový reklamní klip, ve kterém zobrazuje čínské protesty z června roku 1989. V samotném závěru klipu se v odrazu objektivu ukáže slavná fotografie "Muž před tankem" a klip tak odkazuje na fotografa Jeff Widenera a jeho odvahu, čímž děkuje všem podobným, kteří mnohdy nasazují vlastní život a dokumentují významné události v historii dějin.
 
 
Proti reklamě se ale v Číně zvedla velká vlna nevole a slovo "Leica" je tak nyní na sociální síti Weibo zakázáno kvůli porušení podmínek této sítě. Zatím tak nejde o celostátní ban slova. Připomeňme, že jakékoli zmínky o tomto protestu jsou v Číně přísně potlačovány a patří na seznam věcí, které zdejší cenzurované vyhledávače ani nesmí vyhledávat. Klip The Hunt byl stažen z YouTube (jeho oficiální verze), ale na internetu se hned objevilo několik jeho dalších kopií, u kterých zatím není jasné, jak dlouho ještě vydrží.
 
Sama Leica tvrdí, že nejde o oficiální klip a chce se od něj distancovat. Problémem pro Leicu je i to, že nyní spolupracuje s čínskou společností Huawei, u níž jsou použity fotoaparáty s názvem Leica a kauza tak ubližuje i samotnému čínskému výrobci. Zatímco Čína klip odmítá, bojovníci za lidská práva jej naopak vítají.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů