www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse

Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse
, , aktualita
Slavný kytarista Andy Summers z britské kapely The Police se podepsal na limitovanou edici fotoaparátů Leica M Monochrom "Signature". Na těle fotoaparátu budou vyobrazeny jeho černobílé fotografie.
K oblíbeným
reklama
Leica přichází s další výrazně limitovanou edicí jednoho ze svých fotoaparátů. Ta nejnovější se jmenuje M Monochrom "Signature" a bude tvořena pouhými 50 sety těl a objektivu Leica Summicron-M f/2 35mm ASPH. Tento model byl vyvinut ve spolupráci se slavným kytaristou Andym Summersem z bývalé britské kapely The Police, z níž vzešel také zpěvák Sting.
 
Leica M Monochrom Signature
 
Andy Summer je ale také vášnivým fotografem a právě snímky z jeho kolekce černobílých fotografií jsou vyobrazeny na těle fotoaparátu. Set je doplněn ještě o kruhovou sluneční clonu, popruh inspirovaný jeho kytarou Fender a koženou brašnu Oberwerth.
 
Leica M Monochrom Signature
 
Sám Summers popisuje svou cestu k Leice tak, že mu v roce 1983 fotograf Ralph Gibson doporučil focení s Leicou, načež si Summers koupil Leicu M4-2. Okamžitě ho to chytlo, cítil, jak se jeho focení zpomalilo a stalo více meditativním.
 
Leica M Monochrom Signature
 
Před vyfocením snímku se naučil více přemýšlet, fotoaparát mu navíc výborně padl do ruky.  Zamiloval si také dálkoměrný systém a to, jak scénu sleduje neustále oběma očima. Každý z těchto 50 limitovaných kousků bude stát $14995.
 
Leica M Monochrom Signature
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik