www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica M10-P jde s dobou, přidává dotykový displej

Leica M10-P jde s dobou, přidává dotykový displej
, , aktualita
Společnost Leica podlehla módním trendům a vybavila svůj dálkoměr M10-P dotykovou obrazovkou. Zároveň chce udělat svůj fotoaparát ještě nenápadnější, a proto přišel o klasickou červenou tečku loga výrobce a má tišší závěrku.
K oblíbeným
reklama
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát Leica M10-P. Novinka přináší několik vylepšení proti původní verzi. Dvě změny jsou mířeny pro větší nenápadnost fotoaparátu, takže ten přišel o slavné černé logo výrobce na přední části (nápis Leica je na horní části přístroje) a závěrka fotoaparátu je nyní ještě tišší než předtím. Má být takřka neslyšitelná a jde tak o nejtišší fotoaparát značky. Za další se zapracovalo na zadním displeji, ten je totiž nyní nezvykle pro Leicu dotykový. Má 3,0" úhlopříčku, rozlišení 1,04 milionu bodů (720×480 RGB pixelů) a je krytý sklem Gorilla Glass. Dotykem je umožněno zvětšovat náhled, a to jak roztažením prstů, tak i dvojitým poklepáním. Použitelný je pochopitelně i v režimu prohlížení snímků např. na navigaci mezi snímky. Leica M10-P má i vodováhu.
 
Leica M10-P
 
Ostatní vlastnosti fotoaparátu jsou standardní. Máme zde tedy full frame CMOS snímač s 24MPx rozlišením. Ten ukládá snímky pouze do RAW formátu (DNG soubory o velikosti zhruba 20 až 30 MB). Ty lze ukládat na SD, SDHC nebo SDXC kartu, přičemž je zde 2GB buffer. Leica M10-P nabízí prioritní režim clony, manuál a bulb režim. Rozsahy expozičních časů jsou od 1/4000 sekundy do 4 minut (od 8 sekund výše po 1EV krocích). Citlivosti jsou od ISO 200 do ISO 50000, v manuálním režimu pak je k mání i ISO 100. Synchronizační čas blesku činí 1/180 sekundy, nechybí podpora HSS. Sekvenční snímání nabídne maximálně 5 snímků za sekundu.
 
Leica M10-P
 
Hledáček nabídne zvětšení 0,73×. O uchovávání elektrické energie se stará Li-Ion akumulátor s napětím 7,4 V a kapacitou 1100 mAh. Nezapomnělo se dokonce ani na bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi (IEE 802.11b/g/n). Rozměry fotoaparátu činí 139×80×38,5 mm a váží 675 gramů i s baterií. K dispozici bude v černé a stříbrné variantě za cenu $7995.
 
Leica M10-P
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala