www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica M10-P jde s dobou, přidává dotykový displej

Leica M10-P jde s dobou, přidává dotykový displej
, , aktualita
Společnost Leica podlehla módním trendům a vybavila svůj dálkoměr M10-P dotykovou obrazovkou. Zároveň chce udělat svůj fotoaparát ještě nenápadnější, a proto přišel o klasickou červenou tečku loga výrobce a má tišší závěrku.
K oblíbeným
reklama
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát Leica M10-P. Novinka přináší několik vylepšení proti původní verzi. Dvě změny jsou mířeny pro větší nenápadnost fotoaparátu, takže ten přišel o slavné černé logo výrobce na přední části (nápis Leica je na horní části přístroje) a závěrka fotoaparátu je nyní ještě tišší než předtím. Má být takřka neslyšitelná a jde tak o nejtišší fotoaparát značky. Za další se zapracovalo na zadním displeji, ten je totiž nyní nezvykle pro Leicu dotykový. Má 3,0" úhlopříčku, rozlišení 1,04 milionu bodů (720×480 RGB pixelů) a je krytý sklem Gorilla Glass. Dotykem je umožněno zvětšovat náhled, a to jak roztažením prstů, tak i dvojitým poklepáním. Použitelný je pochopitelně i v režimu prohlížení snímků např. na navigaci mezi snímky. Leica M10-P má i vodováhu.
 
Leica M10-P
 
Ostatní vlastnosti fotoaparátu jsou standardní. Máme zde tedy full frame CMOS snímač s 24MPx rozlišením. Ten ukládá snímky pouze do RAW formátu (DNG soubory o velikosti zhruba 20 až 30 MB). Ty lze ukládat na SD, SDHC nebo SDXC kartu, přičemž je zde 2GB buffer. Leica M10-P nabízí prioritní režim clony, manuál a bulb režim. Rozsahy expozičních časů jsou od 1/4000 sekundy do 4 minut (od 8 sekund výše po 1EV krocích). Citlivosti jsou od ISO 200 do ISO 50000, v manuálním režimu pak je k mání i ISO 100. Synchronizační čas blesku činí 1/180 sekundy, nechybí podpora HSS. Sekvenční snímání nabídne maximálně 5 snímků za sekundu.
 
Leica M10-P
 
Hledáček nabídne zvětšení 0,73×. O uchovávání elektrické energie se stará Li-Ion akumulátor s napětím 7,4 V a kapacitou 1100 mAh. Nezapomnělo se dokonce ani na bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi (IEE 802.11b/g/n). Rozměry fotoaparátu činí 139×80×38,5 mm a váží 675 gramů i s baterií. K dispozici bude v černé a stříbrné variantě za cenu $7995.
 
Leica M10-P
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala