Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Leica M9-P v limitované edici Hermés

13.5.2012, Milan Šurkala, aktualita
Leica uvedla další limitovanou edici svého dálkoměru M9-P. Jde o "Edition Hermés", která se chlubí pozměněným designem, novým koženým obalem těla a bude se prodávat ve dvou setech s jedním nebo třemi objektivy.
Leica M9-P se dočkala další limitované edice. Leica M9-P "Edition Hermés" navazuje na starší modely Leica MP “Edition Hermés” z roku 2003 a M7 “Edition Hermés” z roku 2009. Stříbrná varianta dálkoměru M9-P "Edition Hermés" využívá okrově zbarvenou kůži. Ta je použita i na popruhu. O design fotoaparátu se postaral světoznámý automobilový designér Walter de’Silva, který stojí za takovými designérskými skvosty jako je např. Alfa Romeo 156, GTV a Spider, od roku 2000 jej známe především jako designéra aut Volkswagen Group (nejprve Seat, pak Audi a nyní Volkswagen). U fotoaparátů pak byl autorem Leicy M9 Titanium. Nová verze má jinak vyvedenou vrchní část, nová ovládací kolečka i spoušť. Každý z 300 kusů tohoto fotoaparátu bude mít zvýrazněn i své vlastní výrobní číslo.

Tento set se začne prodávat v červnu spolu s objektivem Leica Summilux-M 50 mm f/1.4 ASPH. Cena nebude právě malá, má se pohybovat okolo $25.000. Od července pak bude k dispozici ještě vzácnější série Leica M9-P “Edition Hermés – Série Limitée Jean-Louis Dumas”. Ta oslavuje přátelství mezi společností Leica a jedním z prezidentů společnosti Hermés, Jean-Louisem Dumasem. Tady bude vyrobeno pouze 100 kusů, všechny se třemi objektivy Leica Summicron-M 28 mm f/ 2 ASPH., Noctilux-M 50 mm f/0.95 ASPH. a APO-Summicron-M 90 mm f/ 2 ASPH. Jean-Louis Dumas fotil s fotoaparáty Leica, a tak součástí tohoto balení bude i kniha ve dvou svazcích s jeho 190 černobílými fotografiemi na 200 stranách. V tomto případě počítejte s cenou $50.000.

Zdroj: www.dpreview.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.