www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica S2 přichází s 45×30mm snímačem

Leica S2 přichází s 45×30mm snímačem
, , aktualita
Společnost Leica uvedla na trh novou zrcadlovku, která je rozměrově menší než mnoho full frame zrcadlovek, ale přitom nabídne ještě větší snímací čip o rozměrech 45×30 mm. Tento CCD snímač nabídne vysoké rozlišení 37,5 megapixelů.
reklama
Leica je na informace poměrně skoupá, takže o nové zrcadlovce S2 toho zatím mnoho nevíme. Obsahuje obrovský CCD snímač s rozměry 45×30 mm, což je téměř o 60 % více než u zrcadlovek s full frame čipy. Tělo přístroje má však rozměry klasických full frame zrcadlovek, ne-li trochu menší. Zajímavostí je dvojitá závěrka. Lze použít tu v těle přístroje (až do 1/4000 s) nebo naopak závěrku v objektivu. Společnost se chlubí velmi rychlým ostřením a systémem Maestro, který zpracovává data dvakrát tak rychleji, než je běžné.Leica S2 je vybavena S bajonetem, který pojme osm již připravených objektivů. Ty zahrnují širokoúhlé, zoom i teleobjektivy. Nechybí podpora HDMI rozhraní, 3,0" LCD displej má rozlišení 460 000 bodů a stavový displej využívá technologii OLED, díky níž je dobře čitelný ze všech úhlů i za silnějšího světla. Tělo fotoaparátu i objektivy jsou voděodolné a prachuvzdorné. Data lze ukládat na paměťové karty Compact-Flash nebo SDHC. Podporovány jsou formáty JPEG i RAW.

Zdroj: www.dpreview.com, www.leica.com
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů