www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica slaví 150 let Ernst Leitz Wetzlar 150 kusy Leicy M Monochrom

Leica slaví 150 let Ernst Leitz Wetzlar 150 kusy Leicy M Monochrom
, , aktualita
Před 150 lety Ernst Leitz převzal optický institut a změnil jeho jméno na Ernst Leitz Wetzlar. Na počest tohoto výročí nyní vzniká omezená 150kusová série fotoaparátu Leica M Monochrom s monochromatickým senzorem bez barevného filtru.
K oblíbeným
reklama
Německá společnost Leica uvádí na trh další limitovanou edici svého fotoaparátu. Přitom je to sotva týden, co oznámila speciální sérii Leicy CL Paul Smith. Další novinkou je tentokrát Leica M Monochrom "Leitz Wetzlar". Ta oslavuje 150 let starou událost, kdy se Ernst Leitz dostal do vedení optického institutu, jehož jméno změnil na Ernst Leitz Wetzlar. Tak se stalo v roce 1869 a nyní o 150 let později vzniká omezená 150kusová série výše zmíněného fotoaparátu.
 
Leica M Monochrom "Leitz Wetzlar"
 
Ten bude technicky identický s výchozím modelem Leica M Monochrom (typ 246), tedy bude mít 24MPx full frame snímač bez barevného filtru. Díky tomu pořizuje jen černobílé fotografie se zhruba 3krát vyšší základní citlivostí. To výrazně zlepšuje výkony senzoru za slabšího světla, znatelně zvyšuje rozlišení snímků (žádná Bayerova interpolace) a dává také šumu trochu jiné vzezření.
 
Leica M Monochrom "Leitz Wetzlar"
 
Fotoaparát má 3,0" LCD s rozlišením 921.600 bodů, podporuje natáčení Full HD videa, má 2GB buffer a safírové sklo. Stejně jako výchozímu modelu, i tomuto chybí červené kolečko. Jednou ze změn tak bude akorát nápis "Leitz Wetzlar" na horní části fotoaparátu. Cena této série činí $7595, což je opravdu zajímavé, neboť výchozí varianta je obvykle k sehnání za vyšších $7995. Je to současně méně než $14995 za Signature verzi Andyho Summerse, $15750 za nenápadnou Stealth Edition nebo dokonce $23950 za variantu Drifter Lennyho Kravitze.
 
Leica M Monochrom "Leitz Wetzlar"
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala