www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica slaví 150 let Ernst Leitz Wetzlar 150 kusy Leicy M Monochrom

Leica slaví 150 let Ernst Leitz Wetzlar 150 kusy Leicy M Monochrom
, , aktualita
Před 150 lety Ernst Leitz převzal optický institut a změnil jeho jméno na Ernst Leitz Wetzlar. Na počest tohoto výročí nyní vzniká omezená 150kusová série fotoaparátu Leica M Monochrom s monochromatickým senzorem bez barevného filtru.
K oblíbeným
reklama
Německá společnost Leica uvádí na trh další limitovanou edici svého fotoaparátu. Přitom je to sotva týden, co oznámila speciální sérii Leicy CL Paul Smith. Další novinkou je tentokrát Leica M Monochrom "Leitz Wetzlar". Ta oslavuje 150 let starou událost, kdy se Ernst Leitz dostal do vedení optického institutu, jehož jméno změnil na Ernst Leitz Wetzlar. Tak se stalo v roce 1869 a nyní o 150 let později vzniká omezená 150kusová série výše zmíněného fotoaparátu.
 
Leica M Monochrom "Leitz Wetzlar"
 
Ten bude technicky identický s výchozím modelem Leica M Monochrom (typ 246), tedy bude mít 24MPx full frame snímač bez barevného filtru. Díky tomu pořizuje jen černobílé fotografie se zhruba 3krát vyšší základní citlivostí. To výrazně zlepšuje výkony senzoru za slabšího světla, znatelně zvyšuje rozlišení snímků (žádná Bayerova interpolace) a dává také šumu trochu jiné vzezření.
 
Leica M Monochrom "Leitz Wetzlar"
 
Fotoaparát má 3,0" LCD s rozlišením 921.600 bodů, podporuje natáčení Full HD videa, má 2GB buffer a safírové sklo. Stejně jako výchozímu modelu, i tomuto chybí červené kolečko. Jednou ze změn tak bude akorát nápis "Leitz Wetzlar" na horní části fotoaparátu. Cena této série činí $7595, což je opravdu zajímavé, neboť výchozí varianta je obvykle k sehnání za vyšších $7995. Je to současně méně než $14995 za Signature verzi Andyho Summerse, $15750 za nenápadnou Stealth Edition nebo dokonce $23950 za variantu Drifter Lennyho Kravitze.
 
Leica M Monochrom "Leitz Wetzlar"
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik