Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze

25.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
Společnost Leica přichází na trh s další limitovanou edicí svého fotoaparátu. Jde o Leicu M Monochrom Drifter, která vznikla ve spolupráci se světoznámým hudebníkem Lennym Kravitzem. Ten je nejen zpěvákem, ale i nadšeným fotografem, který preferuje černobílou fotografii a fotoaparáty Leica. Není proto divu, že už podruhé vznikla limitovaná edice Leicy, na které spolupracoval.
 
Leica M Monochrom Drifter
 
Novinka se vyznačuje zvláštním designem s umělou veganskou hadí kůží. Tím odkazuje na zpěvákovo stylové retro oblékání i módní návrhářku a bojovnici za práva zvířat, Stellu McCartney, která ho s tímto materiálem seznámila. Na jeho zálibu v retro designu zase odkazují mosazné prvky jako tlačítko spouště, sáňky na blesk nebo otočné ovladače. Název Drifter dostal fotoaparát podle Kravitzových slov “I am a drifter”, což v překladu znamená “Jsem tulák”. Dále podotkl, že tulákem je skoro celý život od svých 15 let, protože je pořád na cestách”.
 
Leica M Monochrom Drifter
 
Tento set se dodává se dvěma objektivy Leica Summicron-M 28mm f/2 ASPH a APO-Summicron-M 75mm f/2 ASPH, oba ladí s barevným laděním těla. V setu je i popruh v provedení hadí kůže a kožená brašna. Tato limitovaná edice bude vyrobena v pouhých 125 kusech, přičemž její cena byla stanovena na $23950, není tedy vůbec levná. První limitovanou edicí, která vznikla ve spolupráci s Lennym Kravitzem, byla M-P Correspondent z roku 2015 na památku jeho otce, producenta Sy Kravitze.
 
Zdroj: dpreview.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.