www.digimanie.cz
>
>
>
>

Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze

Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
, , aktualita
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Leica přichází na trh s další limitovanou edicí svého fotoaparátu. Jde o Leicu M Monochrom Drifter, která vznikla ve spolupráci se světoznámým hudebníkem Lennym Kravitzem. Ten je nejen zpěvákem, ale i nadšeným fotografem, který preferuje černobílou fotografii a fotoaparáty Leica. Není proto divu, že už podruhé vznikla limitovaná edice Leicy, na které spolupracoval.
 
Leica M Monochrom Drifter
 
Novinka se vyznačuje zvláštním designem s umělou veganskou hadí kůží. Tím odkazuje na zpěvákovo stylové retro oblékání i módní návrhářku a bojovnici za práva zvířat, Stellu McCartney, která ho s tímto materiálem seznámila. Na jeho zálibu v retro designu zase odkazují mosazné prvky jako tlačítko spouště, sáňky na blesk nebo otočné ovladače. Název Drifter dostal fotoaparát podle Kravitzových slov “I am a drifter”, což v překladu znamená “Jsem tulák”. Dále podotkl, že tulákem je skoro celý život od svých 15 let, protože je pořád na cestách”.
 
Leica M Monochrom Drifter
 
Tento set se dodává se dvěma objektivy Leica Summicron-M 28mm f/2 ASPH a APO-Summicron-M 75mm f/2 ASPH, oba ladí s barevným laděním těla. V setu je i popruh v provedení hadí kůže a kožená brašna. Tato limitovaná edice bude vyrobena v pouhých 125 kusech, přičemž její cena byla stanovena na $23950, není tedy vůbec levná. První limitovanou edicí, která vznikla ve spolupráci s Lennym Kravitzem, byla M-P Correspondent z roku 2015 na památku jeho otce, producenta Sy Kravitze.
 
Zdroj: dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala29 komentářů