www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica uvádí APO-Summicron-SL 35mm F2 pro L-Mount

Leica uvádí APO-Summicron-SL 35mm F2 pro L-Mount
, , aktualita
Nové objektivy pro L-Mount představila nejen společnost Sigma, ale také Leica. Jde o nový objektiv APO-Summicron-SL 35mm F2 ASPH s odolnou konstrukcí DSD motorkem a minimální chromatickou aberací.
K oblíbeným
reklama
Do L-Mount Alliance patří společnosti Panasonic, Sigma a Leica. Pro tento systém pak před pár dny představila Sigma 11 objektivů řady Art, které jsou přepracovanými objektivy známými už i ze zrcadlovek. Nyní se přidává i společnost Leica, která uvedla nový model APO-Summicron-SL 35mm F2 ASPH. Jde tedy o 35mm objektiv určený pro full frame CSC Panasonicu i Leicy a nabídne tak úhel záběru 63,4° diagonálně, 54,4° horizontálně a 37,9° vertikálně. Poskytuje velmi slušnou světelnost F2 a jeho irisová clona dovoluje přiclonění až na F22.
 
Leica APO-Summicron-SL 35mm F2 ASPH
 
V optické konstrukci je 13 členů v 11 skupinách a 5 elementů je asférického typu. Tento objektiv nabídne i autofokus díky dvěma zaostřovacím krokovým motorkům Dual Synchro Drive (DSD). Celý zaostřovací rozsah mají projet za 250 ms. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 27 cm, maximální zvětšení pak dosahuje 0,2x. Novinka má 102 mm na délku a 73 mm v průměru, podporuje pak 67mm filtry. Hmotnost objektivu se vyšplhala na 750 gramů. Je odolný vůči prachu a vodě, najdete tu i povrchovou vrstvu Aquadura, která odpuzuje vodu z předního členu. V prodeji bude od poloviny dubna za cenu $4595.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala