www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2

Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
, , aktualita
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
K oblíbeným
reklama
L-Mount systém mají nyní na svědomí společnosti Panasonic, Sigma a Leica, přičemž právě ta poslední nyní rozšiřuje počet kompatibilních objektivů o jednu novinku v podobě modelu APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tento 50mm objektiv nabídne na full frame tělech (např Leica SL nebo Panasonic Lumix S1/S1R) diagonální úhel záběru 47,2°. Horizontálně je to pak 40° a vertikálně 27,3°. Optická konstrukce se skládá z 12 optických členů uspořádaných do 10 skupin, v tomto počtu jsou dva zaostřovací členy a tři asférické čočky (se 4 asférickými povrchy). Osm členů je vyrobeno z vysoce kvalitního skla s částečnou disperzí pro minimalizaci chromatické aberace v celém zaostřovacím rozsahu.
 
Leica APO-Summicron-SL 50mm f/2
 
Objektiv je vybaven zaostřovacím motorkem Dual Syncro Drive (dva zaostřovací členy v různých místech konstrukce) a je schopen přeostřit celým rozsahem za 250 ms. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 35 cm, maximální zvětšení je pak 0,2×. Světelnost objektivu má velmi dobrou hodnotu F2, clonu pak lze nastavit maximálně na F22. Rozměry novinky činí 73 mm v průměru a 102 mm na délku, váží pak 740 gramů. Pokud jde o filtry, tak jsou podporovány ty s 67mm průměrem. Objektiv je odolný vůči vniku vody i prachu, což se týká i zaostřovacího prstence, který využívá magnetických senzorů k detekci směru otáčení. Cena novinky byla stanovena na $4495.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala