www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2

Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
, , aktualita
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
K oblíbeným
reklama
L-Mount systém mají nyní na svědomí společnosti Panasonic, Sigma a Leica, přičemž právě ta poslední nyní rozšiřuje počet kompatibilních objektivů o jednu novinku v podobě modelu APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tento 50mm objektiv nabídne na full frame tělech (např Leica SL nebo Panasonic Lumix S1/S1R) diagonální úhel záběru 47,2°. Horizontálně je to pak 40° a vertikálně 27,3°. Optická konstrukce se skládá z 12 optických členů uspořádaných do 10 skupin, v tomto počtu jsou dva zaostřovací členy a tři asférické čočky (se 4 asférickými povrchy). Osm členů je vyrobeno z vysoce kvalitního skla s částečnou disperzí pro minimalizaci chromatické aberace v celém zaostřovacím rozsahu.
 
Leica APO-Summicron-SL 50mm f/2
 
Objektiv je vybaven zaostřovacím motorkem Dual Syncro Drive (dva zaostřovací členy v různých místech konstrukce) a je schopen přeostřit celým rozsahem za 250 ms. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 35 cm, maximální zvětšení je pak 0,2×. Světelnost objektivu má velmi dobrou hodnotu F2, clonu pak lze nastavit maximálně na F22. Rozměry novinky činí 73 mm v průměru a 102 mm na délku, váží pak 740 gramů. Pokud jde o filtry, tak jsou podporovány ty s 67mm průměrem. Objektiv je odolný vůči vniku vody i prachu, což se týká i zaostřovacího prstence, který využívá magnetických senzorů k detekci směru otáčení. Cena novinky byla stanovena na $4495.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon spustí bezplatnou cloudovou službu image.canon Canon spustí bezplatnou cloudovou službu image.canon
Novinkou společnosti Canon je nová bezplatná cloudová služba image.canon. Ta má dovolit dočasnou zálohu dat, jako jsou 4K videosekvence nebo RAWy, nabídne také snadný přesun na další služby.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lomography chystá Petzval 80.5mm f/1.9 MkII s nastavitelným swirl bokehem Lomography chystá Petzval 80.5mm f/1.9 MkII s nastavitelným swirl bokehem
Společnost Lomography chystá další objektiv pro zrcadlovky, který se snaží zadotovat z kampaně na Kickstarteru. Tentokrát jde o model Petzval 80.5 f/.19 MkII, který slibuje nastavitelný swirl bokeh.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvedl cine objektivy Xeen CF 16mm T2.6 a 35mm T1.5 Samyang uvedl cine objektivy Xeen CF 16mm T2.6 a 35mm T1.5
Společnost Samyang rozšířila nabídku svých video objektivů Xeen o dva nové modely CF 16mm T2.6 a CF 35mm T1.5. Mají podporovat nejen Super 35 (APS-C), ale i full frame fotoaparáty a videokamery.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung poodhalil informace o 108MPx Nonacell čipu pro Galaxy S20 Ultra Samsung poodhalil informace o 108MPx Nonacell čipu pro Galaxy S20 Ultra
Samsung před pár dny uvedl nový smartphone Galaxy S20 Ultra, který nabídne hlavní snímač se 108MPx rozlišením. ISOCELL Bright HM1 přináší technologii Nonacell a slučování 9 pixelů dohromady pro ještě lepší HDR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19 Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19
Koronavirus Covid-19 (2019-nCoV) má na svědomí další zrušení. Koncem února se totiž nebude konat fotografický veletrh CP+ 2020. Ten měl proběhnout v Japonsku, kde před pár dny zaznamenali první úmrtí spojené s tímto virem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala