Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Leica začíná po 20 letech znovu vyrábět kinofilmovou M6

23.10.2022, Milan Šurkala, aktualita
Leica začíná po 20 letech znovu vyrábět kinofilmovou M6
V roce 1984 se představil fotoaparát Leica M6 a vyráběl se dlouhých 18 let. Nyní se po 20leté pauze vyrábí znovu, byl však trochu aktualizován. Nadále je to přístroj, který fotí na kinofilm a snaží si ze svého předchůdce ponechat vše dobré.
Leica vyrábí nejen digitální fotoaparáty, ale stále také i ty kinofilmové. Dokonce letos už vyšla i jedna limitovaná edice kinofilmové Leicy M-A. Nepůjde o jediný takový model. Před mnoha a mnoha lety, konkrétně v roce 1984, byla představena legendární Leica M6. Během 18 let produkce se jich vyrobilo téměř 175 tisíc. V roce 2002 byla výroba ukončena, nicméně nyní ji Leica obnovuje a M6 si budete moci znovu koupit jako nový fotoaparát.
 
Leica M6
 
Zachovává si podobný vzhled a funkcionalitu M6, nicméně přesto došlo k několika technickým i vzhledovým změnám. Dostalo se např. na nový hledáček s 0,72× zvětšením. Také místo levnějšího zinkového vršku tu máme nově mosazný. Dostalo se na nový expozimetr a vylepšené zobrazení aktuální expozice, další mírné úpravy těla mu propůjčují modernější vzhled. Fotoaparát podporuje expoziční časy od 1/1000 sekundy do 1 sekundy, synchronizační čas blesku je 1/50 sekundy. Přetáčení filmu je manuální, počítadlo snímků má automatický restart.
 
Leica M6
 
O napájení se stará lithiová baterie DL1/3N nebo dvě knoflíkové baterie PX76/SR44. Tělo má rozměry 138,6×78×40 mm, hmotnost je 575 gramů bez baterie. Zajímavostí je, že červené kolečko Leicy má v logu název společnosti Leitz. Fotoaparát bude k dispozici za 5295 USD.
 
Leica M6
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.