Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

lemmingucwcz

Registrace: 15.7.2011
Komentářů: 11, score 0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 19.9.2018 s hodnocením +1:
Když to máte tak. Lidi, co je oslní technické parametry, k sobě v posledních letech stáhla Sony a ti učůrávají blahem z prakticky čehokoli, co vydá. A logicky nebudou moc jásat nad konkurencí od Nikonu. Popravdě, za důkaz kvality Z6­/7 považuji už to, že nedokázali přijít s žádným zásadním hate.

Fanoušci Nikonu jsou opatrní. Jednak část má k bezzrcátkům z principu rezervovaný postoj a další vědí, že technické parametry nejsou všechno, takže vyčkávají, až se jim foťák dostane do ruky. Hands­-on review už se začínají objevovat a jsou příznivá, třeba dnes napsal jedno Viktor Šulc: https:­/­/www.pujcovnafototechniky.cz­/recenze­-fototechniky­-fotoaparaty1­/recenze­-1­/nikon­-z7­-par­-postrehu­-z­-prvniho­-rande

P.S.: Náhodou jsem se dnes znovu mrknul na roadmapu Z­-mount objektivů a je tam 50mm f­/1.2 v roce 2020. Tak alespoň něco. Ale přesto bude trvat tak dva roky, než na to bude rozumný počet nativních objektivů ­- i proto je tak málo reakcí ­"To musím mít!­".
Komentář z 19.9.2018 s hodnocením 0:
> Tak obecně se laická i odborná veřejnost shoduje v tom, že se čekalo asi o trochu více...

Docela by mě zajímalo, jak jste k tomu dospěl. Canon moc nesleduji, ale Nikoní Z6­/7 ano a nic takového jsem nezaznamenal. Ostatně, nebudeme si nic nalhávat, Sony to dělá minimálně technicky dobře. Její bezzrcadlovky jsou blízko toho, co současná technologie dovolí. Pokud někdo čekal ­"pecku­" výrazně nad úroveň nastavenou Sony, tak to bylo spíš zbožné přání, než něco, co by mělo souvislost s realitou.

Co se týče slotu, tak jeden SD v Canonu je fail. U Nikonu to tak jasné není. XQD není SD, má proti němu výhodu vyšší spolehlivosti a vyšších rychlostí ­- proto se ho tam Nikon rozhodl dát. A dvě XQD se tam už nevešly. Jestli to bylo dobré rozhodnutí ukáže až čas, nicméně minimálně má hlavu a patu.

Pokud jde o životnost baterie, deklarovaná čísla byla opravdu znepokojující, nicméně zkušenosti ukazují, že to zdaleka tak špatné není a lze se klidně dostat na dvojnásobek té hodnoty. Sony jde ještě o kousek výš, ale i reálné hodnoty Nikonů jsou už použitelné.

Za mě je zatím Nikon u horní hranice očekávání, samozřejmě, uvidíme až jak se modely osvědčí v praxi. Popravdě, největší zklamání mám z objektivů. Ohlášeny jsou ­"standardní­" f­/1.8 a pak ­"superspeciál­" f­/0.95. Ale nějaké ­"lepší­" pevné objektivy s f­/1.2 v roadmapě zatím nejsou a ani tenhle nedostatek objektivů Nikon nepřesvědčil, aby uvolnil specifikaci Z­-mountu třetím stranám, takže je otázka, kdy­/jaké­/jak funkční budou na Zko Sigmy, Tamrony a další.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 15.9.2012 s hodnocením -2:
Tohle přece není foťák na dělání fotek, ale na hraní si ­/ zvýšení společenského statutu ;)