www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu

Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
, , aktualita
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
K oblíbeným
reklama
Objektivy Lensbaby jsou známé svou záměrnou nedokonalostí různých typů podle modelu, čímž vytváří zajímavé efekty. Podobně je na tom i nejnovější objektiv Burnside 35. Na první pohled by mohlo jít o klasický 35mm objektiv se světelností F2,8, nicméně má i speciální ovladač na těle, kterým je možno měnit charakter objektivu. Je možné zvýrazňovat vinětaci nebo sílu swirl bokehu. Ten byl typický pro některé staré objektivy a projevoval se v zatočení rozmazaného pozadí, kdy např. světla netvořila kruhy, ale elipsy.
 
Lensbaby Burnside 35
 
Světelnost objektivu je již zmíněných F2,8 a maximálně lze přiclonit na hodnotu F16. Celkem jsou zde dvě clony, hlavní má 6 lamel a druhá pak 8. Právě ta je zodpovědná za ovládání efektu vinětace a swirl bokehu. Ostřit lze manuálně ze vzdálenosti 6 palců, tedy zhruba 15 centimetrů. V optické konstrukci je 6 optických členů ve 4 skupinách. Rozměry objektivu činí 66,7 mm na délku a 69,9 mm v průměru. Jeho hmotnost je 374 gramů. S objektivem lze používat 62mm filtry.
 
Lensbaby Burnside 35 na fotoaparátu
 
Objektiv je kompatibilní s APS-C i full frame fotoaparáty. Vyráběn bude pro bajonety Canon EF, Nikon F, Sony E/FE, Sony A, Fujifilm X, Micro 4/3, Pentax K a dokonce i již mrtvý Samsung NX. Cena novinky byla stanovena na $499,95.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala