www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu

Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
, , aktualita
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
K oblíbeným
reklama
Objektivy Lensbaby jsou známé svou záměrnou nedokonalostí různých typů podle modelu, čímž vytváří zajímavé efekty. Podobně je na tom i nejnovější objektiv Burnside 35. Na první pohled by mohlo jít o klasický 35mm objektiv se světelností F2,8, nicméně má i speciální ovladač na těle, kterým je možno měnit charakter objektivu. Je možné zvýrazňovat vinětaci nebo sílu swirl bokehu. Ten byl typický pro některé staré objektivy a projevoval se v zatočení rozmazaného pozadí, kdy např. světla netvořila kruhy, ale elipsy.
 
Lensbaby Burnside 35
 
Světelnost objektivu je již zmíněných F2,8 a maximálně lze přiclonit na hodnotu F16. Celkem jsou zde dvě clony, hlavní má 6 lamel a druhá pak 8. Právě ta je zodpovědná za ovládání efektu vinětace a swirl bokehu. Ostřit lze manuálně ze vzdálenosti 6 palců, tedy zhruba 15 centimetrů. V optické konstrukci je 6 optických členů ve 4 skupinách. Rozměry objektivu činí 66,7 mm na délku a 69,9 mm v průměru. Jeho hmotnost je 374 gramů. S objektivem lze používat 62mm filtry.
 
Lensbaby Burnside 35 na fotoaparátu
 
Objektiv je kompatibilní s APS-C i full frame fotoaparáty. Vyráběn bude pro bajonety Canon EF, Nikon F, Sony E/FE, Sony A, Fujifilm X, Micro 4/3, Pentax K a dokonce i již mrtvý Samsung NX. Cena novinky byla stanovena na $499,95.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
19.1.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů