www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu

Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
, , aktualita
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
reklama
Objektivy Lensbaby jsou známé svou záměrnou nedokonalostí různých typů podle modelu, čímž vytváří zajímavé efekty. Podobně je na tom i nejnovější objektiv Burnside 35. Na první pohled by mohlo jít o klasický 35mm objektiv se světelností F2,8, nicméně má i speciální ovladač na těle, kterým je možno měnit charakter objektivu. Je možné zvýrazňovat vinětaci nebo sílu swirl bokehu. Ten byl typický pro některé staré objektivy a projevoval se v zatočení rozmazaného pozadí, kdy např. světla netvořila kruhy, ale elipsy.
 
Lensbaby Burnside 35
 
Světelnost objektivu je již zmíněných F2,8 a maximálně lze přiclonit na hodnotu F16. Celkem jsou zde dvě clony, hlavní má 6 lamel a druhá pak 8. Právě ta je zodpovědná za ovládání efektu vinětace a swirl bokehu. Ostřit lze manuálně ze vzdálenosti 6 palců, tedy zhruba 15 centimetrů. V optické konstrukci je 6 optických členů ve 4 skupinách. Rozměry objektivu činí 66,7 mm na délku a 69,9 mm v průměru. Jeho hmotnost je 374 gramů. S objektivem lze používat 62mm filtry.
 
Lensbaby Burnside 35 na fotoaparátu
 
Objektiv je kompatibilní s APS-C i full frame fotoaparáty. Vyráběn bude pro bajonety Canon EF, Nikon F, Sony E/FE, Sony A, Fujifilm X, Micro 4/3, Pentax K a dokonce i již mrtvý Samsung NX. Cena novinky byla stanovena na $499,95.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala