www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu

Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
, , aktualita
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
K oblíbeným
reklama
Objektivy Lensbaby jsou známé svou záměrnou nedokonalostí různých typů podle modelu, čímž vytváří zajímavé efekty. Podobně je na tom i nejnovější objektiv Burnside 35. Na první pohled by mohlo jít o klasický 35mm objektiv se světelností F2,8, nicméně má i speciální ovladač na těle, kterým je možno měnit charakter objektivu. Je možné zvýrazňovat vinětaci nebo sílu swirl bokehu. Ten byl typický pro některé staré objektivy a projevoval se v zatočení rozmazaného pozadí, kdy např. světla netvořila kruhy, ale elipsy.
 
Lensbaby Burnside 35
 
Světelnost objektivu je již zmíněných F2,8 a maximálně lze přiclonit na hodnotu F16. Celkem jsou zde dvě clony, hlavní má 6 lamel a druhá pak 8. Právě ta je zodpovědná za ovládání efektu vinětace a swirl bokehu. Ostřit lze manuálně ze vzdálenosti 6 palců, tedy zhruba 15 centimetrů. V optické konstrukci je 6 optických členů ve 4 skupinách. Rozměry objektivu činí 66,7 mm na délku a 69,9 mm v průměru. Jeho hmotnost je 374 gramů. S objektivem lze používat 62mm filtry.
 
Lensbaby Burnside 35 na fotoaparátu
 
Objektiv je kompatibilní s APS-C i full frame fotoaparáty. Vyráběn bude pro bajonety Canon EF, Nikon F, Sony E/FE, Sony A, Fujifilm X, Micro 4/3, Pentax K a dokonce i již mrtvý Samsung NX. Cena novinky byla stanovena na $499,95.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů