www.digimanie.cz
>
>
>

Lensbaby uvádí LM-10 pro smartphony a Sweet 50

Lensbaby uvádí LM-10 pro smartphony a Sweet 50
, , aktualita
Lensbaby přichází se dvěma novinkami. Tou první je magneticky přídavný objektiv LM-10 pro smartphony se sweet spotem, tou druhou pak objektiv Sweet 50 pro digitální zrcadlovky a CSC fotoaparáty.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lensbaby přichází se dvěma novými objektivy. Tím prvním je LM-10, který se pomocí magnetického kroužku může přichytit na smartphony a majitelům tak přinést slavný sweet spot i do mobilní sféry. Na délku má zhruba 3,7 centimetru a váží zhruba 20 gramů. Magnetická je i přední strana, takže dovoluje použít magnetické předsádky např. od společnosti Photojojo.


Lensbaby LM-10


K objektivu si lze stáhnout mobilní aplikaci pro Android nebo iOS, která dovolí "polohovat" sweet spot, přidává i možnosti dalších filtrů, nahrávání videa a podobně. Podle všeho ale objektiv jen rozmaže okolí, software ve smartphonu digitálně lehce zazoomuje a vy si vyberete výřez, čemuž odpovídá i video na stránkách výrobce (polohováním sweet spotu měníte pouze jeho polohu na displeji, ale nikoli místo, které je ostré na fotce). Pokud tomu tak skutečně je a všechno tomu nasvědčuje, je cena $70 dost vysoká.


Lensbaby Sweet 50


Druhou novinkou je objektiv Sweet 50 použitelný s Lensbaby Composer Pro, Muse, Control Freak nebo Scout. Tento objektiv má ohniskovou vzdálenost 50 mm a světelnost F2,5. Díky cloně s 12 lamelami lze clonit až na F22. Skládá se ze dvou optických členů v jedné skupině. Minimální ostřící vzdálenost činí 38 centimetrů a podporuje filtry s průměrem 46 milimetrů. V tomto případě polohu sweet spotu tradičně ovlivňujete pomocí naklápění objektivu a ne softwarově. Cena byla stanovena na $120, v setu s Composer Pro je pak za $300. Podporovány jsou bajonety Canon EF, Nikon F, Sony A, Pentax K , Micro 4/3, Sony E (NEX) a Samsung NX.

Zdroj: www.lensbaby.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9 Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9
Panasonic přichází s novými firmwary pro svá pokročilá CSC jak systému Micro Four Thirds, tak i full frame řady S. Přidána tak byla u některých modelů podpora CFexpress karet, jinde zase přibyla detekce zvířat.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala