www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby uvádí nový Spark

Lensbaby uvádí nový Spark
, , aktualita
Společnost Lensbaby přišla na trh s novým objektivem Spark, který je jednoduchou možností, jak využít tradiční vlastností objektivů Lensbaby. Nabízí světelnost F5,6, clonové kroužky v tomto případě nelze vyměnit.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Lensbaby jsme se dočkali dalšího nového objektivu. Novinka nese jméno Spark a je jednodušší než předchozí varianty. Na příklad nenabízí možnost vložení clonových kroužků a světelnost je tak vždy jen F5,6. Nelze tedy ani kontrolovat velikost sweet spotu (místa se zaostřenou plochou) ani míru rozostření. Ta je dána pouze ostřící vzdáleností a jak už je obvyklé, ostření je zde manuální.

To je možné dosáhnout přitáhnoutím objektivu, místo sweet spotu se pak může posouvat jeho naklopením. Objektiv má ohniskovou vzdálenost 50 mm a skládá se z jedné skupiny dvou elementů. Minimální ostřící vzdálenost činí 33 cm. Objektiv má být k dispozici pro zrcadlovky Canon a Nikon za cenu $80. Je kompatibilní se systémem Lensbaby Optic Swap System a může používat 37mm filtry. Použití s Sweet 35, Fisheye a Edge 80 se však kvůli vyšší hmotnosti moc nedoporučuje.

Zdroj: www.photographyblog.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
19.1.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů