www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby uvádí nový Spark

Lensbaby uvádí nový Spark
, , aktualita
Společnost Lensbaby přišla na trh s novým objektivem Spark, který je jednoduchou možností, jak využít tradiční vlastností objektivů Lensbaby. Nabízí světelnost F5,6, clonové kroužky v tomto případě nelze vyměnit.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Lensbaby jsme se dočkali dalšího nového objektivu. Novinka nese jméno Spark a je jednodušší než předchozí varianty. Na příklad nenabízí možnost vložení clonových kroužků a světelnost je tak vždy jen F5,6. Nelze tedy ani kontrolovat velikost sweet spotu (místa se zaostřenou plochou) ani míru rozostření. Ta je dána pouze ostřící vzdáleností a jak už je obvyklé, ostření je zde manuální.

To je možné dosáhnout přitáhnoutím objektivu, místo sweet spotu se pak může posouvat jeho naklopením. Objektiv má ohniskovou vzdálenost 50 mm a skládá se z jedné skupiny dvou elementů. Minimální ostřící vzdálenost činí 33 cm. Objektiv má být k dispozici pro zrcadlovky Canon a Nikon za cenu $80. Je kompatibilní se systémem Lensbaby Optic Swap System a může používat 37mm filtry. Použití s Sweet 35, Fisheye a Edge 80 se však kvůli vyšší hmotnosti moc nedoporučuje.

Zdroj: www.photographyblog.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře