www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby uvádí objektiv Edge 80 Optic

Lensbaby uvádí objektiv Edge 80 Optic
, , aktualita
Lensbaby uvádí objektiv Edge 80 Optic, který netradičně na tuto značku disponuje v podstatě klasickou optikou. Objektiv má světelnost F2,8 a podporuje tilt funkci, která vytvoří úzký proužek na snímku, který bude zaostřený.
K oblíbeným
reklama
Lensbaby přichází s novým objektivem Edge 80 Optic. Na rozdíl od jiných objektivů této značky zde najdete klasickou skleněnou optiku a objektiv nabídne 80mm ohnisko se světelností F2,8. Maximální hodnota 12lamelové clony je F22. Spolu s nynějšími systémy Composer Pro, Composer, Muse, Scout nebo Control Freak dovoluje proměnit tento objektiv na zajímavé tilt "sklo".

Sklopením objektivu totiž v obraze vytvoříte pruh hloubky ostrosti, kdy stejně vzdálené objekty ve scéně budou v určitých místech ostré a v jiných rozostřené. V podstatě taková simulace efektu miniatur. Přiclonění zde kontroluje tloušťku tohoto "ostrého" pruhu. Pokud objektiv nesklopíte, bude fungovat jako tradiční 80mm objektiv. Skládá se z 5 optických členů ve čtyřech skupinách, minimální ostřící vzdálenost je půl metru. Závit pro filtry má 46mm průměr, cena objektivu byla stanovena na $300. Několik ukázek můžete vidět na stránkách www.lensbaby.com.

Zdroj: www.photographyblog.com, www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč
Také společnost Nikon si připravila na závěr roku prodejní akci v podobě slev. V jejím případě se týká CSC fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, vybraných kompaktů a pochopitelně i spousty objektivů pro DSLR.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala