www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby uvádí objektiv Edge 80 Optic

Lensbaby uvádí objektiv Edge 80 Optic
, , aktualita
Lensbaby uvádí objektiv Edge 80 Optic, který netradičně na tuto značku disponuje v podstatě klasickou optikou. Objektiv má světelnost F2,8 a podporuje tilt funkci, která vytvoří úzký proužek na snímku, který bude zaostřený.
K oblíbeným
reklama
Lensbaby přichází s novým objektivem Edge 80 Optic. Na rozdíl od jiných objektivů této značky zde najdete klasickou skleněnou optiku a objektiv nabídne 80mm ohnisko se světelností F2,8. Maximální hodnota 12lamelové clony je F22. Spolu s nynějšími systémy Composer Pro, Composer, Muse, Scout nebo Control Freak dovoluje proměnit tento objektiv na zajímavé tilt "sklo".

Sklopením objektivu totiž v obraze vytvoříte pruh hloubky ostrosti, kdy stejně vzdálené objekty ve scéně budou v určitých místech ostré a v jiných rozostřené. V podstatě taková simulace efektu miniatur. Přiclonění zde kontroluje tloušťku tohoto "ostrého" pruhu. Pokud objektiv nesklopíte, bude fungovat jako tradiční 80mm objektiv. Skládá se z 5 optických členů ve čtyřech skupinách, minimální ostřící vzdálenost je půl metru. Závit pro filtry má 46mm průměr, cena objektivu byla stanovena na $300. Několik ukázek můžete vidět na stránkách www.lensbaby.com.

Zdroj: www.photographyblog.com, www.dpreview.com
Nejnovější články
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář